Utworzone

21 Luty 2022

W kategoriach

Domowy trening fitness / Sprzęt fitness / Wioślarze

Szukasz treningu, który zaangażuje jak największą ilość mięśni? Mamy dla Ciebie świetną propozycję - trening z użyciem ergometru wioślarskiego.

Dlaczego warto trenować na wioślarzu?

Taki trening gwarantuje pobudzenie aż 95% mięśni w naszym ciele. Ćwicząc na wioślarzu wzmocnisz całe ciało i poprawisz kondycję fizyczną twojego organizmu. Należy wspomnieć, że podczas ćwiczeń mocno pobudzamy układ krążenia, co sprawia, że nasze mięśnie stają się bardziej odżywione i dotlenione! - co więcej przyspieszamy przemianę materii i spalamy tkankę tłuszczową. Na ergometrze wioślarskim wykonasz zarówno trening cardio, interwałowy, a nawet elementy treningu siłowego. Wioślarz możesz wkomponować w każdym momencie podczas treningu: może być on elementem rozgrzewki, pełnić główną rolę lub po treningu jako zwieńczenie twojej pracy. Podczas pracy na wioślarzu pracują: mięśnie grzbietu, mięśnie klatki piersiowej, mięśnie ramion, mięśnie brzucha i mięśnie nóg!

Jak prawidłowo ćwiczyć na wioślarzu?

Nie ma w tym nic skomplikowanego

  1. Siadając na wioślarzu nie zapomnij o odpowiedniej stabilizacji stopy.
  2. Chwyć drążek i wyprostuj ręce w stawach łokciowych, dodatkowo w pozycji wyjściowej kolana są mocno ugięte.
  3. Zacznij ruch od wyprostu kolan a następnie przyciągnij drążek do klatki piersiowej (do mostka).
  4. Wróć do pozycji wyjściowej.


O czym warto pamiętać?

Pamiętaj, aby przez cały czas trwania ruchu utrzymywać proste plecy oraz napięty brzuch. Pomoże to uniknąć kontuzji. Jeśli jesteś osobą początkującą nie “skacz na głęboką wodę”. Najlepiej ustaw opór wioślarza na najmniejszy i ćwicz od 3 do 5 min. Pozwól aby organizm zaadaptował się do nowej aktywności, a z czasem zacznij wydłużać czas pracy wraz z zwiększeniem oporu.

W naszej ofercie posiadamy kilka modeli wioślarzy:  Boost, Roam, Titan, Cross, Talon, Rush, Spike. Sprawdź artykuł, w którym porównujemy nasze wioślarze i wybierz ten odpowiedni dla siebie!

Ulubione