Trening ze skakanką

Trening ze skakanką

Spis treści

Niemal każdemu skakanka , jeszcze z dzieciństwa, kojarzy się z zabawą, kiedy to na przerwach między lekcjami bawiliśmy się w różne gry i zabawy właśnie wykorzystując ten przedmiot. Dzisiaj skakanka służy nam w zupełnie innych celach.

Jak działa trening ze skakanką?

Skakanka jest to prosty przyrząd gimnastyczny, służący głównie do budowania kondycji u sportowców, aczkolwiek sprawdza się jako doskonałe akcesorium fitness do treningu cardio, podczas, którego gubimy nie tylko hektolitry potu na treningu, ale również spalamy tkankę tłuszczową. 30-minutowy trening z wykorzystaniem skakanki to ubytek nawet 400 kalorii! Dodatkowo, regularne treningi poprawiają wygląd sylwetki i wzmacniają wiele partii mięśniowych w naszym ciele: mięśnie nóg, pośladki, mięśnie tułowia, mięśnie grzbietu oraz mięśnie ramion. Zaletą treningów na skakance jest zdecydowanie, tak cenny w dzisiejszym świecie czas. Wystarczy już tylko 30 min dziennie aby zobaczyć efekty i cieszyć się postępującym progresem.

Trening ze skakanką

Jak zacząć trenować za pomocą skakanki?

Początki prawdopodobnie nie będą należeć do łatwych, a sama skakanka szybko zweryfikuje twoją kondycję. Zaczynając trening pamiętaj, że nie musi on trwać długo, wystarczy naprawdę niewiele - nawet 5 min dziennie. W kolejnych dniach zacznij sukcesywnie wydłużać czas trwania ćwiczeń.
Drugą opcją jest liczenie przeskoków. Zacznij od 5-10 przeskoków, tak aby wykonać je płynnie, a następnie sukcesywnie zwiększaj ich ilość.
Pamiętaj, aby dostosować tempo ćwiczeń do swoich możliwości.

Skakanka Hop-Sport

Efekty treningu

Zalet skakanki i korzyści płynących z jej użytkowania jest naprawdę sporo:

- modeluje sylwetkę;
- wzmacnia mięśnie;
- efektywnie spala kalorie;
- pobudza metabolizm;
- poprawia gęstość kości;
- wzmacnia stawy i więzadła;
- poprawia samopoczucie.

Załóż wygodne buty, chwyć w dłonie skakankę Hop-Sport i zacznij trenować! Powodzenia!

Autor: Redakcja Hop-Sport