W kategorii produktów: 3
Product filters
- 15%
Hula-hop z wypustkami 48 kulek magnetycznych

Hula-hop z wypustkami 48 kulek magnetycznych

75.65 zł
89.00 zł

Najniższa cena: 89.00 zł

Hula-hop z wypustkami 64 kulki

Hula-hop z wypustkami to jedno z tych akcesoriów fitness, których przedstawiać nie trzeba. Niemal każdy z nas kojarzy to proste koło do ćwiczeń z czasów dzieciństwa i zabaw na sali gimnastycznej. Jednak hula-hop, to nie tylko zabawka, to także przyrząd do wykonania efektywnego treningu fitness, podczas którego możemy spalić aż do 200 kcal w zaledwie pół godziny! Ale czy hula-hop, które znamy z dzieciństwa to ten sam przyrząd, którym posłużymy się w domowym treningu? Jakie rodzaje hula-hop są dostępne na rynku? Jak dopasować odpowiedni rozmiar koła do swoich potrzeb i predyspozycji? Przed zakupem odpowiedniego modelu warto poszukać odpowiedzi na powyższe pytania. 

Rodzaje hula-hop

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów hula-hop, wśród najbardziej popularnych znajdziemy:

 • hula-hop klasyczne - ten model to najbardziej podstawowa wersja obręczy, przeznaczona do lekkich ćwiczeń, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci,
 • hula-hop z masażerem - obręcz o pofalowanej strukturze, dzięki której trening zyskuje na intensywności,
 • hula-hop z wypustkami - ten rodzaj cechują wypustki rozmieszczone równomiernie na całej powierzchni wewnętrznej obręczy, w jednym lub w dwóch rzędach 
 • hula-hop z wypustkami magnetycznymi - analogiczne do poprzednika, z tą różnicą, że wypustki wykonane są z magnesów, które wywierają pozytywny wpływ np. na krążenie krwi czy regenerację tkanek
 • hula-hop z obciążeniem - model o mniejszej średnicy z masażerem i przymocowanym dodatkowym obciążeniem, przeznaczony dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Wybierając model dla siebie, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim nasze oczekiwania względem treningów oraz tego jakie ćwiczenia z hula hop będą wykonywane.

Czy warto kupić hula-hop z wypustkami?

Jeśli zależy nam na tym, aby efekty ćwiczeń pojawiły się w krótkim czasie, warto skierować uwagę na hula hop z wypustkami, które przynoszą podwójne korzyści. Z jednej strony rozbijają tkankę tłuszczową i skutecznie intensyfikują codzienne treningi. Z drugiej, pełnią funkcję masażera, przyczyniając się do redukowania napięć mięśniowych i obniżania poziomu stresu. Warto zaznaczyć, że początkowo ćwiczenia z hula-hop z wypustkami, mogą powodować pewien dyskomfort, a nawet powstawanie drobnych sińców, jednak jest to tylko etap przejściowy, który mija po kilku dniach. Po upływie tego czasu wzrasta siła naszych mięśni, a skóra staje się bardziej napięta i elastyczna. Dzięki intensywnemu treningowi kręcenia hula hop można spalić nawet 200 kalorii w ciągu 20 minut. 

Jak dobrać rozmiar hula-hop?

Przyjmuje się, że im większa średnica hula-hop, tym łatwiejsze ćwiczenia. W dopasowaniu hula-hop sprawdza się metoda, w której stawiamy obręcz pionowo na podłodze w taki sposób, aby przylegała do naszej sylwetki. Jeśli obręcz w takim położeniu sięga do połowy naszego brzucha, to trafiliśmy z rozmiarem idealnie. Jednak co w przypadku, kiedy chcemy progresować nasze treningi z hula hop? Wtedy warto postawić na model regulowany, składający się z odpinanych elementów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, początkowo możemy ćwiczyć na kole o większej średnicy, a w miarę doskonalenia techniki mamy możliwość odpinania kolejnych elementów, co przyczyni się do zwiększenia intensywności ćwiczeń. Takie rozwiązanie jest również przydatne, jeśli zamierzamy zabierać ze sobą hula-hop np. na wakacyjny wyjazd, podczas którego nie chcemy rezygnować z aktywności fizycznej. Wtedy, po złożeniu, poszczególne elementy nie będą zajmowały wiele miejsca, a my z łatwością zmieścimy hula-hop w naszym bagażu.

Co daje kręcenie hula hop z wypustkami?

Jakich efektów możemy spodziewać się ćwicząc z hula-hop? Jak w przypadku każdej aktywności fizycznej, wiele zależy od naszego zaangażowania. Przyjmuje się, że podczas godzinnego kręcenia hula-hop możemy spalić do 400 kcal. Jednak w treningu z hula-hop liczą się nie tylko spalone kalorie. Kręcenie obręczą przede wszystkim wysmukla ciało, pozwala wzmocnić mięśnie brzucha oraz innych partii ciała, ujędrnia skórę i przyczynia się do redukcji cellulitu. Hula hop odchudzający z wypustkami posiada dodatkowe właściwości. Kuleczki masujące dostarczają bodźców stymulujących nasze mięśnie, dzięki czemu rezultaty z ćwiczeń pojawiają się naprawdę szybko. Ćwiczenie z hula-hop z wypustkami pozytywnie wpływa na nastrój i dodaje energii, poprzez redukcję napięć w ciele i poprawę krążenia krwi. Podsumowując, kręcenie hula-hop przynosi szereg korzyści, związanych nie tylko z poprawą naszego wyglądu, ale i nastroju oraz ogólnego samopoczucia. To sprawia, że do kręcenia hula hopem przekonuje się coraz więcej osób, które chcą zrzucić kilka kilogramów. Jest to sprzęt treningowy polecany zwłaszcza dla początkujących, ale mogą z niego korzystać oczywiście osoby z dłuższym stażem treningowym.

Hula-hop odchudzający - dla kogo?

Hula-hop to świetne akcesorium treningowe, bez względu na wiek, płeć czy doświadczenie w ogólno pojętej aktywności fizycznej. Z hula-hop mogą korzystać zarówno dzieci, jak i nastolatki (dla nich przeznaczone są modele klasyczne, lekkie, bez wypustek) oraz dorośli. Wśród tej drugiej grupy, hula-hop cieszy się większym powodzeniem u kobiet, które znacznie częściej kierują swoją uwagę na treningi angażujące do pracy mięśnie brzucha i talię. Mężczyźni także korzystają z hula-hop, jednak częściej używają go, jako narzędzia do rozgrzewki przed treningiem właściwym. 

Kto nie powinien korzystać z hula-hop?

Mimo, że treningi z hula-hop są bardzo bezpieczne, istnieją pewne przeciwwskazania, które zdecydowanie zabraniają wykonywania ćwiczeń z obręczą. Są to m.in.

 • ciąża
 • okres połogu
 • przebyte niedawno operacje i zabiegi
 • urazy kręgosłupa
 • dysfunkcje miednicy
 • choroby narządów wewnętrznych.

W razie jakichkolwiek wątpliwości przed podjęciem każdej nowej formy aktywności, warto skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Hula-hop do fitnessu marki Hop-Sport

W naszej ofercie znajdziesz hula-hop z wypustkami w kilku wariantach, różniące się kolorystyką oraz ilością i rodzajem wypustek, co da Ci możliwość odpowiedniego doboru produktu do swoich potrzeb. Hula-hop składane, które posiadamy w sprzedaży, będą doskonałym wyborem, jeśli nie planujesz rezygnować z ćwiczeń podczas wyjazdów lub jeśli nie dysponujesz dużą przestrzenią do przechowywania hula-hop po zakończonym treningu. W Hop-Sport stawiamy na jakość wykonania i bezpieczeństwo użytkowania, dlatego nasze hula-hop, zostało wyprodukowane z materiału, który jest bezwonny i nie powoduje ryzyka wystąpienia alergii. Nie marnuj czasu na wymówki, zamów swoje hula-hop już dzisiaj, trenuj regularnie, a efekty pojawią się szybciej niż myślisz.