W kategorii produktów: 22
Product filters
Uchwyt do wyciągu
- 25%
Wyciąg pionowy HS-1003LT uniwersalny

Wyciąg pionowy HS-1003LT uniwersalny

163.50 zł
218.00 zł

Najniższa cena: 218.00 zł

Ławka prosta regulowana HS-1025 Pro
- 30%
Ławka treningowa HS-1010 Pro

Ławka treningowa HS-1010 Pro

292.60 zł
418.00 zł

Najniższa cena: 418.00 zł

- 20%
Ławka treningowa HS-1035 z modlitewnikiem

Ławka treningowa HS-1035 z modlitewnikiem

299.00 zł
375.00 zł

Najniższa cena: 375.00 zł

Trenażer mięśni brzucha HS-2001ABT
Ławka rzymska HS-1018 z podparciem
Bestseller
Ławka treningowa HS-1080
Ławka treningowa HS-2040HB składana
Ławka treningowa HS-2030HB
- 12%
Ławka treningowa HS-1055 Pro z modlitewnikiem

Ławka treningowa HS-1055 Pro z modlitewnikiem

499.00 zł
565.00 zł

Najniższa cena: 565.00 zł

Bestseller
Ławka treningowa HS-1095

Ćwiczenia siłowe to jedne z najbardziej efektywnych i angażujących form treningu. Pozwalają na rozwijanie i wzmacnianie mięśni, zwiększają siłę oraz poprawiają wydolność organizmu. Sprzętem niezbędnym do przeprowadzenia kompleksowego treningu siłowego, w tym wyciskania, są ławki treningowe. Obecne zarówno w klubach fitness, jak i domowych siłowniach zapewniają niezbędną stabilizację podczas ćwiczeń i pozwalają wykonać ruch, jakim jest wyciskanie na ławce, w pełnym zakresie. Najlepsze modele posiadają dodatkowe funkcje w postaci modlitewnikówwyciągów lub dodatkowych stojaków, które jeszcze bardziej rozwijają i urozmaicają trening oraz pomagają ćwiczyć z większą efektywnością. 

Ławka treningowa – jaką kupić?

Decydując się na zakup ławki treningowej, warto mieć świadomość, że istnieje kilka rodzajów tego sprzętu. Sprzedający dzielą je głównie ze względu na możliwości regulacyjne lub przeznaczenie. Z tego względu wyróżniamy:

  • ławki proste,
  • ławki skośne,
  • ławki pod sztangę,
  • ławki rzymskie, 
  • ławki Scotta. 

Ławki proste cechuje najmniej skomplikowana konstrukcja i brak możliwości regulacji kąta nachylenia. Są doskonałe do wyciskania i wiosłowania jednorącz w opadzie tułowia. Przez fakt, że zajmują niewiele miejsca, dedykowane są do domowych siłowni o niewielkiej powierzchni. 

Ławki skośne, w przeciwieństwie do konstrukcji prostych, posiadają szeroki zakres regulacji oparcia, a dokładniej mówiąc, regulacji kąta nachylenia oparcia, dzięki czemu możemy dopasowywać kąt do poszczególnych ćwiczeń, aktywując dodatkowe mięśnie podczas treningu. Ławki tego typu są doskonałe do wykonywania ćwiczeń mięśni brzucha, czyli tzw. brzuszków. 

Ławeczka treningowa pod sztangę to specjalny rodzaj ławek z dodatkowym stojakiem na gryf (często zintegrowanym z konstrukcją), który umożliwia odłożenie ciężaru. Przeznaczone są one do wykonywania konkretnego rodzaju ćwiczeń — wyciskania na klatkę. Jeśli zależy nam na nauce prawidłowego toru ruchu podczas wyciskania i budowaniu mięśni klatki piersiowej wybór tego rodzaju ławki będzie idealny. 

Ławka treningowa rzymska, znana także jako ławka Roman Chair lub ławka do grzbietu, to sprzęt treningowy wykorzystywany w treningu siłowym i fitness, używany głównie do wzmacniania mięśni pleców, pośladków i mięśni nóg. Pozwala na wykonywanie różnych ćwiczeń, w tym: wypadów, unoszenia nóg i skrętów tułowia. 

Ławka Scotta to konstrukcja z siedziskiem, modlitewnikiem i uchwytem na sztangę. Jest ona wykorzystywana głównie do ćwiczeń siłowych w pozycji izolowanej w oparciu o modlitewnik i świetnie sprawdza się w treningu ramion.

W ofercie sklepu Hop-Sport znajdziesz wszystkie wymienione wyżej produkty, jak również sprzęty łączące cechy ławek skośnych oraz ławek pod sztangę. Szeroki wybór ławek do ćwiczeń pozwoli Ci dopasować odpowiedni przyrząd do potrzeb treningowych oraz posiadanej przestrzeni. W naszym asortymencie znajdziesz zarówno mniejsze ławki treningowe idealne do ćwiczeń np. z hantlami, jak i większe konstrukcje z dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak prasa do nóg, dźwignia do nóg, uchwyty do rozpiętek czy wyciągi. Tego typu wielofunkcyjne ławki do ćwiczeń, zajmują nieco więcej przestrzeni, ale pozwalają wykonać kompleksowy trening, który nie odstaje od tego, jaki możemy przeprowadzić w profesjonalnej siłowni. 

Ławka z modlitewnikiem

Zależy Ci nie tylko na rozbudowaniu klatki piersiowej, ale także na wzmocnieniu bicepsów? Zastanów się nad zakupem ławki treningowej z modlitewnikiem. Wykonasz na niej ćwiczenia izolowane na ramiona i bicepsy, wyłączając asekurację ze strony mięśni pleców. Zminimalizujesz w ten sposób ilość ruchów oszukanych i jeszcze bardziej dopompujesz mięsień. W ofercie sklepu Hop-Sport znajdziesz konstrukcje z modlitewnikiem, który posiada regulację, a także specjalne haki asekuracyjne do odkładania ciężaru. 

Ławka z wyciągiem

Chcesz wzbogacić swój trening na maszynach fitness? Masz dość wolnych ciężarów? Przerzuć się na trening na wyciągu! W asortymencie sklepu Hop-Sport znajdziesz ławeczki z dodatkową funkcją wyciągu górnego i dolnego, która wzbogaci Twoje ćwiczenia. W przeciwieństwie do treningu na maszynach nie musisz dostosowywać swojego ciała do nienaturalnego toru ruchu – linki wyciągu pracują tak, jak Ty tego chcesz. Co więcej, wyciąg umożliwia utrzymanie ciągłego napięcia mięśniowego w każdej fazie ćwiczenia. Pozwoli Ci to na zwiększenie czucia mięśniowego oraz wygenerowanie jeszcze większych mikrouszkodzeń mięśni, a tym samym osiągnięcie szybkich i zadowalających efektów. Ławeczki do ćwiczeń tego typu pozwalają trenować nie tylko górne partie ciała, ale także wykonanie efektywnego treningu mięśni brzucha.

Ławki wielofunkcyjne do domowej siłowni

Podstawą dobrego sprzętu fitness na użytek domowy jest możliwość dopasowywania go do warunków, jakie posiadamy w swoim domu lub mieszkaniu. W przypadku ławeczki do ćwiczeń istotne będą jej:

  • wymiary,
  • gabaryty,
  • możliwości regulacyjne. 

Duże konstrukcje z dodatkowymi funkcjami są znakomite w każdym treningu. Aby je jednak kupić, musimy dysponować większą powierzchnią treningową. Dobrym wyborem w takich przypadkach są ławki składane. Zastosowane w nich mechanizmy umożliwiają szybkie złożenie i przestawienie sprzętu do dowolnego pomieszczenia lub łatwe schowanie po zakończonych ćwiczeniach. 

Ważną kwestią są również możliwości treningowe. Ćwicząc w domu, często nie mamy miejsca na dodatkowe maszyny, dedykowane osobnym ćwiczeniom. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zakup wielofunkcyjnej ławki regulowanej. Możemy dopasować ją do różnorodnych ćwiczeń, jakie mamy zamiar wykonywać. Za pomocą ławki wielofunkcyjnej możemy zwiększać bądź zmniejszać zakres naszych ruchów, angażować dodatkowe mięśnie, a także maksymalizować efekty z ćwiczeń w ciasnych przestrzeniach.

Jednak ławki wielofunkcyjne nie są złotym środkiem. Jeśli mamy bardziej sprecyzowane potrzeby treningowe i targetujemy w konkretne partie mięśni podczas treningu, wtedy możemy postawić na ławki specjalistyczne, takie jak ławka Scotta czy ławeczka rzymska. Dodatkowo nasza oferta została rozszerzona o trenażery w tym m.in. trenażer mięśni brzucha i maszynę do przysiadów tzw. sissy squat. Są to doskonałe produkty do domowego użytku, które nie zajmują wiele miejsca i są ciekawą propozycją dla osób poszukujących nowych wyzwań treningowych. 

Podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie konkretnego modelu ławeczki do ćwiczeń powinno być podyktowane naszymi potrzebami, posiadaną przestrzenią treningową oraz naszym budżetem. W ofercie Hop-Sport znajdziesz szeroki asortyment produktów: od kompaktowych ławek prostych, przez bardziej zaawansowane ławki skośne, po wielofunkcyjne, rozbudowane konstrukcje. Cechą wspólną ławek treningowych Hop-Sport są solidne i odporne na duże obciążenia materiały, które udźwigną nawet najcięższe treningi. Wykończenia naszych ławek fitness są wykonane z dbałością o szczegóły, a wśród nich znajdziesz np. specjalne gąbki i pianki, które nie tylko poprawiają chwyt, ale także zapewniają należyty komfort podczas sesji treningowych. Większość produktów w naszym asortymencie posiada systemy regulacji, gdzie za pomocą wygodnego pokrętła możesz dostosować poszczególne elementy ławki.