Jaki stepper wybrać? Test i porównanie stepperów

Jaki stepper wybrać? Test i porównanie stepperów

Spis treści

Chcesz kupić stepper , ale nie wiesz jakimi kryteriami masz się kierować i na jakie parametry powinieneś zwracać uwagę? Zastanawiasz się, który model będzie najlepszy dla Ciebie? Nie wiesz, jakie stepper daje efekty ? W poniższym wpisie znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Czym jest stepper i dla kogo jest polecany?

Stepper to niewielkie urządzenie składające się z dwóch platform, na których ustawiamy stopy. Trening na stepperze imituje ruch wchodzenia po schodach, a ćwiczenia są na tyle skuteczne, że już po miesiącu możemy zauważyć zadowalające efekty! Jednocześnie treningi są proste i nie wymagają specjalnych przygotowań.

Dzięki małym rozmiarom stepperów, nie musimy dysponować dużą przestrzenią . Możemy je bez trudu przenosić do innych pomieszczeń po zakończonych ćwiczeniach i wygodnie przechowywać np. pod łóżkiem, czy za szafą, co stanowi świetną alternatywę dla większych sprzętów fitness . Ćwiczenia na stepperze są bardzo ciche i możemy z powodzeniem połączyć aktywność na stepperze np. z oglądaniem ulubionego serialu .

Stepper to przyrząd polecany dla niemalże wszystkich, a w szczególności dla tych, którzy:

 • dopiero zaczynają swoją przygodę z treningiem,
 • chcą wyrzeźbić dolne partie ciała,
 • marzą o jędrnych pośladkach,
 • chcą zgubić zbędne kilogramy i wysmuklić ciało,
 • potrzebują urządzenia poprawiającego kondycję,
 • szukają kompaktowego sprzętu fitness.

Łącząc w sobie elementy treningu cardio i treningu siłowego, stepper znakomicie wpływa na ciało . Oprócz widocznych efektów w postaci spadku masy ciała i wyrzeźbionych mięśni, dzięki ćwiczeniom na stepperze możemy zauważyć także poprawę krążenia, wytrzymałości  oraz kondycji.

Jaki stepper wybrać i na co zwracać uwagę?

Mimo, że steppery są urządzeniami stosunkowo prostymi, jeśli chodzi o ich budowę, to na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli. Część z nich to zupełnie podstawowe wersje, inne z kolei zawierają szereg dodatkowych udogodnień.

Wybierając idealny model warto wiedzieć na co zwracać szczególną uwagę. Podstawową różnicą wśród różnych stepperów jest ich kierunek ruchu. Wyróżniamy steppery proste oraz skrętne . Na stepperze prostym wykonujemy ruchy góra-dół. Na stepperze skrętnym natomiast, trening przypomina bardziej jazdę na nartach. Stopy poruszają się wtedy w dwóch płaszczyznach: góra - dół oraz na zewnątrz - do środka. Ćwicząc na stepperze skrętnym angażujemy więcej mięśni niż na stepperze prostym.

Kolejny aspekt, który warto wziąć pod uwagę to obecność dodatkowych ramion lub kolumny. Ramiona charakteryzują się tym, że ustawiając na nich dłonie wykonujemy dodatkową pracę rąk. Dzięki temu góra ciała porusza się jak przy treningu nordic walking. Ramiona przyczyniają się także w pewnym stopniu do utrzymania równowagi. Jeśli jednak mamy problemy z równowagą podczas ćwiczeń, wtedy zdecydowanie lepszą opcją będzie wybór steppera z kolumną. Jej obecność sprawia, że ciało jest stabilne, a my możemy skupić się w pełni na pracy nóg.

Niektóre z modeli stepperów zawierają także ekspandery. Służą one do wykonywania ćwiczeń na górne partie ciała. Z ekspanderami możemy ćwiczyć ramiona, plecy oraz klatkę piersiową, zarówno podczas równoczesnego korzystania ze steppera, jak i wykonując osobną część treningu.

Dodatkowo, przed podjęciem decyzji zakupowej warto sprawdzić licznik treningowy i jego parametry oraz możliwość regulacji całego sprzętu . Dobry licznik treningowy da nam możliwość kontrolowania wszystkich najważniejszych parametrów treningowych. Regulacja natomiast sprawi, że sprzęt dopasujemy do swoich indywidualnych potrzeb.

Poniżej przygotowaliśmy zestawienie stepperów Hop-Sport . Zobacz, czym różnią się od siebie przedstawione modele.

Porównanie stepperów marki Hop-Sport

W ofercie Hop-Sport znajdziesz trzy rodzaje stepperów w kilku wariantach kolorystycznych. Są to modele:

Wszystkie z nich to steppery skrętne , plasujące się w podobnym przedziale cenowym. Urządzenia wyposażone zostały w komputery z taką samą ilością parametrów. Wyświetlacz w każdym modelu przedstawia: czas, kalorie, całkowitą liczbę kroków oraz liczbę kroków na minutę. Dzięki możliwości monitorowania tych zmiennych, mamy pełną kontrolę nad swoim treningiem i możemy na bieżąco śledzić swoje postępy.

Pedały w stepperach Hop-Sport posiadają antypoślizgową powierzchnię . Zapewnia ona odpowiednią przyczepność, a podczas ćwiczeń mamy pewność, że stopa nie ześlizgnie się z urządzenia.

Każdy model został dodatkowo wyposażony w ekspandery , dzięki którym podczas treningu możemy zaangażować również mięśnie rąk.

Mimo wielu podobieństw, każdy z modeli stepperów marki Hop-Sport ma swoje cechy charakterystyczne. Urządzenie HS-035S Joy jest najbardziej podstawową wersją steppera. Charakteryzuje się:

 • możliwością regulacji wysokości pedałów,
 • najmniejszym rozmiarem: długość 44 cm/ szer. 53 cm/ wys. 34 cm,
 • najniższą wagą: 11 kg.

Ten model urządzenia jest odpowiedni dla osób, które nie mają problemu z utrzymaniem równowagi i w pełni kontrolują swoje ciało. Jest też najbardziej kompaktowy, co pozwala na łatwe przenoszenie i przechowywanie np. pod łóżkiem lub pod biurkiem.

Model steppera HS-045S Slim to wersja nieco bardziej rozszerzona. Jego cechy charakterystyczne to:

 • obecność składanych ramion do ćwiczeń,
 • możliwość regulacji obciążenia pedałów,
 • większy wymiar: długość 40 cm/ szer. 46 cm/ wys. z ramionami 135 c,
 • większa waga: 12 kg.

Stepper z ramionami to doskonały wybór dla tych, którzy chcą zaangażować w trening nie tylko nogi, ale również ramiona . Trening na modelu HS-045S Slim przypomina nordic walking i stanowi świetną alternatywę tego treningu w warunkach domowych.

Ostatni ze stepperów marki Hop-Sport to model HS-055S Noble , który posiada:

 • regulowaną kolumnę stabilizującą ciało,
 • możliwość regulacji wysokości pedałów,
 • największe wymiary: długość 46 cm/ szer. 53 cm/ wys. 125 cm,
 • wagę: 16 kg.

Ten stepper najlepiej sprawdzi się u osób mających problemy z równowagą. Będzie też dobrym rozwiązaniem, gdy chcemy, aby ciało podczas treningu było bardziej ustabilizowane lub jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z treningiem na tego typu sprzęcie. Dużym atutem modelu HS-055S jest umiejscowienie komputera na szczycie kolumny, dzięki czemu wszystkie parametry treningowe mamy w zasięgu wzroku.

Autor: Izabela Pawik