Mata do akupresury - czyli do czego służy mata z kolcami?

Mata do akupresury - czyli do czego służy mata z kolcami?

Spis treści

Czy cierpisz na bóle kręgosłupa lub nóg po całym dniu pracy? Czujesz, że Twoje mięśnie potrzebują rozluźnienia ? Cierpisz na bezsenność? A może walczysz z cellulitem ? Jeśli chociaż na jedno pytanie, Twoja odpowiedź brzmi: tak, to ten artykuł jest zdecydowanie dla Ciebie! Ta nietypowa mata ma naprawdę wiele korzyści płynących z użytkowania jej, o których dowiesz się poniżej!

Czym jest mata do akupresury ? Jest to produkt wielozadaniowy, który posiada gęsto ułożone krążki, na których znajdują się plastikowe kolce o specjalnym kształcie. Pod wpływem nacisku kolców na ciało, stymulują one układ nerwowy, poprawiają krążenie krwi, a co za tym idzie, doprowadzają do lepszego przepływu składników odżywczych w naszym organizmie.

​Ból pleców po całym dniu pracy?

Mata jest bardzo pomocna w problemach bólu kręgosłupa , w każdym jego odcinku: szyjnym, piersiowym, lędźwiowym i krzyżowym . W trakcie użytkowania maty uwalniają się hormony, które potocznie nazywamy „hormonami szczęścia”, działają między innymi przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz pomagają się zrelaksować.

modelka leżąca na macie do akupresury niebieskiej marki Hop-Sport

​Męczą Cię bóle głowy?

Często nie zdajemy sobie sprawy, że wszelkie bóle w naszym organizmie, czy to bóle pleców, czy głowy biorą się z nadmiernie napiętych mięśni , które często wynikają z naszego stylu życia, z siedzącej pracy czy stresu. Zamiast sięgania po kolejną tabletkę wystarczy tylko pozwolić naszym mięśniom się zrelaksować i rozluźnić, aby przynieść sobie ulgę i zniwelować niepotrzebne napięcia.

​Śpisz dobrze?

Jeśli masz problemy z zasypianiem, spróbuj przed snem zrelaksować się na macie przez ok. 20 min . Nacisk kolców powoduje uwolnienie niepotrzebnego napięcia z mięśni, niweluje uczucie stresu, pomaga się zrelaksować . Dzięki temu polepsza się jakość snu, co sprawia, że następnego dnia budzimy się bardziej wypoczęci. Koniec z tabletkami nasennymi.

​Cellulit to Twoja zmora?

Wiele kobiet, właśnie przez cellulit zaniża swoją samoocenę i stosuje wiele preparatów, aby się go pozbyć. Cellulit jest to problem podskórny, dlaczego więc stosuje się preparaty i różnego rodzaju kremy, które nawet nie są w stanie dotrzeć do problemu? Mata do akupresury powoduje lepszy przepływ krwi i limfy, a regularne stosowanie masażu na macie powoduje, że skóra staje się jędrna i gładka!

Jak korzystać z maty z kolcami?

Najprościej na świecie! Wystarczy, że się na niej wygodnie ułożysz. Na początku możesz odczuwać lekki dyskomfort, ale nic w tym dziwnego! Organizm i układ nerwowy musi się zaadaptować do nowego uczucia. Na początku rób około 5-minutowe sesje i sukcesywnie zacznij je wydłużać, nawet do 40 minut ! Zapewniamy jednak, że organizm szybko odwdzięczy się za taki masaż.

Jak działa masaż akupresurowy?

Masaż akupresurowy, wykonywany za pomocą maty do akupresury, opiera się na chińskich technikach leczniczych, które wykorzystują ucisk punktów akupresurowych na ciele. Mata akupresurowa jest wyposażona w setki „igiełek” z tworzywa sztucznego, które delikatnie naciskają na różne obszary skóry, stymulując punkty akupresurowe . Działanie masażu akupresurowego polega na poprawie przepływu energii życiowej, znanej jako „chi”, poprzez odblokowanie ewentualnych zatorów energetycznych w ciele. W efekcie, masaże akupresurowe mogą przynosić ulgę w przypadku różnych dolegliwości. Regularne używanie maty do akupresury może również przyczynić się do ogólnego poprawy samopoczucia i poczucia relaksu.

modelka pozująca z matą do akupresury marki Hop-Sport

Korzyści płynące z masażu akupresurowego:

Przyjrzyjmy się teraz konkretnym korzyściom, które zapewnia regularne korzystanie z maty do akupresury.

  • lepsze ukrwienie
  • odżywienie organizmu
  • pozbycie się uczucia stresu
  • pomoc w walce z bólami głowy
  • pomoc w walce z bólami kręgosłupa
  • pomoc w pozbyciu się cellulitu
  • poprawa jakości snu

Zanim zaczniesz stosować matę do akupresury, zasięgnij opinii fizjoterapeuty , aby wyeliminować ewentualne przeciwwskazania do korzystania z maty.

Maty do akupresury marki Hop-Sport

W ofercie sklepu internetowego Hop-Sport znajdziesz zestawy mat do akupresury z poduszką oraz pojedyncze maty i poduszki do akupresury . Posiadamy ekologiczne maty do akupresury wykonane z bawełny lub mieszanki bawełny z lnem. Każdy zestaw posiada w komplecie torbę do przenoszenia lub woreczek na akcesoria. Przejdź do kategorii: maty do akupresury i wybierz model dla siebie!

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Mata do akupresury - jakie przynosi korzyści dla zdrowia?

Jak siedzący tryb życia niszczy nasze zdrowie?

Ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy, które przyniosą ulgę w bólu!

Autor: Redakcja Hop-Sport