Do czego służą obciążniki na kostki?

Do czego służą obciążniki na kostki?

Spis treści

Rutyna może zrujnować każdą pasję. Powtarzanie ciągle tych samych ćwiczeń z czasem staje się nudne , a brak progresu zniechęca do regularnej aktywności fizycznej. Aby wprowadzić nieco urozmaicenia w codzienne treningi warto wyposażyć się w akcesoria , które nie tylko nadadzą nowy wymiar naszym ćwiczeniom, ale także wpłyną na ich efektywność. Jednym z takich akcesoriów treningowych , są obciążniki na kostki . Te niepozorne przyrządy mogą w znacznym stopniu poprawić jakość naszych codziennych ćwiczeń i wpłynąć na wyniki. Co warto o nich wiedzieć?

Obciążniki do ćwiczeń - jak wyglądają?

Obciążniki na kostki stanowią doskonały dodatek do treningu wykonywanego w domu . Niewielkie rozmiary sprzyjają łatwemu przechowywaniu po zakończonym wysiłku, oraz zabieraniu ich ze sobą do ćwiczeń w parku lub na salę treningową. Obciążniki do ćwiczeń marki Hop-Sport to neoprenowe opaski wypełnione piaskiem. Zapięcia obciążników posiadają regulację, dzięki której łatwo dostosujesz opaskę do nadgarstka, przedramienia, czy kostki . Obawiasz się, że obciążniki będą się zsuwać w trakcie ćwiczeń? Nic z tych rzeczy. Zapięcie obciążników jest na tyle mocne, że opaska nie osuwa się podczas ćwiczeń i w żaden sposób nie utrudnia wykonywania treningu. Jednocześnie obciążniki Hop-Sport nie uwierają i nie powodują otarć skóry. Cenisz higieniczne rozwiązania? Materiał, z którego zostały wykonane nasze ciężarki, jest łatwy w czyszczeniu , dzięki czemu obciążniki na ręce i nogi wyglądają jak nowe przez cały czas użytkowania.

Do czego służą obciążniki na kostki?

Obciążniki do ćwiczeń mogą być pomocne w osiąganiu różnych celów treningowych . Stosowanie obciążników ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej, co może być bardzo przydatne dla osób próbujących zgubić zbędne kilogramy. Dodając obciążniki do codziennego zestawu treningowego, można osiągnąć lepsze rezultaty , ponieważ ciężarki angażują mięśnie do wzmożonej pracy. Ćwiczenia z obciążnikami zwiększają siłę organizmu, wpływają na kondycję i poprawiają sprawność . Co istotne, włączając je do ćwiczeń możesz modelować różne partie mięśniowe .

Obciążniki na kostki , mogą być z powodzeniem zakładane także na nadgarstki. Za pomocą obciążników na nadgarstki, wymodelujesz mięśnie rąk i ramion. To świetna alternatywa dla ćwiczeń z hantlami . Nie masz czasu na ćwiczenia? Obciążników na kostki i nadgarstki możesz używać np. spacerując lub wykonując codzienne czynności. Dzięki temu nie musisz przeznaczać dodatkowego czasu na trening, wykonasz go w trakcie zwykłych czynności dnia codziennego. Możesz także dodać obciążniki do niemal każdej aktywności fizycznej: jogi, pilatesu, ćwiczeń na macie treningowej, na stepie, podczas treningu hula-hop, czy na stepperze! Szczególną popularność zyskały ćwiczenia z obciążnikami na kostki, podczas treningu na bieżni, ponieważ w miarę jak rośnie nasza kondycja i wytrzymałość, potrzebujemy dodatkowych bodźców, które zaangażują nasze mięśnie do wzmożonego wysiłku podczas treningu biegowego . Niemniej jednak trening z obciążnikami może przybierać różnorakie formy, a zakładając ciężarki na nadgarstki i kostki, możemy angażować w trening zarówno górne jak i dolne partie ciała.

Jak wybrać odpowiednie obciążenie na kostki

W ofercie sklepu Hop-Sport znajdziesz obciążniki na kostki i nadgarstki o zróżnicowanej wadze: 0,5 kg; 1 kg; 1,5 kg; 2 kg; 2,5 kg. Obciążniki sprzedawane są w zestawach po dwie sztuki. Każde obciążenie ma inny kolor, co jest przydatne, jeśli progresujesz swoje treningi i korzystasz z więcej niż jednego setu obciążeń. Obciążniki Hop-Sport posiadają wygodne, regulowane zapięcie na rzep, dzięki czemu w odpowiedni sposób dopasujesz je do swoich potrzeb anatomicznych.

Jakie obciążniki na kostki na początek?

Co do reguły, dla osób początkujących zaleca się sięganie po sety o najmniejszym obciążeniu, a w miarę wzrostu siły i kondycji, obciążenie także powinno wzrastać. Opaski można też ze sobą łączyć, w przypadku potrzeby progresowania intensywności ćwiczeń . Ważną kwestią w wyborze odpowiednich obciażników jest także odpowiedź na pytanie: do jakich ćwiczeń będziemy ich używać. Jeśli zamierzamy z nich korzystać tylko w treningu na bieżni, wtedy już niewielkie obciążenie będzie skutecznie podbijało efektywność treningu biegowego . Podobnie sprawa wygląda w przypadku energicznych ćwiczeń fitness, już niewielkie obciążenie będzie stanowiło wyraźny bodziec dla mięśni. Jeśli jednak chcemy ćwiczyć bardziej siłowo, pracować nad rzeźbą nóg lub ramion, wtedy możemy pokusić się o obciążniki o większej wadze.

Stosowanie obciążników na kostki i nadgarstki z pewnością wniesie nową jakość w Twoje codzienne treningi mięśni nóg i rąk. Jeśli jeszcze nie masz ich wśród swoich akcesoriów treningowych, odwiedź naszą stronę i wybierz zestaw skrojony na miarę Twoich potrzeb.

Autor: Redakcja Hop-Sport