Utworzone

28 Czerw 2021

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Strefa relaksu i rozrywki / Akcesoria fitness / Maty do akupresury / Wałki i rollery fitness

Czy cierpisz na bóle kręgosłupa lub nóg po całym dniu pracy? Czujesz, że Twoje mięśnie potrzebują rozluźnienia? Cierpisz na bezsenność? A może walczysz z cellulitem? Jeśli chociaż na jedno pytanie, twoja odpowiedź brzmi: tak, to ten artykuł jest zdecydowanie dla Ciebie! Ta nietypowa mata ma naprawdę wiele korzyści płynących z użytkowania jej, o których dowiesz się poniżej!

Czym jest mata do akupresury? Jest to produkt wielozadaniowy, który posiada gęsto ułożone krążki, na których znajdują się plastikowe kolce o specjalnym kształcie. Pod wpływem nacisku kolców na ciało, stymulują one układ nerwowy, poprawiają krążenie krwi, a co za tym idzie doprowadzają do lepszego przepływu składników odżywczych w naszym organizmie.

Mata do akupresury

​Ból pleców po całym dniu pracy?

Mata jest bardzo pomocna w problemach bólu kręgosłupa, w każdym jego odcinku: szyjnym, piersiowym, lędźwiowym i krzyżowym. W trakcie użytkowania maty, uwalniają się hormony, które potocznie nazywamy “hormonami szczęścia”- działają między innymi przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz pomagają się zrelaksować

​Męczą Cię bóle głowy?

Często nie zdajemy sobie sprawy, że wszelkie bóle w naszym organizmie, czy to bóle pleców, czy głowy biorą się z nadmiernie napiętych mięśni, które często wynikają z naszego stylu życia, z siedzącej pracy czy stresu. Zamiast łykania kolejnej tabletki, wystarczy tylko pozwolić naszym mięśniom się zrelaksować i rozluźnić aby przynieść sobie ulgę i zniwelować niepotrzebne napięcia.

poduszka do akupresury
zestaw do akupresury

​Śpisz dobrze?

Jeśli masz problemy z zasypianiem, spróbuj przed snem zrelaksować się na macie przez ok 20min. Nacisk kolców powoduje uwolnienie niepotrzebnego napięcia z mięśni, niweluje uczucie stresu, pomaga się zrelaksować. Dzięki temu polepsza się jakość snu, co sprawia, że następnego dnia budzimy się bardziej wypoczęci. Koniec z łykaniem tabletek nasennych

​Cellulit to twoja zmora?

Wiele kobiet, właśnie przez cellulit zaniża swoją samoocenę i stosuje wiele preparatów aby się go pozbyć. Cellulit jest to problem podskórny, dlaczego więc stosuje się preparaty i różnego rodzaju kremy, które nawet nie są w stanie dotrzeć do problemu? Mata do akupresury powoduje lepszy przepływ krwi i limfy, a regularne stosowanie masażu na macie powoduje, że skóra staje się jędrna i gładka! Spróbuj!

redukcja celulitu

Jak korzystać z maty?

Najprościej na świecie! Wystarczy, że się na niej wygodnie ułożysz. Na początku możesz odczuwać lekki dyskomfort, ale nic w tym dziwnego! Organizm i układ nerwowy musi się zaadaptować do nowego uczucia. Na początku rób około 5 minutowe sesje i sukcesywnie zacznij je wydłużać, nawet do 40 minut! Zapewniamy jednak, że organizm szybko odwdzięczy się za taki masaż.

Korzyści płynące z masażu:

- lepsze ukrwienie
- odżywienie organizmu
- pozbycie się uczucia stresu
- pomoc w walce z bólami głowy
- pomoc w walce z bólami kręgosłupa
- pomoc w pozbyciu się cellulitu
- zwalcza bezsenność i poprawia jakość snu

Nie musisz nawet wychodzić z domu aby poprawić jakość życia!

Sprawdź ofertę Hop Sport!

Ulubione