Taśmy i gumy do ćwiczeń

Sortowane: Domyślne
Zestaw taśm oporowych 500x50mm
Zestaw taśm oporowych500x50mm
(3)
34,18 zł
Ostatnia najniższa cena: 37,98 zł
Oszczędzasz 10%
Zestaw taśm oporowych 600x50mm różowe
Zestaw taśm oporowych600x50mmróżowe
(5)
43,10 zł
Ostatnia najniższa cena: 48,98 zł
Oszczędzasz 12%
Zestaw taśm oporowych 600x50mm
 • Bestseller
Zestaw taśm oporowych600x50mm
(9)
44,08 zł
Ostatnia najniższa cena: 48,98 zł
Oszczędzasz 10%
Zestaw gum oporowych ekspanderów
 • Bestseller
Zestaw gum oporowych ekspanderów
(14)
100,98 zł

Taśmy i gumy do ćwiczeń to niepozorne, choć niezwykle efektywne akcesoria treningowe. Za ich pomocą możemy zwiększyć mobilność, a tym samym wpłynąć na polepszenie techniki ćwiczeń. Pomagają również korygować wady postawy, a także wysmuklają mięśnie niemal całego ciała. Z gumami oporowymi możesz przeprowadzić zarówno rozgrzewkę do treningu siłowego, jak i pełnowartościowy trening fitness. Opór, jaki generują pozwala na stałe zachowanie napięcia mięśniowego. Taśmy fitness możesz wykorzystać do treningu dowolnej partii ciała. W naszej ofercie znajdziesz bowiem wiele różnych produktów, zróżnicowanych pod kątem oporu, długości oraz przeznaczenia. 

Jak ćwiczyć z gumą oporową?

Ćwiczenia z gumami oporowymi i taśmami fitness doskonale kształtują sylwetkę i pobudzają do pracy mięśnie niemal całego ciała. Przez swoje cechy fizyczne – rozciągliwość i odporność na przedarcia – nadają się do trenowania zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Największa zaletą gum i taśm oporowych jest fakt, że utrzymują one ciągłe napięcie ruchu. Dzięki temu możemy znakomicie ćwiczyć technikę, kontrolę ruchu i czucie mięśniowe. Dużym atutem gum oporowych jest ich niewielki rozmiar – akcesoria tego typu można zabrać ze sobą niemal wszędzie i przeprowadzić trening np. w plenerze.

Kto może ćwiczyć z ekspanderami?

Z taśmami fitness, gumami oporowymi oraz ekspanderami może ćwiczyć niemal każdy. Na rynku istnieje wiele produktów zróżnicowanych pod względem oporu. Dzięki temu każda aktywna osoba znajdzie dla siebie idealnie dopasowane akcesorium. Szczególnie dobrze taśmy i gumy oporowe sprawdzają się w treningach mobilizacyjnych, gdyż ćwiczenia z nimi poprawiają ruchomość w stawach. Tego typu aktywność polecana jest szczególnie osobom mającym pracę siedzącą oraz tym, którzy wracają do treningów po kontuzjach i urazach. Ekspandery posiadają specjalne uchwyty, przez co polecane są osobom początkującym i mającym problemy z prawidłowym chwytem bądź bólami w nadgarstkach. Taśmy i gumy oporowe są o wiele bardziej wszechstronne i nadają się do treningów różnego typu. 

Efekty ćwiczeń z gumami i taśmami fitness

Te niepozorne akcesoria, kojarzące się z aktywnościami dla kobiet o niskiej intensywności, kryją w sobie zdecydowanie większy potencjał. Ich efekty docenią nawet doświadczeni siłacze oraz wyjątkowo aktywne osoby. Oto najważniejsze z nich:

 • zwiększenie elastyczności mięśni,
 • poprawa zakresu ruchu, kondycji, a także sprawności ruchowej,
 • mobilizacja mięśni, włącznie z głębokimi,
 • korekcja wad postawy.

Ważne jednak, aby zachować regularność treningów oraz uzupełniać je zdrową i zbilansowaną dietą. Przed przystąpieniem do ćwiczeń, warto wybrać odpowiedni opór taśmy bądź gumy, dopasowany do naszego stopnia zaawansowania. 

Taśmy do ćwiczeń – jaki opór wybrać?

W ofercie sklepu Hop-Sport znajdziesz różnego rodzaju taśmy i gumy oporowe. Począwszy od hip bandów i mini bandów do ćwiczeń mięśni nóg oraz pośladków, po duże ekspandery do treningu ramion i barków. Ich wspólną cechą jest zróżnicowanie kolorystyczne, które odpowiada poziomowi oporu. Z reguły przyjmuje się, iż barwa czarna odpowiada taśmom z największym oporem, choć nie zawsze tak jest. Dla pewności warto sprawdzić oznaczenia bezpośrednio na produkcie. Wybierając gumy z większym oporem, podnosimy trudność ćwiczeń, a tym samym zaangażowanie mięśniowe. Na początek warto wybierać taśmy fitness o oporze od 1,5 kg do 6 kg. Najlepszą decyzją będzie zakup zestawu gum lub ekspanderów, w skład którego wchodzą różnego rodzaju produkty. Pozwoli nam to na ciągłą progresję i szybką zmianę taśmy w czasie ćwiczeń.

Rozgrzewka z gumami oporowymi

Dobrze przeprowadzona rozgrzewka z gumami oporowymi lub ekspanderami pozwoli nie tylko ukrwić mięśnie, ale zwiększy naszą mobilność. W ten sposób przygotujemy się do dużo intensywniejszych treningów np. siłowych. Większość ćwiczeń z taśmami fitness polega na stawianiu im oporu poprzez ciągnięcie ich w przeciwległe strony np. rękami. Ze względu na swoją budowę gumy oporowe możemy zaczepiać o dowolną część ciała, tym samym rozgrzewając różne partie mięśniowe. Wśród najpopularniejszych ćwiczeń z taśmami i ekspanderami można wymienić:

 • odwodzenie kolan,
 • kroki odstawno-dostawne,
 • unoszenie nóg w leżeniu bokiem,
 • unoszenie bioder,
 • plank. 
Ulubione