Utworzone

20 Lip 2017

W kategoriach

Domowy trening fitness / Akcesoria fitness / Hula-Hop / Zestawy akcesoriów treningowych

Hula- hop do niedawna kojarzył się jedynie z rozrywką dla dzieci, obecnie staje coraz bardziej popularnym narzędziem służącym do wymodelowania sylwetki dla kobiet. Idealnie pomaga wysmuklić sylwetkę i wzmocnić mięśnie brzucha, aby uniknąć efektu tzw. oponki.  Sprawdź, co konkretnie zyskasz dzięki ćwiczeniom z hula hop i jakie koło wybrać do domowych ćwiczeń!

Zalety hula-hop

Treningi z hula hop pozwolą spalić ci aż 200 kcal w zaledwie 20 minut! Dzięki nim zyskasz efekty, takie jak: 

- wzmocnienie mięśni (już zaledwie po miesiącu regularnych ćwiczeń jesteś w stanie zobaczyć skutki treningów),
- wysmuklenie sylwetki,
- rozluźnienie w przypadku spiętego kręgosłupa (rytmiczne poruczanie biodrami poprawia przepływ krwi przez kręgosłup dzięki czemu zwiększa się również i jego elastyczność),
- zwiększenie elastyczności stawów,
- poprawa krążenia krwi i wzmocnienie mięśnia sercowego,
- poprawa koordynacji,
- ogólne odprężenie.

Jakie koło wybrać?

Plastikowe, lekkie hula-hop które znane nam z dziecięcych lat nie przyniosą zamierzonych rezultatów. Do treningu polecamy hula-hop z kulkami masującymi. Ten rodzaj kola jest cięższy i posiada większą średnicę. W zależności od zaawansowania w sklepie Hop-Sport dostępne są rozmiary od 103 do 110 cm i wadze 0,9 kg do nawet 1,7 kg. Materiał, z którego wykonane jest hula-hop jest równie ważny. Te wykonane z polietylenu są wytrzymalsze i bardziej elastyczne.  

Jak ćwiczyć?

Uginaj nogi w kolanach, jedna stopę wychyl nieco do przodu i umieść hula-hop w okolicach talii opierają je o plecy. Rozpędź koło i zacznij nim delikatnie bujać. Nie wykonuj chaotycznych ruchów, pamiętaj o spokojnym oddechu. Skup się na jednym punkcie, dzięki temu łatwiej zachowasz równowagę. Ciężar ciała przenoś na zmianę na przednią i tylną nogę, aby móc ruszać biodrami w przód i tył.

Efekty uboczne?

Siniaki to naturalny efekt pojawiający się z powodu braku przyzwyczajenia skory do tarcia. W przypadku pojawianie się siniaków nie mamy się wiec czego obawiać. Siniaki to oznaka działania hula-hop. Opuchnięcia znikną już po kilku dniach, kiedy ciało zdąży się już przyzwyczaić. Wyzwól swoje endorfiny i sprawdź, jakie efekty możesz zyskać dzięki hula-hop! 

Sprawdź ofertę hula hop z kulkami masującymi w sklepie Hop-Sport i wybierz koło dla siebie!

Ulubione