Rower leżący test

Rower leżący test

Spis treści

Zastanawiasz się nad kupnem roweru stacjonarnego leżącego , ale masz wątpliwości czy to właśnie ten rodzaj sprzętu jest odpowiedni dla Ciebie? Nie wiesz jakimi kryteriami masz się kierować i na jakie parametry zwracać uwagę podczas zakupu? W poniższym wpisie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje i rozwiejesz swoje wątpliwości.

Czym różni się rower leżący od roweru pionowego i jakie są zalety ćwiczeń na nim?

Między rowerem treningowym leżącym, a rowerem treningowym pionowym istnieje szereg różnic. Wiążą się one nie tylko z wyglądem maszyny, ale również z jej przeznaczeniem. Urządzenia te posiadają inne parametry techniczne oraz wykonano je w inny sposób.

Rower leżący , inaczej rower poziomy posiada wygodne siodełko wraz z dużym oparciem . Pedały umieszczone są z przodu, a nie blisko siedzenia, jak ma to miejsce w przypadku roweru pionowego. Dzięki takiej konstrukcji podczas wykonywania ćwiczeń użytkownik przyjmuje pozycję półleżącą. Jest ona zdecydowanie wygodniejsza niż pozycja wyprostowana, którą wymusza konstrukcja roweru pionowego. Przyjmowana pozycja ciała ma jednak też wpływ na charakter treningu. Na rowerze leżącym wykonamy lżejsze ćwiczenia . Z kolei na rowerze pionowym możemy ćwiczyć w sposób bardziej zaawansowany i intensywniejszy.

Nie bez znaczenia przy wyborze między rowerem stacjonarnym leżącym , a rowerem stacjonarnym pionowym jest nasza kondycja zdrowotna i rezultaty, jakie chcemy uzyskać. Osoby które mają problemy z układem ruchu, zwłaszcza ze schorzeniami kręgosłupa, powinny wybrać rower leżący, który jest często wykorzystywany jako pomoc w rehabilitacji czy ćwiczeniach dla osób po przebytych kontuzjach. Nie znaczy to jednak, że na rowerze leżącym nie można wykonać intensywnego treningu cardio - wszystko zależy od nas i od parametrów treningowych jakie ustawimy podczas konkretnej sesji treningowej.

Na co zwracać uwagę przy wyborze roweru leżącego i jakie parametry brać pod uwagę?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli rowerów leżących. Jeśli rozważamy zakup, warto przemyśleć czym się kierować i na co zwracać szczególną uwagę.

Przy wyborze roweru treningowego poziomego powinniśmy skupić się na następujących kwestiach:

 • kwota, którą chcemy przeznaczyć na zakup,
 • wyposażenie sprzętu i dodatkowe udogodnienia jakie oferuje,
 • stabilność i parametry techniczne,
 • ergonomiczne siodełko i oparcie,
 • opcje regulacji urządzenia.

Poniżej przygotowaliśmy zestawienie 3 rowerów leżących marki Hop-Sport . Sprawdź, czym się różnią!

Porównanie 3 modeli rowerów leżących marki Hop-Sport

Do testu wybraliśmy 3 skrajnie różniące się modele rowerów leżących z naszej oferty. Dzięki takiemu zestawieniu łatwiej będzie Ci określić swoje potrzeby i zobaczyć, jakimi czynnikami kierować się przy późniejszym zakupie.

Rowery wybrane do testu to:

Rower HS-2050L Beat jest modelem z najniższego przedziału cenowego. Wyposażony został w wielofunkcyjny komputer treningowy oraz dotykowy wyświetlacz LCD. Za jego pomocą możemy śledzić wybrane parametry: prędkość, ilość spalonych kalorii, czas, dystans, puls. Komputer posiada także funkcję SCAN, która powoduje automatyczne przełączanie wyświetlanych danych co 4 sekundy.

W rowerze treningowym Beat wykorzystano magnetyczny system oporu o wadze 8 kg. Jest on niezwykle płynny, dzięki czemu rower leżący magnetyczny pracuje cicho i nie zakłóca spokoju pozostałych domowników lub sąsiadów.

Siodełko w modelu HS-2050L Beat jest regulowane w poziomie. Dzięki regulacji odległości siedziska od pedałów, rower można dostosować do swojego wzrostu. Odległość regulowana jest w zakresie 65-85 cm za pomocą pokrętła znajdującego się na dolnej ramie roweru.

Mimo, że rower HS-2050L Beat to produkt z najniższego przedziału cenowego, posiada on szereg dodatkowych udogodnień takich jak:

 • sensory pulsu,
 • rolki transportowe,
 • antypoślizgowe pedały z paskami blokującymi,
 • uchwyt na telefon lub tablet.

Kolejny rower treningowy leżący to model HS-060L Pulse . Jest on propozycją ze średniego przedziału cenowego.

W maszynie również zastosowano magnetyczny system oporu o wadze 15 kilogramów. Możemy więc ustawić na nim większe obciążenie niż w przypadku modelu HS-2050L Beat .

Siedzisko w modelu HS-060L Pulse regulowane jest nie tylko w poziomie, ale także w pionie, co sprawia, że jeszcze lepiej dopasowujemy sprzęt do swojej sylwetki.

Oprócz tego model HS-060L Pulse posiada:

 • sensory pulsu,
 • rolki transportowe,
 • antypoślizgowe pedały z paskami blokującymi.
 • stopki poziomujące,
 • uchwyt na bidon,
 • uchwyt na tablet lub telefon.

Rower HS-060L Pulse tak jak urządzenie HS-2050L Beat posiada wielofunkcyjny, dotykowy monitor kontrolujący: prędkość, ilość spalonych kalorii, czas, dystans oraz puls.

Ostatnim modelem roweru leżącego w naszym zestawieniu jest HS-070L Helix .

Sprzęt wyposażono w komputer treningowy z aż 12 zdefiniowanymi programami do ćwiczeń w tym m.in. program Watt, w którym można dowiedzieć się, jaki wysiłek musimy włożyć w jazdę, aby wytworzyć określoną ilość energii, a także program HRC sterowany pracą serca. Z kolei dzięki takim funkcjom, jak Recovery i Body Fat, sprawdzimy wydolność swojego organizmu oraz zmierzymy poziom tkanki tłuszczowej.

Rower posiada dodatkowo moduł Bluetooth, pozwalający łączyć się z aplikacjami treningowymi iConsole+ training i Kinomap . Umożliwiają one sterowanie ustawieniami komputera z poziomu urządzenia mobilnego, personalizowanie swojego treningu i korzystanie z dodatkowych programów. Aplikacje dają również możliwość dzielenia się osiąganymi wynikami w serwisach społecznościowych.

W maszynie zastosowano system oporu magnetycznego o wadze 18,5-kilogramowym. Siodełko ma specjalny ergonomiczny kształt oraz wygodne oparcie, co sprawia, że nawet długi trening staje się przyjemny i komfortowy. W modelu HS-070L Helix możemy wyregulować nie tylko położenie siodełka, ale także kąt nachylenia kierownicy, dzięki czemu idealnie dopasujemy sprzęt do naszego wzrostu i preferencji treningowych.

Oprócz tego w rowerze HS-070L Helix znajdziemy mnóstwo dodatków funkcjonalnych:

sensory pulsu,

rolki transportowe i uchwyt do przesuwania,

antypoślizgowe pedały z paskami blokującymi,

stopki poziomujące,

uchwyt na bidon,

uchwyt na tablet lub telefon.

Pamiętaj, że powyższe zestawienie przedstawia jedynie trzy spośród wielu modeli rowerów leżących dostępnych w naszej ofercie. Jeśli chcesz zapoznać się z resztą naszego asortymentu, zajrzyj na naszą stronę kategorii rowery treningowe leżące .

Autor: Izabela Pawik