Utworzone

31 Sier 2023

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Niezbędne akcesoria treningowe / Akcesoria fitness / Obciążniki na kostki

Rutyna może zrujnować każdą pasję. Powtarzanie ciągle tych samych ćwiczeń z czasem staje się nudne, a brak progresu zniechęca do regularnej aktywności fizycznej. Aby wprowadzić nieco urozmaicenia w codzienne treningi warto wyposażyć się w akcesoria, które nie tylko nadadzą nowy wymiar naszym ćwiczeniom, ale także wpłyną na ich efektywność. Jednym z takich akcesoriów treningowych, są obciążniki na kostki. Te niepozorne przyrządy mogą w znacznym stopniu poprawić jakość naszych codziennych ćwiczeń i wpłynąć na wyniki. Co warto o nich wiedzieć?

Obciążniki do ćwiczeń - jak wyglądają?

Obciążniki na kostki stanowią doskonały dodatek do treningu wykonywanego w domu. Niewielkie rozmiary sprzyjają łatwemu przechowywaniu po zakończonym wysiłku, oraz zabieraniu ich ze sobą do ćwiczeń w parku lub na salę treningową. Obciążniki do ćwiczeń marki Hop-Sport to neoprenowe opaski wypełnione piaskiem. Zapięcia obciążników posiadają regulację, dzięki której łatwo dostosujesz opaskę do nadgarstka, przedramienia, czy kostki. Obawiasz się, że obciążniki będą się zsuwać w trakcie ćwiczeń? Nic z tych rzeczy. Zapięcie obciążników jest na tyle mocne, że opaska nie osuwa się podczas ćwiczeń i w żaden sposób nie utrudnia wykonywania treningu. Jednocześnie obciążniki Hop-Sport nie uwierają i nie powodują otarć skóry. Cenisz higieniczne rozwiązania? Materiał, z którego zostały wykonane nasze ciężarki, jest łatwy w czyszczeniu, dzięki czemu obciążniki na ręce i nogi wyglądają jak nowe przez cały czas użytkowania.

Do czego służą obciążniki na kostki?

Obciążniki do ćwiczeń mogą być pomocne w osiąganiu różnych celów treningowych. Stosowanie obciążników ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej, co może być bardzo przydatne dla osób próbujących zgubić zbędne kilogramy. Dodając obciążniki do codziennego zestawu treningowego, można osiągnąć lepsze rezultaty, ponieważ ciężarki angażują mięśnie do wzmożonej pracy. Ćwiczenia z obciążnikami zwiększają siłę organizmu, wpływają na kondycję i poprawiają sprawność. Co istotne, włączając je do ćwiczeń możesz modelować różne partie mięśniowe

Obciążniki na kostki, mogą być z powodzeniem zakładane także na nadgarstki. Za pomocą obciążników na nadgarstki, wymodelujesz mięśnie rąk i ramion. To świetna alternatywa dla ćwiczeń z hantlami. Nie masz czasu na ćwiczenia? Obciążników na kostki i nadgarstki możesz używać np. spacerując lub wykonując codzienne czynności. Dzięki temu nie musisz przeznaczać dodatkowego czasu na trening, wykonasz go w trakcie zwykłych czynności dnia codziennego. Możesz także dodać obciążniki do niemal każdej aktywności fizycznej: jogi, pilatesu, ćwiczeń na macie treningowej, na stepie, podczas treningu hula-hop, czy na stepperze! Szczególną popularność zyskały ćwiczenia z obciążnikami na kostki, podczas treningu na bieżni, ponieważ w miarę jak rośnie nasza kondycja i wytrzymałość, potrzebujemy dodatkowych bodźców, które zaangażują nasze mięśnie do wzmożonego wysiłku podczas treningu biegowego. Niemniej jednak trening z obciążnikami może przybierać różnorakie formy, a zakładając ciężarki na nadgarstki i kostki, możemy angażować w trening zarówno górne jak i dolne partie ciała. 

Jak wybrać odpowiednie obciążenie na kostki

W ofercie sklepu Hop-Sport znajdziesz obciążniki na kostki i nadgarstki o zróżnicowanej wadze: 0,5 kg; 1 kg; 1,5 kg; 2 kg; 2,5 kg. Obciążniki sprzedawane są w zestawach po dwie sztuki. Każde obciążenie ma inny kolor, co jest przydatne, jeśli progresujesz swoje treningi i korzystasz z więcej niż jednego setu obciążeń. Obciążniki Hop-Sport posiadają wygodne, regulowane zapięcie na rzep, dzięki czemu w odpowiedni sposób dopasujesz je do swoich potrzeb anatomicznych. 

Jakie obciążniki na kostki na początek?

Co do reguły, dla osób początkujących zaleca się sięganie po sety o najmniejszym obciążeniu, a w miarę wzrostu siły i kondycji, obciążenie także powinno wzrastać. Opaski można też ze sobą łączyć, w przypadku potrzeby progresowania intensywności ćwiczeń. Ważną kwestią w wyborze odpowiednich obciażników jest także odpowiedź na pytanie: do jakich ćwiczeń będziemy ich używać. Jeśli zamierzamy z nich korzystać tylko w treningu na bieżni, wtedy już niewielkie obciążenie będzie skutecznie podbijało efektywność treningu biegowego. Podobnie sprawa wygląda w przypadku energicznych ćwiczeń fitness, już niewielkie obciążenie będzie stanowiło wyraźny bodziec dla mięśni. Jeśli jednak chcemy ćwiczyć bardziej siłowo, pracować nad rzeźbą nóg lub ramion, wtedy możemy pokusić się o obciążniki o większej wadze. 

Stosowanie obciążników na kostki i nadgarstki z pewnością wniesie nową jakość w Twoje codzienne treningi mięśni nóg i rąk. Jeśli jeszcze nie masz ich wśród swoich akcesoriów treningowych, odwiedź naszą stronę i wybierz zestaw skrojony na miarę Twoich potrzeb.

Ulubione