Utworzone

26 Luty 2019

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Domowy trening fitness / Akcesoria fitness / Maty do ćwiczeń / Piłki gimnastyczne / Wałki i rollery fitness

Zastanawiasz się, czy trening pilates będzie odpowiedni właśnie dla Ciebie? Jakie są przeciwwskazania do wykonywania tego typu ćwiczeń? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

ćwiczenia pilates na macie

Komu poleca się trening pilates?

Pilates to zestaw ćwiczeń, który pomoże przy problemach ze zwyrodnieniami kręgosłupa oraz wadami postawy. Trening ten przyczynia się do wzmocnienia mięśni pleców oraz mięśni głębokich. Dzięki temu łatwiej utrzymamy prawidłową postawę ciała. Pilates pomaga w niwelowaniu bólu, a czasami pomaga go wyeliminować. To świetny sposób na rehabilitację urazów. Oprócz tego pilates zmniejsza napięcie wywoływane przez stres. Stanowi więc doskonałą formę aktywności dla osób szukających odprężenia i relaksu. Co ważne, zajęcia z pilatesu nie są wyczerpujące. Po treningu nie powinniśmy być zbytnio zmęczeni, wprost przeciwnie - jest to trening, który naładuje nas energią.

Trening pilates pomoże nam również przy pracy nad idealną sylwetką. Dzięki niemu wzmocnimy mięśnie brzucha, poprawimy równowagę oraz elastyczność stawów, co wpłynie na poprawienie gibkości i zwinności ruchów.

Kto nie powinien ćwiczyć?

Pilates jest niemal dla każdego. Nie ma tutaj ograniczeń wiekowych, mogą ćwiczyć seniorzy, osoby z nadwagą, a także osoby o słabej kondycji fizycznej. Jednak pamiętajmy o tym, że niektóre kontuzje, urazy, czy choroby przewlekłe dyskwalifikują nas z ćwiczeń z zakresu pilates. Dlatego, zanim zaczniemy naszą przygodę z pilatesem, najpierw zapytajmy swojego lekarza, czy taki trening nam nie zaszkodzi.

Z pilatesu powinny zrezygnować kobiety w pierwszym trymestrze ciąży, ponieważ w tym okresie jest największe ryzyko jej utraty. Poza tym pilates jest niewskazany w przypadku niestabilności ciśnienia i innych problemów z ciśnieniem krwi, przy zakrzepicy, podczas ostrych stanów zapalnych, po złamaniach kości, przy kręgozmyku, niedawno przebytej operacji, przy osteoporozie, czy przepuklinie dyskowej.

koło pilates

Akcesoria do ćwiczeń pilates

Jeśli szukasz sprzętu do wykorzystania podczas treningów pilates, sprawdź ofertę sklepu hop-sport.pl! Znajdziesz u nas duży wybór akcesoriów, takich jak np. maty do ćwiczeń, koła do pilatesu, piłki gimnastyczne, czy wałki fitness. Przejdź do sklepu

Ulubione