Maty do akupresury

W kategorii produktów: 13
Product filters
- 10%
Poduszka do akupresury żółta

Poduszka do akupresury żółta

46.78 zł
51.98 zł

Najniższa cena: 51.98 zł

Poduszka do akupresury szara
Poduszka do akupresury czerwona
- 10%
Mata do akupresury żółta

Mata do akupresury żółta

59.38 zł
65.98 zł

Najniższa cena: 65.98 zł

Mata do akupresury szara
Mata do akupresury czerwona
Zestaw do akupresury - żółty
Zestaw do akupresury - szary
Zestaw do akupresury - czerwony
- 10%
Zestaw do akupresury lniany PREMIUM fioletowy

Zestaw do akupresury lniany PREMIUM fioletowy

170.98 zł
189.98 zł

Najniższa cena: 189.98 zł

Obolałe ciało po treningu, spięte mięśnie po wielu godzinach siedzenia w pracy, stres dnia powszedniego. Wszyscy znamy te stany i marzymy o tym, by się ich pozbyć. Najczęściej pomagają wizyty u specjalistów, którzy masażem przywrócą nam utraconą ulgę i ochotę do życia. Co jednak robić, gdy nie ma w pobliżu fizjoterapeuty, a nasze ciało woła o pomoc? Na ratunek przychodzą maty do akupresury! Leżenie na nich nawet przez kilka minut dziennie sprawi, że nasz organizm odczuje niesamowitą zmianę, a my odetchniemy z ulgą.

Czym jest akupresura?

Akupresura to nic innego jak metoda alternatywna w lecznictwie, polegająca na ucisku odpowiednich punktów na ciele człowieka w celu wywołania efektu leczniczego. Przez niektórych określana jest jako łagodniejsza i łatwiejsza forma akupunktury, w której nakłucia igłami zastępuję się masażem ręcznym lub korzystaniem ze specjalnych przyrządów. Akupresura swoje działania opiera na stymulacji zakończeń nerwowych, a co za tym idzie oddziaływanie na układ neurohormonalny. Dobrze i bezpiecznie wykonana obniża ciśnienie krwi, rozszerza naczynia krwionośne, zwiększa przepływ krwi przez narządy wewnętrzne, łagodzi napięcia i redukuje stres. 

Mata do akupresury – co to?

Istnieje wiele przyrządów do akupresury, jednak zdecydowana większość nadaje się jedynie do użytku przez wykwalifikowanych specjalistów. Nie nadają się one do automasażu i autoterapii, gdyż wymagają obecności kogoś, kto użyje ich na naszym ciele. Jeśli chcemy samodzielnie przeprowadzić na sobie zabieg z zakresu akupresury, musimy zaopatrzyć się w specjalną matę. Posiada ona na swojej powierzchni tj. zarówno na poduszce, jak i samej macie specjalne wypustki (kolce), które powodują ucisk na skórze. To właśnie on odpowiada za jej efekty lecznicze. Mata do akupresury znakomicie sprawdza się jako uzupełnienie codziennych aktywności oraz domowy sprzęt pozwalający na uzupełnienie treningu mobilizacyjnego, rozciągającego i redukującego stres. 

Mata do akupresury – efekty zdrowotne

Prozdrowotne działania maty do akupresury z pewnością odczujemy, jeśli cierpimy na wszelkiej maści schorzenia kręgosłupa, napięcia mięśniowe, a także liczne schorzeniaAkupresura sprawdza się doskonale w przypadku m.in.:

  • bólów, napięć i obrzęków,
  • stresu, zmęczenia, osłabienia,
  • terapii uzupełniającej zabiegi fizjoterapeutyczne,
  • problemów ze snem, przemianą materii oraz widzeniem.

W zależności od techniki możemy stymulować niemal dowolną część naszego ciała, wpływając bezpośrednio na zakończenia nerwowe zlokalizowane w konkretnym miejscu. Najlepsze maty do akupresury posiadają dużą liczbę wypustek z kolcami, które obejmują obszar całego ciała. W ten sposób sesje automasażu są kompleksowe i wpływają już po pierwszych sesjach na cały nasz organizm. Ważne jednak, jak w przypadku każdej aktywności, aby być systematycznym. Masaże akupresyjne należy wykonywać systematycznie w określone dni tygodnia bądź obok innych aktywności np. przed lub po treningu. 

Czy leżenie na macie do akupresury boli?

Mimo iż w większości produktów stosuje się syntetyczne wypustki z kolcami, leżenie na nich na początku naszej przygody z akupresurą nie będzie należeć do najprzyjemniejszych. Z tych powodów pierwsze sesje warto wykonywać na łóżku, fotelu lub sofie i skrócić czas ich trwania. Warto jednak pamiętać, iż ucisk w akupresurze jest czymś pożądanym, dlatego nie należy przedwcześnie rezygnować z tego typu masażu. Nieprzyjemne drażnienie skóry przez matę do akupresury warto złagodzić rozścielając na niej ręcznik bądź leżąc w ubraniu np. koszulce bądź cienkiej bluzie. Uczucie dyskomfortu i zaczerwienienia skóry na skutek ucisku mijają z czasem, a po naszym ciele rozlewa się przyjemne ciepło. Początkowe ból i pieczenie ustępują, a mięśnie rozluźniają się. Na początku sesje akupresyjne mogą trwać od 5 do 15 minut, z czasem można je wydłużać do maksymalnie 30. Warto jednak pamiętać, iż z maty do akupresury nie mogą korzystać m.in.:

  • kobiety w ciąży,
  • osoby z delikatną i podatną na zranienie skórą,
  • niemowlęta i małe dzieci,
  • osoby z zaawansowanymi alergiami zmianami skórnymi i chorobami dermatologicznymi,
  • cukrzycy oraz osoby ze słabym krążeniem,
  • osoby, które dopiero przebyły zawał serca, udar mózgu lub są po operacji.

Mata do akupresury – przed czy po treningu?

Matę do akupresury można stosować jako uzupełnienia niemal każdej aktywności fizycznej. Sprawdzi się ona idealnie zarówno po jak i przed treningami jako uzupełnienie sesji rozciągania oraz mobilizacji. Znakomicie wpłynie na bóle mięśni i spięcia w ich obrębie na skutek intensywnych ćwiczeń. Szczególnie dobrze mata do akupresury sprawdzi się w przypadku regeneracji po treningach, niezależnie od tego, czy ćwiczymy z wolnymi ciężarami, czy na maszynach fitness. Oprócz niej warto również zakupić taśmy i gumy do ćwiczeń oraz wałki i rollery fitness. Pomogą nam one w zwiększaniu swojego potencjału, zakresu ruchomości w stawach, a także szybszego powrotu do formy.