W kategorii produktów: 13
Product filters
- 10%
Poduszka do akupresury żółta

Poduszka do akupresury żółta

46.78 zł
51.98 zł

Najniższa cena: 51.98 zł

Poduszka do akupresury szara
Poduszka do akupresury czerwona
- 10%
Mata do akupresury żółta

Mata do akupresury żółta

59.38 zł
65.98 zł

Najniższa cena: 65.98 zł

Mata do akupresury szara
Mata do akupresury czerwona
Zestaw do akupresury - żółty
Zestaw do akupresury - szary
Zestaw do akupresury - czerwony
- 10%
Zestaw do akupresury XL z torbą czerwony

Zestaw do akupresury XL z torbą czerwony

147.58 zł
163.98 zł

Najniższa cena: 163.98 zł

Obolałe ciało po treningu, spięte mięśnie po wielu godzinach siedzenia w pracy, stres dnia codziennego — wszyscy znamy te stany i marzymy o tym, by się ich pozbyć. Najczęściej pomagają wizyty u specjalistów, którzy zabiegami lub za pomocą masaży przywracają nam utraconą ulgę i podnoszą sprawność. Ale czy możemy w pewnym chociaż stopniu, pomóc sobie sami? Tak! Korzystając z maty do akupresury, możemy poprawić krążenie krwi i rozluźnić spięte mięśnie, redukując tym samym dolegliwości bólowe. Leżenie na macie z kolcami nawet przez kilka minut dziennie sprawi, że Twój organizm odczuje dużą zmianę, a Ty odetchniesz z ulgą.

Czym jest akupresura?

Akupresura to nic innego jak metoda alternatywna w lecznictwie, polegająca na ucisku odpowiednich punktów na ciele człowieka w celu wywołania efektu leczniczego. Przez niektórych określana jest jako łagodniejsza i łatwiejsza forma akupunktury, w której nakłucia igłami zastępuję się masażem ręcznym lub korzystaniem ze specjalnych przyrządów. Akupresura swoje działania opiera na stymulacji zakończeń nerwowych, a co za tym idzie, oddziałuje na układ neurohormonalny. Dobrze i bezpiecznie wykonana mata z kolcami obniża ciśnienie krwi, rozszerza naczynia krwionośne, zwiększa przepływ krwi przez narządy wewnętrzne, łagodzi napięcia i redukuje stres. 

Mata do akupresury – co to?

Istnieje wiele przyrządów do akupresury, jednak zdecydowana większość przeznaczona jest jedynie do użytku przez wykwalifikowanych specjalistów. Nie nadają się one do automasażu i autoterapii, gdyż wymagają użycia ich na naszym ciele przez drugą osobę. Jeśli chcemy samodzielnie przeprowadzić na sobie zabieg z zakresu akupresury, musimy zaopatrzyć się w specjalną matę. Posiada ona na swojej powierzchni specjalne wypustki (kolce), które powodują ucisk na skórze. To właśnie on odpowiada za jej efekty lecznicze. Mata do akupresury znakomicie sprawdza się jako uzupełnienie codziennych aktywności o trening mobilizacyjny i redukujący stres. 

Mata do akupresury – efekty zdrowotne

Prozdrowotne działanie maty do akupresury z pewnością odczujemy, jeśli cierpimy na wszelkiej maści schorzenia kręgosłupa czy napięcia mięśniowe. Akupresura sprawdza się doskonale w przypadku m.in.:

  • bólów, napięć i obrzęków,
  • stresu, zmęczenia, osłabienia,
  • problemów ze snem, przemianą materii oraz widzeniem,
  • terapii uzupełniającej zabiegi fizjoterapeutyczne.

W zależności od techniki możemy stymulować niemal dowolną część naszego ciała, wpływając bezpośrednio na zakończenia nerwowe zlokalizowane w konkretnym miejscu. Najlepsze maty do akupresury posiadają dużą liczbę wypustek z kolcami, które obejmują obszar całego ciała. W ten sposób sesje automasażu są kompleksowe i przynoszą rezultaty już po pierwszych sesjach. Dla osiągnięcia długotrwałych rezultatów, masaże akupresyjne należy wykonywać systematycznie.

Czy leżenie na macie do akupresury boli?

Mimo iż w większości produktów stosuje się syntetyczne wypustki z kolcami, leżenie na nich na początku naszej przygody z akupresurą nie będzie należeć do najprzyjemniejszych. Z tych powodów pierwsze sesje warto wykonywać na łóżku, fotelu lub sofie i skrócić czas ich trwania. Warto jednak pamiętać, że ucisk w akupresurze jest czymś pożądanym, dlatego nie należy przedwcześnie rezygnować z tego typu masażu. Nieprzyjemne drażnienie skóry przez matę do akupresury warto złagodzić, rozścielając na niej ręcznik bądź leżąc w ubraniu np. koszulce, bądź cienkiej bluzie. Uczucie dyskomfortu i zaczerwienienia skóry na skutek ucisku mijają z czasem, a po naszym ciele rozlewa się przyjemne ciepło. Początkowe ból i pieczenie ustępują, a mięśnie ulegają rozluźnieniu. Na początku sesje akupresyjne mogą trwać od 5 do 15 minut, z czasem można je wydłużać do maksymalnie 30 minut. Warto jednak pamiętać, iż z maty do akupresury nie mogą korzystać m.in.:

  • kobiety w ciąży,
  • osoby z delikatną i podatną na zranienie skórą,
  • niemowlęta i małe dzieci,
  • osoby z zaawansowanymi alergiami zmianami skórnymi i chorobami dermatologicznymi,
  • cukrzycy oraz osoby ze słabym krążeniem,
  • osoby, które dopiero przebyły zawał serca, udar mózgu lub są po operacji.

Mata do akupresury – przed czy po treningu?

Matę do akupresury można stosować jako uzupełnienie niemal każdej aktywności fizycznej. Sprawdzi się ona idealnie zarówno po jak i przed treningami, jako uzupełnienie sesji rozciągania oraz mobilizacji. Złagodzi bóle mięśni i spięcia w ich obrębie na skutek intensywnych ćwiczeń. Szczególnie dobrze mata do akupresury sprawdzi się w przypadku regeneracji po treningach, niezależnie od tego, czy ćwiczymy z wolnymi ciężarami, czy na maszynach fitness. Oprócz niej warto również zakupić wałki i rollery fitness lub piłeczki do masażu, dzięki którym podniesiemy efektywność domowych automasaży. 

Maty do akupresury Hop-Sport

W ofercie marki Hop-Sport znajdziesz maty do akupresury z poduszkami, oraz maty do akupresury pod plecy. Poduszka do akupresury zapewnia dodatkowy masaż karku i głowy, niwelując napięcia w tym obszarze, redukując bóle głowy i pomagając osobom cierpiącym na migreny. Maty akupresurowe Hop-Sport wykonane są z przyjaznych dla skóry materiałów. W asortymencie posiadamy ekologiczne maty do akupresury, wykonane z lnu i wypełnione w 100% włóknem kokosowym. Z zestawem do masażu akupresurowego marki Hop-Sport odprężysz się po ciężkim dniu i zyskasz zastrzyk endorfin, które pobudzą Cię do działania. Zmień swoje życie na lepsze z matą do akupresury Hop-Sport!