W kategorii produktów: 17
Product filters
- 10%
Zestaw do treningu dłoni / palców rozmiar L

Zestaw do treningu dłoni / palców rozmiar L

30.15 zł
33.50 zł

Najniższa cena: 33.50 zł

Bestseller
Owalny ściskacz silikonowy 13,6 kg zielony
Ściskacz do rąk aluminiowy 23kg
Ściskacz do rąk aluminiowy 45kg
- 10%
Ściskacz do rąk aluminiowy 90kg

Ściskacz do rąk aluminiowy 90kg

43.18 zł
47.98 zł

Najniższa cena: 47.98 zł

Ściskacz do rąk aluminiowy 68kg
Ściskacz do rąk aluminiowy 110kg

Ściskacze to niewielkie akcesoria do treningu przedramion oraz mięśni palców. Za ich pomocą w znakomity sposób można wzmocnić chwyt i przygotowywać się do uprawiania różnego typu aktywności wymagających siły rąk.

Jak używać ściskacza?

Ściskacz do rąk to proste akcesorium fitness służące do rozbudowywania mięśni przedramion. Za jego pomocą wzmocnisz swój chwyt, a także przygotujesz ręce i dłonie do treningu innych dyscyplin sportowych. Ćwiczenia ze ściskaczem polegają na ściskaniu go w seriach. Zamontowana w sprzęcie sprężyna zapewnia niezbędny do rozbudowy mięśni opór wyrażany w kilogramach. Ze ściskaczy fitness skorzystają szczególnie osoby trenujące wspinaczkę, kalistenikę oraz podnoszenie ciężarów. Regularne treningi z nimi pozwalają na wzmocnienie chwytu, a także wyrzeźbienie mięśni przedramion, które ze względu na swoje rozmiary nie rosną tak szybko jak większe partie. 

Ściskacz do rąk – jaki wybrać?

W sprzedaży dostępnych jest wiele ściskaczy do rąk zróżnicowanych pod względem kształtu, rozmiarów i oporu. Najpopularniejsze modele posiadają dwie rączki oraz system regulujący. Tego typu ściskacze można ustawiać pod kątem oporu wedle własnych upodobań. Prostsze konstrukcje pozbawione są tego mechanizmu, a siła generowana przez sprężynę umieszczoną wewnątrz jest stała. W ich przypadku konieczne jest zakupienie kilku osobnych modeli o zróżnicowanym oporze. Istnieją również specjalne produkty dedykowane do treningów palców, poprawiające koordynację i gibkość mięśni, takich jak m.in.: prostowniki. 

Ściskacz do rąk – efekty

Efekty treningów ze ściskaczem do rąk zależą od oporu, jaki generuje ten gadżet. Osoby rozpoczynające przygodę z ćwiczeniami na wzmocnienie chwytu, powinny wybrać akcesoria generujące opór o masie do 10-15 kg. Z czasem mogą regulować ciężar, zwiększając go lub wymieniać produkty. Na rynku dostępne są nawet specjalne ściskacze dla kulturystów i strongmanów o oporze przekraczającym 100 kg. Efekty ćwiczeń będą zauważalne nie tylko w kontekście rozrostu mięśni przedramion, ale również polepszonej stabilizacji nadgarstków. Ta z kolei pozwala na lepszą stabilizację przy treningach właściwych i unikanie kontuzji. 

Trening ściskaczem a ćwiczenia z hantlami

Ćwiczenia ze ściskaczem pomagają w rozwijaniu siły i stabilizacji niezbędnej do treningów siłowych. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze możemy tego typu aktywności łączyć. Dotyczy to m.in. treningu z hantlami, do którego wymagany jest silny chwyt, zwłaszcza w przypadku dużych obciążeń. Ćwiczenie bezpośrednio po sesji z handgripem może sprawić, iż nasze efekty treningowe nie będą maksymalne, a my szybciej się zmęczymy. W skrajnych przypadkach może pojawić się problem z utrzymaniem ciężaru w rękach. Ta sama zasada dotyczy innych aktywności, w których wymagany jest pewny chwyt. Najlepiej, jeżeli wygospodarujemy czas na osobny trening ze ściskaczem. Z racji, iż nie zajmuje on dużo miejsca i jest bardzo mobilnym gadżetem fitness, możemy ćwiczyć za jego pomocą niemal w każdym miejscu. Dobrze, jeśli zrobimy to w dniu poświęconym na regenerację lub przed sesją treningową na partie cała, które nie wymagają ćwiczeń z chwytaniem i trzymaniem ciężarów.

Ściskacz dłoni w treningu kalistenicznym

Silne przedramiona i stabilne nadgarstki zapewniają mocny chwyt. Ten zaś przydaje się do wielu dyscyplin i aktywności fizycznych. Ćwicząc z handgripem przygotujemy swoje ciało do m.in. kalisteniki. Jest to rodzaj aktywności z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, do której wykonywania niezbędna jest nauka balansu i stabilizacji całego ciała. Silne przedramiona pozwolą Ci na wykonywanie zarówno podstawowych, jak i bardziej zaawansowanych ćwiczeń i figur.