Utworzone

18 Sty 2019

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Poradnik zakupowy / Siłownia / Worki bokserskie

Osoby trenujące różne sztuki walki często zastanawiają się, co w ich przypadku będzie lepsze, worek treningowy, czy gruszka? To na nich ćwiczymy siłę ciosu, szybkość i prawidłową technikę, a także wyładowujemy nadmiar emocji. Jednak oba te akcesoria zostały skonstruowane w różnych celach. Sprawdźmy, co będzie dla Ciebie lepsze – worek czy gruszka?

​Co daje gruszka bokserska?

Gruszka bokserska została skonstruowana z myślą o nauce ciosów, poprawie szybkości, koordynacji wzrokowo-ruchowej na poziomie oko-ręka. Dzięki treningom na gruszce treningowej ciosy będą szybsze i bardziej płynne. Co ważne poprawia się również refleks, który jest ważny nie tylko na ringu, ale i w codziennym życiu. Gruszka bokserska nazywana jest również „refleksówką”. W sklepach znajdziemy gruszki wiszące, które mocujemy do sufitu tak, aby gruszka znajdowała się na wysokości głowy osoby, która będzie na nim trenować. Niektóre modele gruszek można przymocować również do podłogi.

Wyróżniamy jeszcze gruszki stojące, które są przymocowane na specjalnym, sprężystym drążku z ciężką podstawą. W takich modelach często możemy regulować wysokość gruszki.

Zalety treningu na worku treningowym

Zwykły worek treningowy pozwala na ćwiczenie ciosów sierpowych, prostych, dolnych, a także podwójnych, serii ciosów, wyrobienie siły uderzenia, poprawę wytrzymałości, oraz wpływa na wypracowanie prawidłowej techniki. Kupując worek treningowy, warto wybrać model, który jest wykonany z materiałów odpornych na przetarcia, ważne jest również, aby worek nie ulegał odkształceniom. Szwy powinny być mocne, najlepiej podwójne.

Koniecznie zwróćmy uwagę także na rozmiar worka oraz wysokość, na której będzie zawieszony. Oczywiście, do przymocowania worka treningowego konieczne są grube łańcuchy, a także solidne mocowania.

Co na początek?

W przypadku osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningami, najlepszym wyborem będzie gruszka bokserska - z racji tego, że nie zajmuje dużo miejsca, a daje wiele możliwości - albo lekki worek, który z czasem można samodzielnie dociążyć. Wybór zależy od stopnia zaawansowania i ilości wolnego miejsca w pomieszczeniu, w którym chcemy ćwiczyć.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem akcesoriów do domowych treningów, sprawdź asortyment hop-sport.pl! Znajdziesz tam m.in. atlas do ćwiczeń z workiem bokserskim

Ulubione