Utworzone

22 Luty 2022

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Domowy trening fitness / Akcesoria fitness / Skakanki

Trening na skakance angażuje do pracy większość mięśni w naszym ciele - mięśnie nóg, ramiona, mięśnie tułowia,  mięśnie grzbietu. Trening z użyciem skakanki nie tylko w zawrotnym tempie spala tkankę tłuszczową, ale również kształtuje sylwetkę oraz wzmacnia mięśnie.

Jaka jest różnica między zwykłą, a bokserską skakanką?

Skakanka bokserska wykonana jest z innych materiałów niż skakanka “rekreacyjna”. Jest też trochę droższa, ale idzie za tym również jakość materiałów z jakich jest wykonana. Skakanka bokserska wykorzystywana jest głównie przez sportowców lub osoby z wysokim poziomem zaawansowania pod względem treningowym. 

Zwykła skakanka wykonana jest głównie z gumy i plastiku i jest idealną opcją dla osób początkujących. Natomiast skakanka bokserska przez rodzaj materiału, z którego została wykonana jest zdecydowanie cięższa - co jest niezwykle istotne. Dlaczego, tak jest? Dzięki temu sportowiec może lepiej rozwijać swoją szybkość i koordynację. Ciężar skakanki pomaga szybciej się obracać co przekłada się korzystnie na efektywność treningu.

Jeśli chcesz polepszyć swoje umiejętności zdobyte na zwykłej skakance, nie zwlekaj i zaopatrz się w skakankę bokserską Hop-Sport!

Ulubione