Jaki roller kupić?

Jaki roller kupić?

Spis treści

Rolowanie mięśni można też nazwać automasażem, przynosi bowiem podobne korzyści co masaż klasyczny . W sklepie Hop-Sport znajdziesz wiele rodzajów akcesoriów do automasażu. Możesz wybierać spośród wałków fitness o różnej długości oraz piłeczek do masażu. Jak wybrać odpowiedni sprzęt dla siebie?

Korzyści płynące z automasażu

Nacisk wałka lub piłki do masażu pomaga rozluźnić mięśnie , przepływ krwi się zwiększa, a nasze mięśnie szybciej regenerują się po wysiłku . Rolowanie po treningu ma wpływ łagodzący na ból powysiłkowy, a wykonywanie go przed treningiem sprawia, że mięśnie są gotowe do wydajniejszej pracy .

Roller masowanie ud

Czym można wykonywać rolowanie?

Jednym z czynników decydujących o jakości masażu jest materiał, z którego wykonany został roller lub piłeczka . W ofercie sklepu Hop-Sport znajdziesz akcesoria do akcesoria do automasażu najwyższej jakości wykonane z trzech rodzajów materiałów: EPP, EVA, EPE. Różnią się one poziomem twardości. Najsilniejszy nacisk można otrzymać rolując się wałkiem EPP, który jest najtwardszy. Wałki z pianki EVA plasują się pośrodku tej skali, zaś najmniejszy nacisk otrzymasz używając wałka lub piłeczki wykonanych z EPE. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z automasażem, możesz wybrać wałek EVA. Wałki i piłeczki EPE będą odpowiednie do masażu delikatnych miejsc na ciele. Z rollerów wykonanych z EPP najlepiej zacząć korzystać, gdy będziesz miał już doświadczenie w wykonywaniu automasażu. Najlepiej zainwestować w minimum dwa wałki/piłeczki o różnej twardości , aby dostosować nacisk do miejsca na ciele.

Piłeczki i wałki do masażu

Zasadniczą różnicą w rollerach , którą dostrzeżesz w czasie zapoznawania się z ofertą Hop-Sport, będzie ich kształt . Na rynku są dostępne rollery w postaci wałków do masażu i piłeczek do masażu - pojedynczych i podwójnych . Jeśli chodzi o wałki, różnią się one długością i średnicą. Różne długości rollerów służą do masażu różnych miejsc na ciele. W Hop-Sport mamy wałki od 15-45 cm.
Wałki dłuższe - od 45 cm - stosuje się do rolowania pleców , krótsze - 30 cm - do ud i łydek, a najkrótsze do rąk, ramion i stóp. Wałek powinien być kompaktowy , aby móc go łatwo przechowywać i zabrać ze sobą. O ile rollery piankowe lepiej nadają się do masażu dużych grup mięśniowych tj. mięśni ud czy grzbietu, piłka będzie idealnym rozwiązaniem w masażu mięśni głębokich lub tych, przy których wymagane jest użycie większej siły – np. mięśni pośladkowych czy głębokich mięśni grzbietu. Doskonale nadaje się także do terapii mięśni obręczy barkowej, karku czy stóp. Podwójne piłeczki zaś przydadzą się w masażu mięśni grzbietu i karku, dlatego są świetnym rozwiązaniem dla osób pracujących stale w jednej pozycji, np stojącej lub siedzącej przy komputerze.

Piłeczki do masażu
Rollery z wypustkami

​ Typy rollerów: gładkie i z wypustkami

Na stronie hop-Sport dostępne są dwa rodzaje wałków, gładkie oraz z wypustkami . Wałki są bardzo uniwersalne w zastosowaniu, możesz wykonać nimi masaż niemal każdej większej partii mięśni w ciele. Wałek do masażu, który ma karbowaną fakturę ma inną specyfikę działania niż wałek gładki . Dzięki swojej budowie poprawia przepływ limfy i krwi , a więc działa na rolowane mięśnie znacznie intensywniej, niż wałek bez wypustek. Należy pamiętać, aby nie używać wałków z wypustkami do masażu kręgosłupa , może to bowiem doprowadzić do pogłębienia istniejącego już bólu w okolicy kręgosłupa. Wałki karbowane będą za to idealnie wspomagać walkę z cellulitem .

O czym warto pamiętać, kiedy się rolujesz?

Najważniejszą radą dla początkujących jest to, aby nie naciskać rollerem czy piłeczką bezpośrednio na stawy i struktury kostne . Wałki i piłki do masażu są przeznaczone jedynie do pracy nad tkankami miękkimi.

Autor: Redakcja Hop-Sport