Climber – test

Climber – test

Spis treści

Climber – test

Osoby chcące podjąć aktywność fizyczną bardzo często zastanawiają się, jaki sprzęt fitness kupić na użytek domowy. Aby dokonać odpowiedniego wyboru, warto wykonać test urządzenia. Co jeśli jednak nie można tego zrobić? Bez obaw, marka Hop-Sport wykonała już za Ciebie test climbera . Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat tego znakomitego sprzętu do treningów w domowych warunkach.

Orbitrek Climber

Climber – co to za maszyna?

Climber to nowoczesna i wyjątkowa maszyna przydatna w każdej domowej siłowni. Jej unikalność tkwi w konstrukcji będącej połączeniem orbitreka wraz ze stepperem .

Ruchy, które wykonujemy na climberze imitują te, wykonywane podczas wchodzenia pod górę. Climber oferuje jednak dużo więcej niż tylko ruch w pionie. Nogi podczas treningu na nim pracują jak na orbitreku . W efekcie przyrząd bardzo szybko i skutecznie wyszczupla dolne partie naszego ciała. W szczególności dobrze wpływa na:

  • łydki,
  • pośladki,
  • uda,
  • mięśnie brzucha i grzbietu.

Na climberze możemy ćwiczyć wykonując treningi cardio oraz HIIT – jednostki treningowe o wysokiej intensywności.

Treningi cardio charakteryzują się umiarkowaną intensywnością i jednostajnym tempem ćwiczeń. Tętno utrzymywane jest na poziomie 50-80% tętna maksymalnego. Są one stosunkowo łatwe w wykonaniu, ale trwają dłużej. Energia w trakcie treningu pobierana jest w większości z przemian wolnych kwasów tłuszczowych. Tłuszcz spalany jest głównie w trakcie wysiłku.

Treningi HIIT, czyli interwały to wysiłek krótszy, ale znacznie bardziej wymagający.  Tempo szybkie przeplatane jest z umiarkowanym. Tętno podczas treningu utrzymuje się na wysokim poziomie, równym lub wyższym  80% tętna maksymalnego. Energia w trakcie treningu pobierana jest głównie z glikogenu. Ogromną zaletą tego typu treningów jest to, że  znacznie przyspieszają metabolizm po wysiłku. Tłuszcz spalany jest nawet do 48 godzin po ćwiczeniach.

Ćwiczenia na climberze są bezpieczne, jednak powinny na nie uważać niektóre grupy osób. Nie są one polecane zmagającym się z:

  • niewydolnością krążenia,
  • zaawansowanym i nieuregulowanym nadciśnieniem,
  • zaburzeniem rytmu serca.

Orbitrek climber – czy warto?

W porównaniu do klasycznego orbitreka lub steppera urządzenie typu climber daje nam większe możliwości treningowe. Połączenie dwóch rodzajów ruchu sprawia, że w trakcie ćwiczeń angażujemy więcej mięśni. Co za tym idzie, rośnie również efektywność treningu.

Climber ma ogromną przewagą nad klasycznym orbitrekiem także w kwestii rozmiaru . Jest on niewielkim sprzętem. Swoją wielkością przypomina stepper z ramionami lub z kolumną. Dzięki temu nie zajmuje wiele miejsca możemy go przechowywać nawet w bardzo małym mieszkaniu. Jego rozmiary pozwalają także na bezproblemowe przestawianie sprzętu w dowolne miejsce w razie potrzeby.

Climber to bez wątpienia idealny sprzęt dla osób, które pragną w bezpieczny i skuteczny sposób poprawić wygląd swojej sylwetki oraz zwiększyć wytrzymałość, a przy tym nie wydawać fortuny na urządzenie cardio. Ruchy na climberze są naturalne i nie obciążają nadmiernie stawów . Ćwiczenia przynoszą szereg korzyści zdrowotnych. Poprawiają jakość snu i koncentrację oraz wpływają pozytywnie na pracę serca i płuc. Możemy je wykonywać, kiedy tylko mamy na to ochotę, niezależnie od pory dnia czy pogody za oknem. Do treningów nie potrzebujemy specjalistycznej odzieży. W trakcie ćwiczeń nie musimy odrywać się także od naszych obowiązków domowych np. opieki nad dziećmi.

Komputer treningowy Climber
Trening na Climberze

Orbitrek magnetyczny climber – test

Jeśli szukasz nowoczesnego i niezawodnego climbera , orbitrek magnetyczny Climber Icon z oferty naszego sklepu internetowego Hop-Sport z pewnością zrobi na Tobie wrażenie. Łączy on w sobie wszystkie zalety tradycyjnego orbitreka ze stepperem . Dzięki temu każda sesja ćwiczeń staje się bardziej efektywna i pozwala wznieść swój trening na wyższy poziom. Maszyna zbudowana została w taki sposób, by idealnie nadawała do domowych warunków. Ze względu na kompaktowy rozmiar wygospodarowanie dla niej przestrzeni nie stanowi żadnego problemu.

Podstawą maszyny jest stalowa, solidna konstrukcja . Dzięki niej, kiedy ćwiczymy, czujemy się bezpiecznie. Znacznie wpływa to na komfort treningów, ponieważ możemy jeszcze bardziej skupić się na wykonywanych ćwiczeniach. Sprzęt wyposażony jest w stopki poziomujące . Sprawiają one, że climber stoi stabilnie, nawet wtedy, gdy trening przebiega z dużą intensywnością. Maksymalna obciążenie, które może przyjąć Climber Icon to aż 120 kg.

Urządzenie posiada system magnetyczny z kołem zamachowym ważącym 8 kg . Dzięki temu doskonale sprawdza się w każdych warunkach. Płynna i cicha praca maszyny może być szczególnie ważna dla osób, które używają orbitreka w późnych godzinach i nie chcą, by przeszkadzać domownikom. Opór magnetyczny jest regulowany aż na 8 poziomach. Pozwala to dostosować każdą sesję do własnych potrzeb w sprawny i szybki sposób za pomocą pokrętła. Dzięki temu, że zmiana oporu jest tak prosta, może na nim ćwiczyć cała rodzina.

Climber Icon wyposażono w nowoczesny i multifunkcyjny komputer. Na jego wyraźnym ekranie mamy możliwość stałego kontrolowania parametrów treningowych takich jak: pokonany dystans, spalone kalorie czy prędkość. Dzięki specjalnym sensorom można również monitorować puls w trakcie ćwiczeń. Jest to bardzo przydatna informacja szczególnie podczas treningów cardio oraz HIIT. Obok komputera znajduje się również uchwyt na tablet. Łatwo można więc połączyć ćwiczenia z rozrywką np. oglądaniem ulubionego filmu lub serialu.

Climber Icon jako sprzęt na użytek domowy posiada specjalne rolki transportowe , za pomocą których można przenieść sprzęt w inne miejsce po skończonej aktywności. Dodatkowo dzięki nim podłoże jest zabezpieczone przed zarysowaniem. Istnieje więc możliwość wykonywania treningu w dowolnym pomieszczeniu domu lub mieszkania.

Aby ćwiczenia na climberze przyniosły jeszcze lepsze rezultaty, możemy je połączyć wraz z odpowiednim treningiem siłowym. Ćwiczenia siłowe możemy wykonywać niezależnie od wieku. Dzięki takiemu połączeniu nie tylko zredukujemy tkankę tłuszczową, ale również ujędrnimy ciało, zbudujemy siłę i unikniemy spalania mięśni przy wytrzymałościowych jednostkach treningowych.

Ćwiczenia siłowe możemy wykonywać z obciążeniem własnego ciała lub dodatkowym ciężarem . W takim treningu bardzo dobrze sprawdzają się: gryfy , hantle oraz kettle . Dodatkowym urozmaiceniem będzie wykorzystanie ławek treningowych , drążków lub specjalistycznych poręczy. Wszystkie te przyrządy dostępne są w naszej ofercie – na stronie sklepu internetowego Hop-Sport .

Autor: Redakcja Hop-Sport