Utworzone

22 List 2019

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Domowy trening siłowy / Akcesoria fitness / Hantelki / Hantle / Kettlebell

Chcesz zacząć trenować i zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń? Nie wiesz, które akcesoria będą dla ciebie lepsze: hantle czy kettlebells? Sprawdź, z nami, co wybrać!

trening z hantlami

Hantle - dlaczego warto?

Jest to uniwersalny sprzęt do ćwiczeń, z którym może trenować dosłownie każdy - od dziecka, po osobę starszą. Pod warunkiem, że wybierzemy dla siebie optymalne obciążenie. Hantle są niezastąpione w momencie, kiedy chcemy wzmocnić poszczególne partie mięśni, a także wyrzeźbić swoje ciało. Są przydatne również dla osób powracających do formy po niedawno przebytych kontuzjach, a także dla tych, którzy dopiero zaczynają ćwiczyć i nie chcą wykonywać skomplikowanych treningów.

W sklepie Hop-Sport znajdziesz hantle, których możesz używać w domowej siłowni. W naszym asortymencie przedstawiamy hantle bitumiczne (kompozytowe) i żeliwne. Dla początkujących polecane są hantle bitumiczne, a dla osób zaawansowanych w treningach polecamy modele z żeliwa. Duże zróżnicowanie obciążeń pozwoli wybrać odpowiednią wagę hantli.

Zróżnicowane treningi z hantlami będą aktywować poszczególne partie mięśni, a także wzmocnią całe ciało, jak jest to w przypadku tak zwanego martwego ciągu.  W wyniku intensywnych ćwiczeń mięśnie będą napięte, twardsze i bardziej wytrzymałe. Oprócz tego wysmuklą sylwetkę, gdyż przyczyniają się do spalenia bardzo dużej ilości kalorii. Dzięki ćwiczeniom i przyspieszeniu metabolizmu tkanka tłuszczowa szybciej się redukuje. Poprawia się również mobilność stawów, dynamika ruchu, zyskujemy wyprostowaną postawę ciała i jednocześnie poprawiamy pracę układu krwionośnego i oddechowego.

Hantle są zalecane wszystkim, bez względu na płeć. Pozwalają ujędrnić i uatrakcyjnić wygląd ramion, pleców, brzucha, barków, ud oraz pośladków. Nie bez powodu, hantle są coraz bardziej popularne wśród kobiet. Atutem hantli – szczególnie tych przeznaczonych dla kobiet, nazywanych „hantelkami”, jest mały rozmiar. Dzięki czemu możemy zabrać je gdzie tylko chcemy i trenować w pracy, na wycieczce czy podczas podróży służbowej. Dzięki takiemu wysiłkowi zmniejszamy poziom stresu, a zwiększamy poziom produkowanych przez nasz organizm endorfin.

Sprawdź ofertę hantli w Hop-Sport

Kettlebell dla kogo?

Kettlebell to odważniki najczęściej żeliwne lub winylowe, przypominające kulę z rączką. W Hop-Sport oferujemy również modele ogumowane, które dzięki swojej powłoce dodatkowo chronię podłogę w razie upadku. Kettlebells są sprzętem coraz częściej wykorzystywanym przy ćwiczeniach siłowych. Pozwalają wzmocnić siłę mięśni, ale także poprawiają koordynację, gibkość oraz budują wytrzymałość i kondycję. Ich wielofunkcyjność sprawia, że mają pewną przewagę nad hantlami. Trening z kettlami dodatkowo wzmacnia mięśnie głębokie, a także poprawia ruchomość stawów. Oprócz tego, pozwala szybciej pozbyć się zbędnych kilogramów i skutecznie wysmuklić sylwetkę. Poza tym wzmacnia ścięgna i stawy. Już krótki, ale regularny, nawet 15 minutowy trening, pozwala szybko osiągnąć świetne efekty w postaci wymodelowania sylwetki. Z tym odważnikiem możemy ćwiczyć wszędzie i w każdych warunkach.

Kettlebells są najczęściej używane w treningach u osób uprawiających boks, MMA czy inne sporty walki. Jednak coraz chętniej po nie sięgają także osoby prowadzące siedzący tryb życia. Co więcej, ćwiczenia z kettlebells ujędrnią ciało bez zbyt mocnego przyrostu mięśni, dzięki czemu jest to przyrząd do ćwiczeń bardzo często wybierany przez kobiety.

Kettlebells hop-sport
Ulubione