Jak trenować ze skakanką bokserską?

Jak trenować ze skakanką bokserską?

Spis treści

Skakanka towarzyszy nam już od lat wczesnoszkolnych. Sam trening na skakance angażuje do pracy większość mięśni w naszym ciele — mięśnie nóg i ramion, mięśnie tułowia, czy też mięśnie grzbietu. Trening z użyciem skakanki nie tylko w zawrotnym tempie spala tkankę tłuszczową, ale także kształtuje sylwetkę oraz wzmacnia ciało. A jak wygląda trening z użyciem skakanki bokserskiej? Czym różni się skakanka bokserska od swojej tradycyjnej odpowiedniczki? Dla kogo sprawdzi się skakanka z obciążeniem? Na wszystkie te pytania odpowiedzi znajdziesz poniżej.  

Jaka jest różnica między zwykłą skakanką a skakanką bokserską?

Tradycyjna skakanka, z którą każdy spotkał się, chociażby w latach szkolnych, składa się z linki wykonanej z tworzywa sztucznego i uchwytów wykonanych z tego samego materiału. Taka skakanka jest lekka i sprawdza się w treningach dzieci, młodzieży i osób początkujących.

Skakanka bokserska z kolei, posiada uchwyty wyposażone w dodatkowe obciążenie (obciążenie to w niektórych modelach jest wyjmowane), przez co treningi zyskują na intensywności. Często także linka skakanki bokserskiej wykonana jest z innego materiału, takiego jak metal lub skóra. 

model skaczący na skakance z obciążeniem marki Hop-Sport

Dla kogo sprawdzi się skakanka bokserska z obciążeniem?

Profesjonalna skakanka z obciążeniem sprawdzi się przede wszystkim dla osób, które chcą zintensyfikować swoje treningi z tradycyjną skakanką. Sportowcy sztuk walki, tacy jak bokserzy, kickbokserzy czy zawodnicy MMA, znajdą w niej skuteczne narzędzie do rozwijania szybkości, zwinności, koordynacji ruchowej oraz wytrzymałości potrzebnej podczas walki. Dla zawodników sportów wytrzymałościowych, takich jak biegacze czy kolarze, skakanie z dodatkowym obciążeniem może być skutecznym sposobem na wzmocnienie mięśni nóg, zwiększenie wytrzymałości oraz poprawę koordynacji i szybkości. Ponadto, osoby dążące do spalenia tkanki tłuszczowej również mogą korzystać ze skakanki z obciążeniem jako formy intensywnego treningu kardio, który pomaga w spalaniu kalorii i redukcji tkanki tłuszczowej. 

Skakanki bokserskie marki Hop-Sport

W sklepie Hop-Sport znajdziesz zarówno tradycyjne skakanki treningowe, jak i skakanki bokserskie z obciążeniem, a także skakanki crossfit. Bogata oferta skakanek łożyskowanych, w kilku kolorach do wyboru pozwoli Ci dobrać model dostosowany do Twoich potrzeb treningowych i aktualnej kondycji. Treningi ze skakanką to doskonała forma ćwiczeń fitness, która przyniesie szereg korzyści zarówno w postaci poprawy wydolności, refleksu i sprawności jak i w postaci lepszej sylwetki i wysmuklenia mięśni.

Wybierz odpowiednią skakankę do ćwiczeń i zadbaj o swoją formę już dziś!

Autor: Redakcja Hop-Sport