Utworzone

08 Paź 2021

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Strefa relaksu i rozrywki / Akcesoria fitness / Maty do akupresury / Piłeczki do masażu / Wałki i rollery fitness

U wielu osób przeważa obecnie siedzący tryb życia i za mała aktywność fizyczna, a przez to coraz częściej cierpi na bóle kręgosłupa. Również zbyt duża aktywność fizyczna i uprawianie sportów, w których istnieje duże ryzyko obciążenia kręgosłupa źle wpływa na jego kondycję. Co można robić, aby przeciwdziałać bólowi? 

Napięcie mięśniowe jako źródło bólu

Powodem bólu kręgosłupa, poza oczywiście typowo medycznymi urazami i zapaleniami, jest napięcie mięśniowe powstające wskutek nadmiernej aktywności fizycznej lub jej całkowitego zaniechania. Przyczyną tego napięcia może być także nadmierny stres - coraz bardziej powszechny i uciążliwy. Kiedy stan napięcia mięśniowego długo się utrzymuje włókna mięśniowe stają się nadaktywne i zaczynamy czuć ból. Warto zadbać o kondycję mięśni, aby nie doprowadzić do silnych stanów bólowych, w których będzie potrzebna pomoc specjalisty.

automasaż rolowanie pleców

Rolowanie pleców

Jednym ze sposobów radzenia sobie z napięciem mięśniowym jest automasaż. Możesz go wykonać przy pomocy gładkiego wałka do masażu. Połóż się na podłodze i roluj plecy na całej długości przez minimum 30 sekund, z siłą, jaka będzie dla Ciebie odpowiednia. Czynność tę należy wykonać kilka razy zmieniając jednocześnie siłę nacisku i rozmasowując napięcie. Masażowi towarzyszyć będzie specyficzny ból, który jest całkowicie naturalny. Po zakończeniu masażu ból ustępuje, a napięcie mięśni zmniejsza się lub całkowicie ustaje - czujemy przyjemne rozluźnienie i lekkość

Podwójna piłeczka do masażu

W wypadku napięcia mięśni wokół kręgosłupa najlepszym rozwiązaniem będzie masaż przy użyciu podwójnej piłeczki do masażu. Wybierz odpowiedni dla siebie rozmiar piłeczek i oprzyj się o ścianę lub połóż na podłodze. Wsuń piłeczki pod plecy tak, aby przerwa między nimi znajdowała się na linii kręgosłupa. Kontroluj nacisk piłeczek. Nie naciskaj piłeczką bezpośrednio na struktury kostne, a tylko na tkanki wokół kręgosłupa. 

Podwójna piłeczka do masażu
Mata do akupresury

Mata do akupresury

Mata do akupresury to produkt często stosowany przy problemach z bólami kręgosłupa. Stosowanie maty poprawia krążenie krwi, pozwala rozluźnić napięte miejsca i lepiej dotlenić organizm. Wystarczy się na niej położyć, początkowo wystarczy nawet minuta. Stopniowo można wydłużać sesje na macie. Im większy nacisk tym lepsza poprawa ukrwienia danego miejsca, dlatego też można w miejscach gdzie wyczuwasz mocne napięcie dociśnij plecami do maty.

Ulubione