W kategorii produktów: 5
Product filters
Bestseller - 15%
Zestaw obciążników na kostki 2x1kg

Zestaw obciążników na kostki 2x1kg

59.48 zł
69.98 zł

Najniższa cena: 69.98 zł

Zestaw obciążników na kostki 2x2kg

Jeśli szukasz dodatkowej stymulacji dla swojego ciała podczas treningów lub chcesz wzmocnić mięśnie głębokie podczas rutynowych rozgrzewek, koniecznie zastanów się nad zakupem obciążników na kostki. To niewielkie akcesorium fitness sprawdza się doskonale w przypadku ćwiczeń aktywacyjnych i mobilizujących. Bodziec w postaci dodatkowych kilogramów na Twoich nadgarstkach lub kostkach sprawi, że nie tylko rozbudujesz i wzmocnisz mięśnie wybranej partii ciała, lecz również zbudujesz solidne podstawy do bardziej wymagających treningów. 

Jak zakładać obciążniki na kostki?

Mimo swojej nazwy obciążniki na kostki można również z powodzeniem zakładać na ręce. Produkty te mają formę opaski wypełnionej ciężarem. Zakładanie ich polega na owinięciu wokół wybranej kończyny, a następnie zapięciu za pomocą rzepu bądź sznurowania. Ważne, aby ciężarki dobrze przylegały do ciała i nie krępowały ruchów. Większość akcesoriów tego typu można łatwo regulować, zmieniając siłę zacisku. W przypadku nóg, obciążniki zakładamy na kostki, z kolei jeśli chcemy trenować ramiona i ręce – umieszczamy je na nadgarstkach

Co znajduje się w obciążnikach na kostki?

Wiele osób decydujących się na zakup obciążników na kostki zastanawia się, co tak naprawdę znajduje się w ich wnętrzu. Ciężar w tego typu akcesoriach uzyskuje się zamykając w opasce z materiału m.in.:

  • metalowe ciężarki,
  • granulowaną stal,
  • mieszanki bitumiczne,
  • piasek

Pierwszy rodzaj wypełnienia odchodzi powoli do lamusa, ponieważ tego typu rozwiązanie krępuje ruchy i powoduje dolegliwości bólowe. Ze zużytych obciążników na kostki mogą wystawać ostre elementy w postaci blaszek lub kawałków metalu. O wiele częściej w sprzedaży spotyka się produkty wypełnione masami bitumicznymi lub granulowaną stalą. Lepiej dopasowują się do kształtu kończyn, a także są bardziej wytrzymałe. Obciążniki na kostki Hop-Sport są wypełnione piaskiem, który daje najlepszą gwarancję elastyczności i wygody podczas treningów

Uniwersalne ciężarki na nogi i ręce

To od nas zależy, czy w konkretnej jednostce treningowej chcemy obciążyć ręce, czy nogi. W obu przypadkach ciężarki zapewniają dodatkowy bodziec i powodują napięcie mięśniowe, które stymuluje nasze ciało. Obciążniki na nogi dedykowane są osobom, które pracują nad rozwinięciem dolnych partii mięśniowych. Ich zakładanie polecane jest biegaczom, zawodnikom sportów sylwetkowych rzeźbionym mięśnie nóg, a także wszystkim tym, którzy podczas rozgrzewki chcą aktywować pośladki. Z kolei obciążniki na ręce spotykane jest w sportach walki oraz wśród osób trenujących aerobik. Warto pamiętać, że tego typu ciężar nie jest wystarczający do znacznej rozbudowy mięśni. Obciążniki na ręce i nogi pełnią jedynie rolę dodatkowej stymulacji w czasie wykonywania treningów kardio oraz aerobów i mogą bardziej wysmuklić, niż wyrzeźbić ciało.

Czy można biegać z ciężarkami na kostkach?

Bieganie z obciążnikami na kostkach polecane jest wszystkim doświadczonym biegaczom, którzy szukają dodatkowych bodźców treningowych. Ten sposób trenowania nie jest jednak polecany nowicjuszom oraz osobom biegającym rekreacyjnie, gdyż mocno obciąża stawy i mięśnie. W przypadku dłuższych sesji może doprowadzić do poważnych kontuzji. Najlepszym sposobem wykorzystania obciążeń na nogi są interwały – kilkusekundowe sprinty, przeplatane truchtem w seriach po 5-10 powtórzeń. Innym sposobem na dodatkowe bodźcowanie organizmu w czasie biegania jest założenie obciążników na nadgarstki bądź użycie specjalnej kamizelki obciążeniowej. W każdym jednak przypadku należy mieć na względzie, że dla naszego organizmu już samo bieganie jest dużym obciążeniem dla układu nerwowego oraz kostno-stawowego. 

Trening z obciążnikami do ćwiczeń

Obciążenia na kostki w treningu stanowią dodatkowy bodziec, który wpływa na aktywację mięśni, a tym samym na zwiększenie spalania kalorii. Przeważnie używa się ich podczas ćwiczeń rozgrzewkowych, mobilizacyjnych oraz aktywacyjnych. Obciążniki działają w przypadku niektórych treningów podobnie do gum oporowych, zwiększając intensywność treningu. Ćwiczenia aerobowe z ciężarkami na kostki, powodują wzrost pojemności płucnej oraz polepszają naszą kondycję. Obciążniki na kostki i nadgarstki nadają się również doskonale do trenowania mięśnie głębokich i stabilizujących – tzw. mięśni core. Dzięki nim będziemy w stanie zbudować mocne podstawy do trudniejszych ćwiczeń oraz przygotować ciało m.in. do treningu siłowego. Ważne jednak, aby rozpocząć przygodę z ćwiczeniami z obciążnikami od niskich ciężarów, dopasowanych do naszych możliwości. Z kolejnymi treningami możemy sukcesywnie zwiększać obciążenie. Początkującym osobom, polecane są obciążenia o wadze 1 kg, zaś zaawansowanym – do 5 kg. 

Obciążniki na kostki i nadgarstki marki Hop-Sport

W ofercie sklepu Hop-Sport znajdziesz obciążniki na kostki i nadgarstki w wariantach wagowych 0,5 kg, 1 kg, 1,5 kg, 2 kg, oraz 2,5 kg. Ciężarki tego typu polecane są osobom trenującym fitness i biegaczom, bez ryzyka narażenia ich na zbytnie przeciążenia. Obciążniki na nadgarstki i nogi marki Hop-Sport posiadają wypełnienie w postaci piasku i wygodne zapięcie na rzep. Każdy z wariantów wagowych posiada inne oznaczenie koloru, dla łatwiejszej identyfikacji, jeśli zdecydujesz się zmieniać obciążenie w zależności od rodzaju wykonywanych ćwiczeń. Wybierz obciążniki na kostki i nadgarstki marki Hop-Sport i już dziś zacznij regularne treningi.