Hula-Hop

Sortowane: Domyślne
Hula-hop z wypustkami 64 kulki
Hula-hop z wypustkami64 kulki
(0)
89,10 zł
Ostatnia najniższa cena: 99,00 zł
Oszczędzasz 10%

Hula-hop to jedno z tych akcesoriów fitness, których przedstawiać nie trzeba. Niemal każdy z nas kojarzy to proste koło do ćwiczeń z czasów dzieciństwa i zabaw na sali gimnastycznej. Jednak hula-hop, to nie tylko zabawka, to także przyrząd do wykonania efektywnego treningu fitness, podczas którego możemy spalić aż do 200 kcal w zaledwie pół godziny! Ale czy hula-hop, które znamy z dzieciństwa to ten sam przyrząd, którym posłużymy się w domowym treningu? Jakie rodzaje hula-hop są dostępne na rynku? Jak dopasować odpowiedni rozmiar koła do swoich potrzeb i predyspozycji? Przed zakupem odpowiedniego modelu warto poszukać odpowiedzi na powyższe pytania. 

Rodzaje hula-hop

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów hula-hop, wśród najbardziej popularnych znajdziemy:

 • hula-hop klasyczne - ten model to najbardziej podstawowa wersja obręczy, przeznaczona do lekkich ćwiczeń, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci,
 • hula-hop z masażerem - obręcz o pofalowanej strukturze, dzięki której trening zyskuje na intensywności,
 • hula-hop z wypustkami - ten rodzaj cechują wypustki rozmieszczone równomiernie na całej powierzchni wewnętrznej obręczy, w jednym lub w dwóch rzędach 
 • hula-hop z wypustkami magnetycznymi - analogiczne do poprzednika, z tą różnicą, że wypustki wykonane są z magnesów, które wywierają pozytywny wpływ np. na krążenie krwi czy regenerację tkanek
 • hula-hop z obciążeniem - model o mniejszej średnicy z masażerem i przymocowanym dodatkowym obciążeniem, przeznaczony dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Wybierając model dla siebie, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim nasze oczekiwania względem treningów.

Czy warto kupić hula-hop z wypustkami?

Jeśli zależy nam na tym, aby efekty ćwiczeń pojawiły się w krótkim czasie, warto skierować uwagę na hula-hop z wypustkami, które przynoszą podwójne korzyści. Z jednej strony rozbijają tkankę tłuszczową i skutecznie intensyfikują codzienne treningi. Z drugiej, pełnią funkcję masażera, przyczyniając się do redukowania napięć mięśniowych i obniżania poziomu stresu. Warto zaznaczyć, że początkowo ćwiczenia z hula-hop z wypustkami, mogą powodować pewien dyskomfort, a nawet powstawanie drobnych sińców, jednak jest to tylko etap przejściowy, który mija po kilku dniach. Po upływie tego czasu wzrasta siła naszych mięśni, a skóra staje się bardziej napięta i elastyczna. 

Jak dobrać rozmiar hula-hop?

Przyjmuje się, że im większa średnica hula-hop, tym łatwiejsze ćwiczenia. W dopasowaniu hula-hop sprawdza się metoda, w której stawiamy obręcz pionowo na podłodze w taki sposób, aby przylegała do naszej sylwetki. Jeśli obręcz w takim położeniu sięga do połowy naszego brzucha, to trafiliśmy z rozmiarem idealnie. Jednak co w przypadku, kiedy chcemy progresować nasze treningi z hula hop? Wtedy warto postawić na model regulowany, składający się z odpinanych elementów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, początkowo możemy ćwiczyć na kole o większej średnicy, a w miarę doskonalenia techniki mamy możliwość odpinania kolejnych elementów, co przyczyni się do zwiększenia intensywności ćwiczeń. Takie rozwiązanie jest również przydatne, jeśli zamierzamy zabierać ze sobą hula-hop np. na wakacyjny wyjazd, podczas którego nie chcemy rezygnować z aktywności fizycznej. Wtedy, po złożeniu, poszczególne elementy nie będą zajmowały wiele miejsca, a my z łatwością zmieścimy hula-hop w naszym bagażu.

Co daje kręcenie hula-hop?

Jakich efektów możemy spodziewać się ćwicząc z hula-hop? Jak w przypadku każdej aktywności fizycznej, wiele zależy od naszego zaangażowania. Przyjmuje się, że podczas godzinnego kręcenia hula-hop możemy spalić do 400 kcal. Jednak w treningu z hula-hop liczą się nie tylko spalone kalorie. Kręcenie obręczą przede wszystkim wysmukla ciało, wzmacnia mięśnie, ujędrnia skórę i przyczynia się do redukcji cellulitu. Hula-hop z wypustkami posiada dodatkowe właściwości. Kuleczki masujące dostarczają bodźców stymulujących nasze mięśnie, dzięki czemu rezultaty z ćwiczeń pojawiają się naprawdę szybko. Ćwiczenie z hula-hop z wypustkami pozytywnie wpływa na nastrój i dodaje energii, poprzez redukcję napięć w ciele i poprawę krążenia krwi. Podsumowując, kręcenie hula-hop przynosi szereg korzyści, związanych nie tylko z poprawą naszego wyglądu, ale i nastroju oraz ogólnego samopoczucia.

Hula-hop dla kogo?

Hula-hop to świetne akcesorium treningowe, bez względu na wiek, płeć czy doświadczenie w ogólno pojętej aktywności fizycznej. Z hula-hop mogą korzystać zarówno dzieci i nastolatki (dla nich przeznaczone są modele klasyczne, lekkie, bez wypustek) oraz dorośli. Wśród tej drugiej grupy, hula-hop cieszy się większym powodzeniem u kobiet, które znacznie częściej kierują swoją uwagę na treningi angażujące do pracy mięśnie brzucha i talię. Mężczyźni także korzystają z hula-hop, jednak częściej używają go, jako narzędzia do rozgrzewki przed treningiem właściwym. 

Kto nie powinien korzystać z hula-hop?

Mimo, że treningi z hula-hop są bardzo bezpieczne, istnieją pewne przeciwwskazania, które zdecydowanie zabraniają wykonywania ćwiczeń z obręczą. Są to m.in.

 • ciąża
 • okres połogu
 • przebyte niedawno operacje i zabiegi
 • urazy kręgosłupa
 • dysfunkcje miednicy
 • choroby narządów wewnętrznych.

W razie jakichkolwiek wątpliwości przed podjęciem każdej nowej formy aktywności, warto skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Hula-hop marki Hop-Sport

W naszej ofercie znajdziesz hula-hop z wypustkami w kilku wariantach, różniące się kolorystyką oraz ilością i rodzajem wypustek, co da Ci możliwość odpowiedniego doboru produktu do swoich potrzeb. Hula-hop składane, które posiadamy w sprzedaży, będą doskonałym wyborem, jeśli nie planujesz rezygnować z ćwiczeń podczas wyjazdów lub jeśli nie dysponujesz dużą przestrzenią do przechowywania hula-hop po zakończonym treningu. W Hop-Sport stawiamy na jakość wykonania i bezpieczeństwo użytkowania, dlatego nasze hula-hop, zostało wyprodukowane z materiału, który jest bezwonny i nie powoduje ryzyka wystąpienia alergii. Nie marnuj czasu na wymówki, zamów swoje hula-hop już dzisiaj, trenuj regularnie, a efekty pojawią się szybciej niż myślisz.

Ulubione