W kategorii produktów: 12
Product filters
- 21%
Rower leżący magnetyczny HS-040L Root czarny-srebrny

Rower leżący magnetyczny HS-040L Root czarny-srebrny

828.00 zł
1048.00 zł

Najniższa cena: 1048.00 zł

- 21%
Rower leżący magnetyczny HS-035L Solo czerwony

Rower leżący magnetyczny HS-035L Solo czerwony

868.00 zł
1098.00 zł

Najniższa cena: 1098.00 zł

- 10%
Rower leżący magnetyczny HS-2050L Beat srebrny

Rower leżący magnetyczny HS-2050L Beat srebrny

898.20 zł
998.00 zł

Najniższa cena: 998.00 zł

Bestseller
Rower leżący elektryczno-magnetyczny HS-120L Ravel
- 12%
Rower leżący elektryczno-magnetyczny HS-070L Helix czerwony

Rower leżący elektryczno-magnetyczny HS-070L Helix czerwony

2278.00 zł
2598.00 zł

Najniższa cena: 2598.00 zł

Rower treningowy poziomy (nazywany również rowerkiem leżącym) to znakomita alternatywa dla tradycyjnych rowerów treningowych. Daje on możliwość ćwiczenia wszystkim tym, którzy odczuwają dolegliwości bólowe na standardowym sprzęcie fitness oraz może służyć jako urozmaicenie treningowe. Warto jednak pamiętać, iż ze względu na duże gabaryty, nie będzie nadawał się do wszystkich domów lub mieszkań. Przed jego zakupem należy sprawdzić, czy dysponujemy odpowiednią przestrzenią treningową. Jeśli tak, czeka nas naprawdę przyjemny, ale także efektywny trening!

Kto może ćwiczyć na rowerku poziomym?

Trening na rowerku poziomym dedykowany jest wszystkim tym, którzy nie mogą lub nie chcą ćwiczyć na rowerach stacjonarnych pionowych. Główną grupą docelową są osoby ze schorzeniami kręgosłupa, u których stan zdrowia wyklucz długotrwałe siedzenie na wąskim siodełku bez oparcia. Oprócz nich z roweru poziomego magnetycznego skorzystają osoby starsze, a także otyłe. Będą one mogły ćwiczyć w komfortowych warunkach, nie martwiąc się o swoje bezpieczeństwo. Budowa roweru poziomego z oparciem jest bowiem dostosowana do ochrony kręgosłupa (głównie odcinka lędźwiowego), a także utrzymywania stabilnej pozycji siedzącej lub leżącej. 

Rower treningowy leżący – zalety

Jeśli jesteś w grupie osób, które nie mogą ćwiczyć na standardowym sprzęcie stacjonarnym fitness, poziomy rower treningowy będzie dla Ciebie znakomitym urządzeniem do realizowania pełnoprawnych treningów kardio. Wśród zalet rowerków stacjonarnych tego typu można wyróżnić niesamowity poziom komfortu oraz ochronę ćwiczącego. Najlepsze modele posiadają udogodnienia w formie systemów regulujących, antypoślizgowych pedałów, mat amortyzujących czy uchwytów na bidon. Ponadto, rowery magnetyczne stacjonarne leżące posiadają wyświetlacze, które umożliwiają pomiar najważniejszych parametrów treningowych, zintegrowane z sensorami dotykowymi, dzięki którym możliwy jest stały monitoring pracy serca. 

Rower stacjonarny poziomy – jak ćwiczyć?

Ćwiczenia na rowerze pionowym przede wszystkim odciążają kręgosłup, ponieważ wykonujemy je w pozycji siedzącej lub półleżącej. Trening na tego typu sprzęcie nie różni się od treningu na klasycznym rowerku stacjonarnym. Nie zastąpi on masaży i ćwiczeń na mięśnie głębokie, będzie jednak w pełni realizował założenia treningów kardio. Przed przystąpieniem do ćwiczeń należy dopasować sprzęt do naszych indywidualnych potrzeb. W przypadku rowerka stacjonarnego poziomego będzie to przede wszystkim ustawienie siedziska oraz oparcia. Jeśli chcemy, możemy również podłożyć pod urządzenie specjalną matę amortyzującą, która wytłumia dźwięki i drgania podczas ćwiczeń. Trening możemy wykonać z użyciem zintegrowanego komputera bądź samodzielnie. Podczas ćwiczenia warto jednak korzystać z sensorów mierzących nasze parametry życiowe (m.in. puls). Wiedza ta pozwoli na efektywne korzystanie z roweru poziomego, ciągłą progresję, a także satysfakcję z aktywności. 

Rower poziomy – efekty treningu

Efekty treningu na rowerze stacjonarnym poziomym zależą od kilku czynników. Przede wszystkim:

  • zaangażowania osoby ćwiczącej – liczy się przede wszystkim regularność połączona z wewnętrzną motywacją,
  • diety towarzyszącej – odpowiednio zbilansowanej i zawierającej najważniejsze składniki pokarmowe,
  • techniki wykonywanych ćwiczeń – najważniejszy jest prawidłowy tor ruchu, utrzymywanie napięcia poszczególnych mięśni, a także pamiętanie o oddechu,
  • określenia celu końcowego – tylko wykonywanie przemyślanych i skonkretyzowanych ćwiczeń przybliży nas do jasno określonego celu.

Zauważalne efekty ćwiczeń na rowerku treningowym leżącym odnotujemy w kwestii naszej kondycji, wytrzymałości oraz wydolności. Z pewnością poprawi się również muskulatura naszych dolnych partii mięśniowych, a tempo spalania kalorii w przypadku redukcji wzrośnie znacząco. Jeśli oczekujemy dodatkowych efektów, warto przemyśleć włączenie do planu treningowego również ćwiczeń siłowych, a także aktywności związanych z mobilizacją oraz rozciąganiem poszczególnych mięśni. 

W ofercie naszego sklepu znajdziesz również inne sprzęty do ćwiczeń w domu, które pozwolą Ci podnieść intensywność treningu na jeszcze wyższy poziom, jak np. rowery spiningowe. Sprawdź, jakie rowery do ćwiczeń posiadamy w swoim asortymencie i zamów swój model już dzisiaj!