Utworzone

10 Wrze 2021

W kategoriach

Niezbędne akcesoria treningowe / Akcesoria fitness / Obciążniki na kostki / Zestawy akcesoriów treningowych

Rutyna może zrujnować każdą pasję. Powtarzanie ciągle tych samych ćwiczeń może stać się nudne, a brak progresu może zniechęcić do regularnej aktywności fizycznej. Aby wprowadzić nieco urozmaicenia w swoje codzienne treningi możesz dodawać akcesoria, które poprawią nastawienie do treningów, a także wpłyną na ich efektywność. Jednym z nich są obciążniki na kostki. Te niepozorne przyrządy mogą w dużym stopniu poprawić jakość ćwiczeń i wpłynąć na wyniki. Co warto o nich wiedzieć?

Obciążniki na kostki

Obciążniki do ćwiczeń - jak wyglądają?

Obciążniki na kostki stanowią doskonały dodatek do treningu wykonywanego w domu. Niewielkie rozmiary sprzyjają zabieraniu ciężarków do ćwiczeń w podróż, na piknik, do parku. Obciążniki do ćwiczeń marki Hop-Sport to neoprenowe opaski wypełnione specjalnym piaskiem. Zapięcia obciążników są regulowane na rzep - łatwo dostosujesz opaskę do nadgarstka, przedramienia, czy kostki. Obawiasz się, że obciążniki będą się zsuwać w trakcie ćwiczeń? Nic z tych rzeczy. Zapięcie obciążników jest mocne, opaska nie osuwa się w powtórzeń i w żaden sposób nie utrudnia wykonywania treningu. Jednocześnie obciążniki nie uwierają i nie powodują otarć skóry. Cenisz higieniczne rozwiązania? Materiał, z którego zostały wykonane opaski, jest łatwy w czyszczeniu, dzięki czemu opaski wyglądają jak nowe przez cały czas użytkowania.

Do czego służą obciążniki na kostki?

Obciążniki mogą być pomocne w osiąganiu różnych celów treningowych. Stosowanie obciążników do ćwiczeń ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej, co może być bardzo przydatne dla osób próbujących zgubić zbędne kilogramy. Dodając obciążniki do codziennego zestawu treningowego można osiągnąć lepsze rezultaty, niż trenując bez nich. Ćwiczenia z obciążnikami zwiększają siłę organizmu, wpływają na kondycję, poprawiają sprawność. Dzięki włączeniu ich do ćwiczeń możesz modelować różne partie mięśniowe. Nie masz czasu na ćwiczenia? Obciążników możesz zacząć używać np spacerując lub wykonując codzienne czynności. Dzięki temu nie musisz przeznaczać czasu na trening, wykonasz go w trakcie codziennych czynności. Możesz dodać obciążniki do niemal każdej aktywności fizycznej, jogi, pilatesu, ćwiczeń na macie treningowej, na stepie, podczas treningu hula-hop, ale tez na bieżni, czy stepperze! Każdy znajdzie zastosowanie dla tych akcesoriów, ogranicza Cię jedynie wyobraźnia.

Obciążniki na kostki
Obciążniki na nadgarstki

Jak wybrać odpowiednie obciążenie na kostki

W ofercie sklepu Hop-Sport znajdziesz obciążniki do ćwiczeń o zróżnicowanej wadze: 0,5 kg; 1 kg; 1,5 kg; 2 kg; 2,5 kg. Obciążniki sprzedawane są w zestawach po dwa o tej samej wadze. Każde obciążenie ma inny kolor. Jak rozpocząć przygodę z obciążnikami? Należy zawsze rozpoczynać od najmniejszych obciążeń, w miarę wzrostu siły i kondycji, obciążenie powinno rosnąć. Opaski możesz też ze sobą łączyć, tak aby otrzymać idealne w danym momencie obciążenie.

Ulubione