W kategorii produktów: 39
Product filters
- 23%
Rower mechaniczny HS-010H Rio limonkowy

Rower mechaniczny HS-010H Rio limonkowy

268.00 zł
348.00 zł

Najniższa cena: 348.00 zł

- 18%
Rower magnetyczny HS-045H Eos czerwony

Rower magnetyczny HS-045H Eos czerwony

448.00 zł
548.00 zł

Najniższa cena: 548.00 zł

- 18%
Rower magnetyczny HS-015H Vox turkusowy

Rower magnetyczny HS-015H Vox turkusowy

448.00 zł
548.00 zł

Najniższa cena: 548.00 zł

- 38%
Rower magnetyczny HS-035H Leaf Srebrny

Rower magnetyczny HS-035H Leaf Srebrny

498.00 zł
798.00 zł

Najniższa cena: 798.00 zł

- 33%
Rower magnetyczny HS-2050H Sonic srebrny

Rower magnetyczny HS-2050H Sonic srebrny

498.00 zł
748.00 zł

Najniższa cena: 748.00 zł

Rower magnetyczny HS-045H Eos szary
Rower magnetyczny HS-015H Vox czerwony
Rower magnetyczny HS-015H Vox złoty
- 20%
Rower magnetyczny HS-2070 Onyx czerwony

Rower magnetyczny HS-2070 Onyx czerwony

558.00 zł
698.00 zł

Najniższa cena: 698.00 zł

- 20%
Rower magnetyczny składany X-bike HS-3030X Apeks Czarny

Rower magnetyczny składany X-bike HS-3030X Apeks Czarny

558.00 zł
698.00 zł

Najniższa cena: 698.00 zł

Rower magnetyczny HS-2090H Aveo czarny
- 32%
Rower elektryczno-magnetyczny HS-060H Exige czerwony

Rower elektryczno-magnetyczny HS-060H Exige czerwony

898.00 zł
1328.00 zł

Najniższa cena: 1328.00 zł

- 33%
Rower elektryczno-magnetyczny HS-100H Solid czarny + mata

Rower elektryczno-magnetyczny HS-100H Solid czarny + mata

1398.00 zł
2098.00 zł

Najniższa cena: 2098.00 zł

Rower treningowy należy do najlepszych sprzętów fitness do użytku domowego, na którym można ćwiczyć niezależnie od pogody oraz sezonu. Oferuje wszechstronne możliwości treningowe, zarówno pod względem rozwoju wytrzymałości, jak i spalania kalorii. Nowoczesne rowery stacjonarne z wieloma funkcjami i dodatkami pozwolą Ci ćwiczyć na zupełnie nowym poziomie. Najważniejsze jednak, iż rowerek stacjonarny to maszyna, która dzięki swojej budowie, doskonale sprawdzi nawet na niewielkiej powierzchni w domu lub mieszkaniu.

Rower treningowy — na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup rowerka treningowego, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę, iż na rynku dostępne są różne rodzaje tego typu sprzętów fitness. Wśród najpopularniejszych można wyróżnić:

  • rowery pionowe (standardowy sprzęt, na którym trenujemy siedząc),
  • rowery poziome (wyposażone w wygodne siedzisko z oparciem, dedykowane dla osób posiadających problemy z kręgosłupem),
  • rowery spiningowe (które odtwarzają ruch zgodny z rzeczywistą jazdą w terenie — rower spiningowy przeznaczony jest do profesjonalnego treningu wytrzymałościowego dla kolarzy).

Wybór między poszczególnymi rodzajami powinien uwzględniać nasz stopień zaawansowania względem treningów oraz możliwości naszego organizmu. 

Jeśli już wybierzemy odpowiedni typ rowerka treningowego, musimy zastanowić się nad budową konkretnego modelu. W asortymencie sklepu sportowego Hop-Sport dostępne są zróżnicowane pod względem parametrów technicznych maszyny fitness, posiadające w zanadrzu wiele ciekawych rozwiązań. Wśród podstawowych cech, na które należy zwrócić uwagę, wybierając rower stacjonarny, są m.in.:

  • system hamowania (mechaniczny, magnetyczny, elektromagnetyczny),
  • funkcjonalne dodatki, zapewniające większe możliwości treningowe (pedały z zabezpieczeniami, komputer treningowy, moduł Bluetooth, dający możliwość sparowania sprzętu z aplikacją treningową),
  • gadżety dodatkowe, ułatwiające użytkowanie (uchwyty, rolki transportowe, porty USB, nawiewy).

Najprostsze konstrukcje posiadają rowerki treningowe mechaniczne. Pozbawione są one wielu dodatków, lecz ich obsługa jest banalnie prosta. Posiadają mechaniczne systemy hamowania oraz oporu, które w razie usterki mogą być wymienione. Ponadto cena rowerów mechanicznych jest bardzo przestępna, a sam rower, pomimo prostej konstrukcji, pozwala bardzo dobrze zadbać o kondycję.

Dużo bardziej skomplikowane w budowie są rowery stacjonarne magnetyczne oraz elektromagnetyczne. W ich przypadku mamy do czynienia ze sprzętem fitness wypełnionym wieloma dodatkowymi opcjami oraz funkcjami. System oporu oraz hamowania opiera się o działanie magnesów lub elektromagnesów, które zbliżają i oddalają się od koła zamachowego, tworząc pole magnetyczne i generując tym samym opór. Im bliżej koła znajdują się magnesy, tym większy jest opór. Dzięki takiemu systemowi działania, rowery magnetyczne są niezwykle ciche oraz łatwe w regulacji. 

Rowery treningowe elektromagnetyczne oraz magnetyczne posiadają nieco większe gabaryty. Przed zakupem należy się więc zastanowić, czy posiadamy odpowiednią ilość miejsca na tego typu maszyny fitness. Jeździ się na nich bardzo podobnie jak na klasycznym rowerze, dzięki czemu trening może być równie efektywny, a z pewnością bardziej komfortowy.

Gdzie kupić rower treningowy?

Najlepsze rowery stacjonarne na użytek domowy, które nie ustępują swoim odpowiednikom w siłowniach i klubach fitness, dostępne są w ofercie sklepu sportowego Hop-Sport. Znajdziesz w nim szeroką ofertę modeli, zróżnicowanych pod względem gabarytów, parametrów technicznych i możliwości, jakie oferują. W asortymencie sklepu Hop-Sport posiadamy m.in. rower treningowy xbike z nowoczesną, składaną konstrukcją. Sprzęt posiada niezbędne certyfikaty oraz normy użytkowe, które potwierdzają jego bezpieczeństwo. Xbike wyposażony został w komputer treningowy LCD z wieloma opcjami ćwiczeń, dzięki któremu zaplanujesz efektywny cykl treningowy. 

Oprócz tego w ofercie sklepu Hop-Sport znajdziesz rowery stacjonarne leżącerowery treningowe pionowe oraz spiningowe rowery treningowe. Najlepsze modele wyposażone zostały w funkcjonalne dodatki, poprawiające komfort użytkowania. W tym m.in.:

  • pas telemetryczny do pomiaru pulsu osoby ćwiczącej,
  • mata amortyzująca, która wycisza pracę maszyny, zapewniając jej dodatkową stabilizację,
  • dedykowane aplikacje treningowe z mapami online oraz trasami do prowadzenia treningu w rzeczywistości wirtualnej,
  • uchwyty na urządzenie mobilne, dające możliwość przeglądania telefonu, słuchania muzyki lub oglądania ulubionego serialu na tablecie.

Jaki rower stacjonarny dla początkujących?

Rozpoczynając swoją przygodę z aktywnością fizyczną, zakup roweru stacjonarnego jest świetną decyzją, która pomoże w szybkim czasie spalić zbędne kilogramy i wzmocnić wydolność organizmu w zaciszu własnego domu.  Dla początkujących, którzy dopiero zaczynają treningi na rowerze stacjonarnym, warto wybrać sprzęt, który będzie łatwy w obsłudze i zapewni wygodne warunki treningu. Rower treningowy mechaniczny, może być dobrym wyborem ze względu na prostotę budowy i użytkowania, jednak trening na nim jest mniej płynny w odróżnieniu od roweru elektromagnetycznego lub roweru z mechanizmem magnetycznym. Kolejną kwestią są dodatkowe udogodnienia i parametry komputera treningowego. W przypadku rowerów treningowych dla początkujących, zbędne wydaje się inwestowanie w modele o zaawansowanych parametrach pomiarowych. Tego typu sprzęty dedykowane są osobom doświadczonym, które zamierzają przeprowadzać specjalistyczne formy treningu np. treningi w strefie tętna, lub treningi interwałowe, inaczej zwane HIIT. 

Jaki rower stacjonarny dla seniora?

Aktywność fizyczna jest istotna w każdym wieku. Seniorzy szczególnie powinni dbać o ruch, aby jak najdłużej zachować formę i cieszyć się dobrym zdrowiem. W przypadku roweru treningowego dla seniorów ważnym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę, jest duży, czytelny wyświetlacz treningowy, tak, aby wyświetlane na nim parametry nie sprawiały problemów z odczytem. Prostota obsługi i łatwość w regulacji sprzętu są również ważne. Możliwości regulacji siodełka i kierownicy, będą miały bezpośredni wpływ na komfort podczas jazdy, co jest niezwykle istotne dla osób starszych, które nierzadko uskarżają się na bóle pleców czy problemy z kręgosłupem. Właściwe ustawienie siodełka i zapewnienie wygodnej pozycji podczas jazdy będzie w tym wypadku miało duże przełożenie na efektywność samego treningu. Jeśli rower nie będzie dobrze dopasowany do postury, a jazda na nim będzie sprawiała dyskomfort, trening może przybrać odwrotne od zamierzonych skutki i przyczynić się do zwiększenia dolegliwości bólowych. Świetnym wyborem dla każdego seniora będzie rower treningowy poziomy, inaczej zwany: rowerem leżącym. Ten rodzaj sprzętu posiada wygodne siedzisko z oparciem, dzięki czemu podczas ćwiczeń plecy nie są obciążone. 

Ile kalorii spala rower stacjonarny?

Ilość kalorii spalanych podczas jazdy na rowerze stacjonarnym zależy od wielu czynników, w tym od intensywności treningu, czasu trwania sesji treningowej, masy ciała osoby ćwiczącej i ogólnego poziomu kondycji. Średnio, osoba o masie 70 kg może spalić około 400-600 kalorii w ciągu godziny umiarkowanie intensywnego treningu na rowerze do ćwiczeń.