Utworzone

04 Luty 2019

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Domowy trening fitness / Akcesoria fitness / Maty do ćwiczeń / Wałki i rollery fitness

Każdy, kto szukał dla siebie odpowiedniego typu treningu fitness na pewno spotkał się z nazwą „Pilates”. Ten rodzaj ćwiczeń w ostatnim czasie znów stał się niezwykle popularny. Sprawdź z nami, czym jest system Pilates i kto może go uprawiać.

rozciągnięcie mięśni

Czym jest pilates?

Pilates to zestaw ćwiczeń, który został wymyślony na początku dwudziestego wieku. Głównym celem ćwiczeń jest wygimnastykowanie całego ciała, rozciągnięcie mięśni, a także zwiększenie ich elastyczności. Jest to połączenie takich dziedzin jak balet, joga, a także ćwiczeń izometrycznych. Głównym celem pilatesu jest wzmocnienie mięśni, ale bez ich nadmiernej rozbudowy. Dzięki Pilatesowi wzmocnimy kręgosłup, zyskamy prawidłową postawę ciała, zmniejszymy poziom stresu, a także poprawimy zdrowie osoby ćwiczącej. Pilates to zestaw prostych ćwiczeń, do których potrzebujemy jedynie trochę wolnego miejsca i odpowiedniej maty do ćwiczeń. Aby urozmaicić treningi można wykorzystać dodatkowe akcesoria, jak np. koło pilates

Co ważne, trening Pilates możemy wykonać w domu. Podczas ćwiczeń ważne jest zachowanie odpowiedniej techniki oraz prawidłowe oddychanie. W czasie treningu brzuch powinien być lekko wciągnięty, powietrze wdychamy nosem, a wydychamy ustami. Oddech powinien być wydłużony.

Kto powinien ćwiczyć Pilates?

Przede wszystkim osoby, które miewają bóle kręgosłupa, a także są często narażone na stres. Ćwiczenia nie tylko skutecznie wzmacniają i uelastyczniają mięśnie, ale również zmniejszają napięcie mięśni, relaksują i odprężają. To idealne ćwiczenia dla osób starszych, po urazach, zmagających się z nadwagą, mających słabą kondycję fizyczną. Przyniosą również wiele korzyści zawodowym sportowcom. W przypadku, gdy jesteśmy po urazie, rozpoczęcie ćwiczeń powinniśmy koniecznie skonsultować z lekarzem.

trening pilates

Jak często ćwiczyć?

Ćwiczenia Pilates powinniśmy wykonywać przynajmniej 3 razy w tygodniu. Dzięki temu poprawi się gibkość naszego ciała, ogólna sprawność oraz zminimalizujemy bóle pleców. Pilates to również bardzo dobra forma rehabilitacji w przypadku niektórych urazów. Może być traktowany jak sposób na rozluźnienie mięśni po ich przetrenowaniu. Oprócz tego, jest to idealny sposób na wypracowanie dobrej formy u osób, które na co dzień mało się ruszają. Relaksujące ćwiczenia dają poczucie głębokiego odprężenia, dodają energii, rzeźbiąc przy tym sylwetkę i wzmacniając mięśnie brzucha.

Jeśli szukasz akcesoriów do domowych treningów pilates, wejdź na hop-sport.pl i sprawdź ofertę naszego sklepu. Zapraszamy!

Ulubione