Utworzone

27 Wrze 2021

W kategoriach

Niezbędne akcesoria treningowe / Akcesoria fitness / Ściskacze

Głównym zadaniem ściskaczy do dłoni jest poprawa siły mięśni przedramion i dłoni. Przyrząd ten powinno używać się między innymi, gdy chcemy wzmocnić nasz chwyt. Dlaczego jest to tak ważne? Wzmacniając chwyt możemy poprawić swoje wyniki siłowe np. podciągając się na drążku czy wykonując martwy ciąg. Ściskacz będzie bardzo przydatnym narzędziem również dla wspinaczy oraz osób w trakcie rehabilitacji. 

Z czego wykonane są ściskacze do rąk?

Hop Sport posiada w swojej ofercie kilka rodzajów ściskaczy - ściskacze aluminiowe, ściskacze regulowane, ściskacze silikonowe. Ściskacze marki Hop-Sport różnią się poza tym oporem. Wykonane są one z materiałów najwyższej jakości takich jak aluminium, stal, guma termoplastyczna czy silikon.

Ściskacze do rąk

Ściskacze aluminiowe

Ten rodzaj urządzenia jest najbardziej klasyczny i bardzo wytrzymały. Potrafi wygenerować opór nawet 90kg! Rączka jest aluminiowa, natomiast sprężyna o podwójnym skręcie wykonana jest ze stali. Podwójny skręt gwarantuje wysoką wytrzymałość, nawet przy intensywnym wysiłku! Rączka posiada lekkie radełkowanie, dzięki któremu jest antypoślizgowa, co zapewnia komfort podczas ćwiczeń. Plusem ściskaczy hop-sport jest zdecydowanie ich wielkość. Możesz je spakować do plecaka lub torby podróżnej i zabrać, gdzie tylko chcesz! Ściskacze aluminiowe ze względu na możliwość generowania dużego oporu, polecane są głównie dla osób zaawansowanych.

Ściskacze regulowane

Główną zaletą tych ściskaczy jest bez wątpienia regulowany opór. Regulacja nacisku następuje za pomocą pokrętła, dzięki któremu dostosujesz opór do swoich potrzeb. Możesz trenować z naciskiem od 10-40 kg. Ściskacze regulowane są wyposażone w antypoślizgowe rączki, które pokryte zostały gumą termoplastyczną, zapewniając pewny chwyt podczas ćwiczeń.

Ściskacze regulowane
Ściskacze silikonowe

Ściskacze silikonowe

Jak sama nazwa wskazuje, ściskacze te wykonane są w głównej mierze z silikonu. Zdecydowanie różnią się kształtem i wyglądem od wyżej opisywanych przyrządów. Mają owalny kształt i widoczne wyżłobienia na palce, dzięki którym dostosowują się do kształtu dłoni. Silikonowe ściskacze nie generują dużego oporu, dlatego polecane są dla osób początkujących oraz zalecane są w rehabilitacji, po przebytych urazach kończyn górnych.

Dla kogo polecane są ściskacze?

Tak naprawdę dla każdego! Wystarczy odpowiednio dobrać przyrząd dla indywidualnych potrzeb. Ściskacze do rąk polecane są głównie dla:

-  dla sportowców takich dyscyplin jak: wspinaczka, sporty walki, trójbój itp
-  osób uprawiających sport amatorsko
-  osób po udarze mózgu, w przypadku niedowładów ruchowych
-  osób starszych aby wzmocnić mięśnie rąk
-  osób po przebytych urazach kończyn górnych

Ściskacze marki Hop-Sport jest to przydatne akcesoria, które idealnie dopełnią Twoje wyposażenie domowej siłowni!

Ulubione