Ławka treningowa – recenzja

Ławka treningowa – recenzja

Spis treści

Ławka treningowa – recenzja

Sprzętem fitness, który każdy powinien mieć w swojej domowej siłowni jest ławka treningowa . Pozwala ona na wykonywanie wielu różnorodnych ćwiczeń, głównie z wolnymi ciężarami, w pełnym zakresie ruchu i w stabilnej pozycji. Na rynku istnieje jednak wiele ławek treningowych zróżnicowanych pod względem parametrów technicznych oraz możliwości regulacji oparcia. W niniejszym artykule zrecenzujemy jedną z najlepszych w ofercie sklepu Hop-Sport . Proszę Państwa, oto ona – ławka treningowa HS-1010 Pro .

Jak wybrać ławkę treningową?

Ławka treningowa to sprzęt, który sprawdza się doskonale zarówno w przypadku profesjonalnych klubów sportowych, ale również domowych siłowni. Charakteryzuje się ona niewielką ceną, a przy tym ogromną pulą możliwości treningowych, jakie daje . Jest nieocenionym sprzymierzeńcem treningu siłowego. Sprawdza się bardzo dobrze u osób, które marzą o wyrzeźbionej sylwetce, a także chcących zwiększyć siłę.

Na ławce treningowej wykonamy różne warianty treningu siłowego . Są to:

 • treningi typu FBW (Full Body Workout) – w których trenujemy mięśnie całego ciała na każdej jednostce treningowej,
 • treningi typu Split – w których ćwiczymy konkretne, wybrane partie mięśniowe na danej jednostce treningowej,
 • treningi obwodowe – polegające na wykonaniu od kilku do kilkunastu ćwiczeń jedno po drugim.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ławek treningowych . W zależności od tego, jaką metodą trenujemy i jaki jest nasz cel treningowy, powinniśmy wybrać inną z nich. Mamy do wyboru następujące ławki treningowe :

 • ławkę pod sztangę – posiada regulowane stojaki, na których umieszczamy gryf, dzięki czemu mogą na niej trenować osoby o różnym wzroście, zasięgu ramion oraz potrzebach treningowych,
 • ławkę prostą – równoległą do podłoża, bez możliwości regulacji, idealną do ćwiczeń górnych i dolnych partii ciała,
 • ławkę skośną – która jest pochylona i pozwala głównie na ćwiczenie mięśni klatki piersiowej oraz brzucha,
 • ławkę regulowaną – posiadającą kilka poziomów regulacji, umożliwiającą wykonywanie ćwiczeń całego ciała,
 • ławkę z modlitewnikiem -– służącą do rozwijania mięśni dwugłowych ramienia,
 • ławkę do grzbietu -– przeznaczoną przede wszystkim do wzmocnienia pleców,
 • ławkę wielofunkcyjną – będącą połączeniem kilku maszyn przeznaczonych do różnych części ciała.

Niezależnie od modelu ławki treningowej, którą zakupimy, powinniśmy zwrócić uwagę na jej wykonanie. Dobra ławka treningowa charakteryzuje się:

 • stabilnością,
 • solidną konstrukcją,
 • wytrzymałością,
 • możliwością regulacji,
 • wysokim progiem maksymalnego obciążenia.
Ćwiczenia na ławce treningowej
Ławka treningowa Hop-Sport

Ławka treningowa – recenzja

W ofercie asortymentowej sklepu internetowego Hop-Sport znaleźć można różnorodne modele ławek treningowych . Spełniają one oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Największym zainteresowaniem cieszą się ławki treningowe, które pozwalają na wykonywanie ćwiczeń angażujących jak największą ilości grup mięśniowych. Jedną z nich  jest podstawowy model – ławka treningowa HS-1010 Pro .

Głównym atutem tej ławki treningowej jest możliwość pięciostopniowej regulacji oparcia – możemy je rozłożyć na płasko oraz pod kątem. Regulacja pozwala na dostosowanie ławki do indywidualnych potrzeb i konkretnych ćwiczeń . Solidna konstrukcja zapewnia stabilizację i bezpieczeństwo podczas wykorzystywania dużych obciążeń. Regulacja ławki jest zabezpieczona pokrętłem . Dzięki temu mamy pewność, że oparcie nie zmieni pozycji, kiedy my będziemy wykonywać ćwiczenia.

Na ławce HS-1010 Pro możemy ćwiczyć ramiona za pomocą hantli , wykonywać wyciskanie sztangi, doposażając ławkę w dodatkowe uchwyty, ćwiczyć mięśnie nóg i pośladków np. dzięki przysiadom bułgarskim lub hip thrustom. Dzięki składanej nóżce istnieje także możliwość ustawienia ławki w skosie ujemnym . W ten sposób wykonamy nowe warianty tradycyjnych ćwiczeń, angażując dodatkowe mięśnie. Przykładowo: przy wyciskaniu na ławce proste w głównej mierze pracuje górna część klatki piersiowej, w skosie ujemnym możemy także wykonywać ćwiczenia na mięśnie brzucha.

Ławka do ćwiczeń HS-1010 Pro ma mocną i stabilną konstrukcję . Wszystkie jej komponenty są wytrzymałe i gwarantują, że sprzęt będzie służył przez długie lata. Ławka treningowa posiada duży udźwig, przyjmujący obciążenia do nawet 220kg. Wzmocnione stalowe profile oraz grube blachy łączące poszczególne elementy zapewniają wytrzymałość sprzętu, a także bezpieczeństwo w trakcie treningu. Dodatkowo, ławka fitness została wyposażona w blokadę nóg osłoniętą gąbką ochronną . Ma ona na celu zapewnienie jeszcze większej stabilizacji podczas ćwiczeń.

Oparcie i siedzisko ławki zostały wykonane z kilku warstw : deski, grubej pianki dającej wygodę w trakcie ćwiczeń i wytrzymałego obicia z efektem naturalnej skóry. Materiały te doskonale sprawdzają się podczas długich i intensywnych ćwiczeń.

Zaletą ławki HS-1010 Pro jest także możliwość złożenia nóg. Dzięki temu łatwo możemy przechować ją pomiędzy treningami, na przykład chowając ją pod łóżkiem. Składanie ławki jest proste i można go wykonać samodzielnie.

Autor: Redakcja Hop-Sport