Wirtualny fitness - poznaj platformy treningowe online i ich zalety

Wirtualny fitness - poznaj platformy treningowe online i ich zalety

Spis treści

Coraz więcej aspektów naszego codziennego życia przenosi się do świata online, a dbanie o kondycję i sylwetkę nie stanowi wyjątku. Nowoczesne technologie stały się doskonałym źródłem motywacji i nieodłącznym sprzymierzeńcem w osiąganiu kolejnych celów treningowych. Jeśli chcesz przekonać się o tym na własnej skórze, masz do dyspozycji wiele możliwości. Możesz skorzystać z kanałów treningowych w mediach społecznościowych, aplikacji treningowych, gier wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości, a także platform do wirtualnego fitnessu ! W sieci znajdziesz różnorodne aktywności online, dostosowane do różnych rodzajów sportu, celów i potrzeb.

Zastanawiasz się, czy samodzielne ćwiczenia w domu będą odpowiednie dla Ciebie? A może nie wiesz, od czego zacząć? W takiej sytuacji warto skorzystać z platform treningowych do wirtualnego fitnessu . Są one odpowiednie zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. W zindywidualizowany sposób wprowadzą Cię w świat treningów, pomogą w ułożeniu planu treningowego, przybliżą prawidłową technikę wykonywania ćwiczeń, a także nauczą regularności. Dzięki nim w mgnieniu oka będziesz cieszyć się postępami. Miłośnicy nieskomplikowanych rozwiązań z pewnością docenią ich uniwersalny charakter .

Poniższy artykuł przybliża obecne trendy w treningach fitness online. Podpowiada, które platformy warto wypróbować i na co zwracać uwagę, aby treningi online przynosiły pożądane efekty.

Jakie platformy online warto wypróbować?

Niewątpliwą zaletą platform online do fitnessu jest ich szeroka dostępność, niskie koszty subskrypcji oraz wygoda użytkowania i brak konieczności dojazdu na siłownię. Dostęp do platform w większości uzyskamy za kwoty kilkudziesięciu złotych miesięcznie, a w niektórych przypadkach nawet za darmo. By rozpocząć treningi, potrzebny nam będzie jedynie smartfon, komputer lub tablet i dostęp do internetu . W zależności od wybranej aktywności, przydatne mogą okazać się akcesoria fitness, takie jak np. taśmy i gumy do ćwiczeń , obciążniki na kostki , platformy do balansowania lub inne przyrządy. W przypadku treningów domowych, warto także wyposażyć się w matę fitness lub materac gimnastyczny.

Platformy treningowe online oferują programy ćwiczeniowe dostosowane do indywidualnych możliwości każdego użytkownika. Pomagają wizualizować cele i śledzić postępy, a także dostarczają cennej motywacji. Niektóre platformy fitness, oferują także porady dotyczące zdrowego odżywiania lub kompleksowe plany dietetyczne, które jeszcze bardziej wspomagają osiąganie zamierzonych efektów. Jeśli szukasz platformy do treningów fitness online, warto rozważyć następujące propozycje:

 • fitnessplatinium.pl,
 • labonitafit.pl,
 • yes2move.com,
 • lionfitness.pl.

fitnessplatinium.pl

Fitnessplatinium.pl to platforma należąca do jednej z najbardziej znanych w Polsce sieci siłowni - Fitness Platinum. Na stronie, oprócz informacji o działaniu obiektów i danych kontaktowych, znajdziemy całą gamę, opracowanych przez specjalistów, treningów fitness online . Treningi zostały przygotowane w formie nagrań, a dostęp do nich jest bezpłatny . Ćwiczenia dedykowane są zarówno początkującym, jak i zaawansowanym użytkownikom. Przebieg jednostek treningowych niczym nie odbiega od tych, które prowadzone są w salach fitness. Do wyboru mamy: wzmacnianie pośladków, wzmacnianie brzucha, trening body shape, ABT, mental body, pilates, streching, zdrowy kręgosłup, tabatę, HIIT&STRETCH, FBW, GT Training, a także zajęcia taneczne.

labonitafit.pl.

Drugą platformą do zajęć fitness online, która znalazła się w naszym zestawieniu, jest labonitafit.pl Oferuje ona kompleksowe prowadzenie, w zakresie nie tylko samych treningów fitness, ale również diety . Na platformie znajdziemy różnorodne zestawy ćwiczeń, dzięki którym zadbamy o swoje ciało, kondycję i zdrowie. Dodatkowo platforma obfituje w liczne artykuły blogowe, z zakresu treningu oraz diety. Labonitafit.pl. gwarantuje, że dzięki systematycznym treningom możemy osiągnąć założony cel w zaledwie 14 dni. Rejestrując się na stronie, otrzymujemy dostęp zarówno do treningów, jak i diet online. Opieka trenerska i dietetyczna działa 24/7, a każda osoba traktowana jest w maksymalnie zindywidualizowany sposób . Treningi jakie możemy wybrać to: ćwiczenia dla początkujących, ćwiczenia dla zaawansowanych, ćwiczenia dla osób z nadwagą, treningi specjalistyczne (dla kobiet w ciąży, na ból pleców, wzmacniające stawy, na odporność), a także treningi siłowe z użyciem gum oporowych, hantli i sztang domowych. Jak widać, wybór jest ogromny! Jednostki treningowe zostały opracowane w taki sposób, aby móc je wykonać z każdego miejsca - bez względu na to, czy jesteśmy w domu, czy na wyjeździe. Dodatkowo, do skorzystania z oferty zachęca cena. Za jedyne 1 zł uzyskamy dostęp próbny do platformy na 7 dni, z kolei miesięczna subskrypcja wynosi 29 zł. Dostępne są również atrakcyjne cenowo pakiety na trzy lub sześć miesięcy.

yes2move.com

Kolejna platforma do ćwiczeń fitness online to yes2move.com. Znajdziemy na niej szeroki wybór treningów zróżnicowanych pod kątem celu, czasu trwania i poziomu intensywności. Na platformie Y2M otrzymujemy dostęp do planów treningowych oraz stale powiększającej się biblioteki filmów z jednostkami treningowymi, prowadzonymi przez profesjonalnych trenerów i instruktorów . Z założenia jest to nasz osobisty, dostępny wszędzie „klub fitness”. Większość ćwiczeń nie wymaga żadnego sprzętu i wykonuje się je głównie z ciężarem własnego ciała. Na platformie dostępne są także treści blogowe i podcasty o tematyce związanej ze zdrowym stylem życia . Sam dostęp do platformy jest płatny i wynosi 29,90 zł na miesiąc. Dostęp można wykupić również w korzystnej cenie na cały rok lub skorzystać z 14-dniowego okresu próbnego. Platforma obsługuje ponadto użytkowników karty MultiSport. Do yes2move.com. została stworzona także dedykowana aplikacja .

lionfitness.pl

Inną platformą godną polecenia jest lionfitness.pl. Oferuje ona nie tylko wsparcie w zakresie aktywności fizycznej, ale także diety . To zaawansowany system połączony z indywidualnym wsparciem, który dobiera odpowiedni zestaw ćwiczeń i/ lub plan żywieniowy. W ofercie dostępnych jest kilka pakietów:

 • fitness – w którym uzyskujemy dostęp do treningów,
 • dieta – w którym uzyskujemy dostęp do diety,
 • premium oraz max efektów – w których uzyskujemy dostęp do treningów oraz diety.

Zestaw ćwiczeń na platformie lionfitness.pl dobierany jest z ponad 1000 programów treningowych, który rozwija się wraz ze wzrostem naszego poziomu zaawansowania. Aktywność możemy wybierać spośród siedmiu typów programów, które po uzyskaniu dostępu zostają dopasowane do naszych preferencji. Wśród treningów platforma proponuje: ćwiczenia postawy, stress stop, zdrowie, elastyczność, jędrne ciało, kondycja i program odchudzanie . Przygotowane programy treningowe można stosować w każdych warunkach: w domu, na wyjeździe, na siłowni czy w terenie. I ndywidualne podejście dotyczy także diety, którą otrzymujemy po udzieleniu odpowiedzi na szereg pytań, ułatwiających ułożenie jadłospisu . Dodatkowo dostępna jest opcja wymiany ćwiczeń i potraw, a w każdym rodzaju abonamentu mamy możliwość większego lub mniejszego kontaktu z ekspertami platformy. Platforma proponuje także kontrolę treningów w formie dziennika, w którym możemy notować nasze postępy , to, co robimy i jak się czujemy po konkretnych potrawach z naszego jadłospisu. Autorzy najciekawszych dzienników są nagradzani. Dostęp do platformy jest płatny i wynosi, w zależności od pakietu, od 39 zł do 69 zł miesięcznie .

Zalety korzystania z platform treningowych

Internetowe zajęcia fitness stanowią świetną alternatywę dla wyjść do klubu fitness lub na siłownię. W niektórych przypadkach mogą okazać się wręcz niezastąpione. Posiadają szereg zalet, które przemawiają do coraz szerszego grona osób. Podstawowe korzyści z treningu fitness online to :

 • cena - zajęcia fitness online są zdecydowanie tańsze od tych w tradycyjnym klubie fitness,
 • możliwość wykonywania ćwiczeń kiedy chcemy, gdzie chcemy i jak długo chcemy,
 • możliwość powtarzania ćwiczeń jak często chcemy,
 • rezygnacja z dojazdów, a co za tym idzie oszczędność czasu i pieniędzy,
 • możliwość zatrzymania filmiku instruktażowego lub przewinięcie go do konkretnego momentu i powtórzenia, gdy mamy trudności z wykonaniem danego ćwiczenia,
 • możliwość skoncentrowania się tylko i wyłącznie na sobie - nie musimy porównywać swoich postępów z innymi.

Czy treningi online to coś dla mnie?

Treningi fitness online to z pewnością świetna alternatywa dla zwykłych ćwiczeń w klubie fitness lub siłowni. W domowym zaciszu możemy w skupieniu oddać się realizacji założonych celów treningowych. Ćwiczenia zazwyczaj są zindywidualizowane, a nie dostosowane do ogółu, jak ma to miejsce na zajęciach grupowych . Rzecz jasna format zajęć online nie u każdego sprawdza się tak samo dobrze, a ostateczny sukces zależy od wielu różnorodnych czynników. Jeśli zastanawiasz się, czy zajęcia fitness online to coś dla ciebie, zadaj sobie następujące pytania:

 • Czy masz już pierwsze doświadczenie z treningiem fitness lub chcesz rozpocząć swoją przygodę z nim?
 • Czy szukasz zajęć, które uzupełnią lub urozmaicą twoją obecną aktywność sportową?
 • Czy chcesz spróbować nowej aktywności lub innego rodzaju zajęć fitness?
 • Czy potrzebujesz dodatkowej motywacji?
 • Czy potrafisz samodzielnie stworzyć plan treningowy?
 • Czy chcesz na własną rękę śledzić swoje postępy?

Jeśli przynajmniej na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś pozytywnie, potraktuj to jako wskazówkę, że treningi fitness online są właśnie dla Ciebie! Teraz czas przekonać się na własnej skórze o korzyściach płynących z treningu online i wypróbować jedną z dostępnych na rynku platform! A jeśli w trakcie treningu okaże się, że przydatne będą dodatkowe akcesoria fitness, zapraszamy do naszego sklepu www.hop-sport.pl , gdzie znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości akcesoriów i sprzętu fitness . Nie czekaj do jutra, rozpocznij swoją przygodę z treningiem już dzisiaj!

Autor: Izabela Pawik