Utworzone

20 Lip 2017

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Lifestyle - Porady, motywacja, inspiracja / Akcesoria fitness / Sprzęt fitness / Bieżnie / Orbitreki / Platformy wibracyjne / Rowery stacjonarne / Rowery treningowe leżące / Rowery treningowe spiningowe / Steppery / Siłownia

Każdy z nas wie jakie korzyści dla zdrowia może przynieść uprawianie sportu i zdrowe odżywianie. Jednak nie każdy ma w sobie tyle siły aby odpowiednio się zmotywować do podjęcia tych działań. Oto kilka wskazówek, dzięki którym utrzymasz swoje postanowienia i zmienisz swój styl życia na bardziej "fit".Uśrednij swój cel

Aby nie zniechęcić się zbyt szybko dostosuj swój cel do swoich obecnych możliwości, nie stawiaj sobie zbyt wysoko poprzeczki, która może zniechęcić Cię w krótkim czasie do dalszych działań.

Dieta?

Najprostszym rozwiązaniem dla większości osób jest wybór samych ćwiczeń lub samej diety, jednak aby dobrze się czuć i mieć energię trzeba wspierać trening zdrowym odżywianiem. Wzmocnisz się, polepszy się Twój ogólny nastrój, a i chęci i motywacja będą większe.

Bądź motywacją dla innych

W dobie internetu jesteśmy zasypywani wyidealizowanymi ludźmi z idyllicznym życiem. Przestańmy im zazdrościć, a zacznijmy działać, nie szukajmy motywacji w innych, stańmy się nią sami dla siebie.

Zacznij już teraz!

Nie odwlekaj niczego w czasie i nie wyznaczaj sobie dat startowych, zacznij ćwiczyć już teraz – efekty przyjdą szybciej

Pomyśl o efekcie

Zwizualizuj sobie siebie za kilka miesięcy – kim będziesz, jak będziesz wyglądał, jak będziesz się czuł? Odpowiedź na te pytania pomoże Ci w podjęciu decyzji. Musisz być pewien, że chcesz osiągnąć swój cel.

Znajdź oparcie w innych

Osób zmagających się z brakiem motywacji jest mnóstwo – wystarczy razem porozmawiać, wymienić się wspólnymi doświadczeniami i spróbować zacząć działać ze zdwojoną siłą i wsparciem drugiej osoby. Wspólny trening  i motywacja może zdziałać cuda.

Otocz się tym, co zdrowe

Postaraj się, aby w Twoim domu znajdowały się jedynie zdrowe produkty, jeśli przestaniesz otaczać się niezdrowym jedzeniem, szybko się przestawisz i docenisz to, jak smaczne produkty spożywcze są w zasięgu Twojej ręki.  Nie idź na łatwiznę, przygotuj posiłki samodzielnie. Pozwól sobie na dyspensę raz w tygodniu, ale zachowując umiar. Staraj się delektować, jedz powoli dzięki czemu zjesz mniej, ale zdrowiej.

Połącz przyjemne z pożytecznym

Postaraj się wyeliminować ze swoich myśli skojarzenie wysiłku i diety z dużym wyrzeczeniem. Zdecyduj się na początek na zakup urządzenia typu orbitrek z aplikacją iConsole+ – Dzięki niemu, podczas oglądania ulubionego programu będziesz mógł ćwiczyć a dzięki iConsole+ zyskasz możliwość nie tylko dostosowania treningu do swoich możliwości, ale i będziesz mógł monitorować swoje wyniki – wszystkie postępy zostaną zapisane. Aplikacja iConsole to także możliwość treningu na każdym miejscu na ziemi – aplikacja łączy się z Gogle Street View, dzięki czemu na swoim tablecie lub telefonie możesz zwiedzać cały świat. Opór dostosowany jest do wybranej przez Ciebie trasy. Dzisiaj ulice Paryża? Czemu nie! Zwiedzaj i ćwicz jednocześnie. Teraz to możliwe!

Zaplanuj swoją nagrodę

Motywacja wzrośnie, jeśli ustalisz w zamian za swoje starania nagrodę. Niech ona motywuje Cię do działania.

Nawyk

Miesiąc czasu wystarczy, żeby wprowadzić do swojego życia nawyk. Zdecyduj, że tym razem będzie to zdrowy nawyk. Trenuj, jedz zdrowo, zacznij działać już dziś!

Ulubione