Wioślarze

Sortowane: Domyślne
Wioślarz powietrzny HS-065AR Talon szary
Wioślarz powietrzny HS-065AR Talon
(9)
899,00 zł
Ostatnia najniższa cena: 1 298,00 zł
Oszczędzasz 31%
Wioślarz magnetyczny HS-060R Cross Czerwony
Wioślarz magnetyczny HS-060R Cross czerwony
(18)
999,00 zł
Ostatnia najniższa cena: 1 188,00 zł
Oszczędzasz 16%
Wioślarz powietrzny HS-070R Rush
Wioślarz powietrzny HS-070R Rush
(8)
999,00 zł
Ostatnia najniższa cena: 1 198,00 zł
Oszczędzasz 17%
Wioślarz magnetyczny HS-030R Boost niebieski
Wioślarz magnetycznyHS-030R Boostniebieski
(11)
1 029,00 zł
Ostatnia najniższa cena: 1 138,00 zł
Oszczędzasz 10%
Wioślarz wodny HS-150WR Titan z pasem telemetrycznym
Wioślarz wodnyHS-150WR Titanz pasem telemetrycznym
(5)
2 199,00 zł
Ostatnia najniższa cena: 2 448,00 zł
Oszczędzasz 10%
Wioślarz magnetyczny HS-095R Spike + mata
  • Bestseller
Wioślarz magnetycznyHS-095R Spike+ mata
(14)
2 398,00 zł

Ergometr zwany potocznie wioślarzem to sprzęt fitness, który imituje ruch wiosłowania na wodzie. Wykonywać można na nim treningi cardio i aeroby, które angażują nawet 90 % mięśni ciała. Wioślarz to kapitalne urządzenie dla początkujących, gdyż jest on niesamowicie prosty w obsłudze, a ćwiczenie na nim nie powoduje kontuzji. Jeśli planujesz jego zakup, trafiłeś doskonale, gdyż w naszej ofercie sprzedażowej znajdziesz ogrom sprzętów ze zróżnicowanymi parametrami oraz funkcjonalnymi dodatkami.

Wioślarz – jak wybrać?

Ergometr wioślarski to sprzęt fitness cieszący się dużą popularnością, zwłaszcza jako sprzęt do domowej siłowni. Wiele osób wybiera go ze względu na kompaktowe wymiary, możliwość trenowania w wygodnej pozycji oraz fakt, że jest znacznie bardziej cichy od innych urządzeń (np. bieżni). Klasyczny wioślarz zbudowany jest z:

  • siodełka i prowadnicy na łożyskach kulkowych,
  • korpusu z systemem oporu oraz systemem napędu,
  • komputera treningowego,
  • dodatków funkcjonalnych (np. pasa telemetrycznego).

Niektóre modele posiadają systemy napędowe oparte o wiosła, jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest drążek. Jest on bardziej praktyczny i obniża próg wejścia treningowego ze względu na prostotę użytkowania.  

W sprzedaży dostępnych jest kilka jego rodzajów, zróżnicowanych pod względem budowy. Różnią się one od siebie przede wszystkim systemem oporu. Najpopularniejsze i najlepsze jakościowo modele znajdziesz w naszym sklepie internetowym. 

Wioślarz powietrzny

Jednym z najprostszych ergometrów wioślarskich jest wioślarz powietrzny. Jego system oporu oparty jest o koło zamachowe hamowane przez powietrze. W ofercie sklepu Hop-Sport znajdziesz urządzenia, w których zastosowane fuzję systemu powietrznego i magnetycznego. Takie połączenie ma na celu wygłuszenie wioślarza i ograniczenie hałasu podczas jego pracy do minimum. Dodatkowo ergometry wioślarskie powietrzne posiadają specjalne wyloty powietrza, umożliwiające cyrkulację podczas wiosłowania, tworząc tym samym przyjemny nawiew, chłodzący ćwiczącego. 

Wioślarz wodny

Sercem wodnego ergometru wioślarskiego są zbiorniki wypełnione wodą, które stawiają opór podczas ćwiczeń. Im więcej nalejemy do nich wody, tym cięższy będzie trening. Wioślarz wodny najlepiej odwzorowuje ruch wiosłowania, dlatego wyróżnia się na tle innych maszyn tego typu, dając niezapomniane odczucia podczas ćwiczeń. 

Wioślarz magnetyczny

Szczególnie cichym i przyjemny w użytkowaniu rodzajem ergometru wioślarskiego jest wioślarz magnetyczny. System oporu hamowania został stworzony w taki sposób, aby pracował jak najpłynniej. Daje doskonałą stabilizację podczas ćwiczeń oraz jest bardzo cichy. Ponadto, umożliwia precyzyjną regulację oporu, co ma szczególne znaczenie u osób śledzących na bieżąco efekty treningowe. 

Ergometr wioślarski – który lepszy? 

Tak naprawdę wybór rodzaju wioślarza zależy od osobistych upodobań oraz tego, czego wymagamy od treningu. Kupując ergometr wioślarski na użytek domowy należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jego gabaryty oraz możliwość składania. Nowoczesne konstrukcje posiadają specjalny system regulacji. Daje on możliwość szybkiego przenoszenia sprzętu lub jego składania do rozmiarów umożliwiających przechowywanie. Ponadto, wioślarz domowy powinien posiadać wysokiej klasy komputer treningowy, który umożliwia śledzenie postępów i monitorowanie naszego organizmu podczas treningu. Jego doskonałym uzupełnieniem będzie pas telemtryczny, kompatybilny z dedykowaną aplikacja do ćwiczeń. Decydując się na zakup wioślarza warto również wybierać sprzęt wyposażony w dodatkowe gadżety, ułatwiające użytkowanie urządzenia np. mate amortyzacyjną, która wygłusza działanie ergometru

Efekty treningu na wioślarzu

Ergometr wioślarski daje ogromne możliwości treningowe, zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Za jego pomocą można:

  • rzeźbić sylwetkę, wzmacniając mięśnie nóg, klatki piersiowej, ramion oraz brzucha,
  • podnosić wydolność organizmu oraz trenować kondycję (przydatne w dyscyplinach sportowych, takich jak np. piłka nożna),
  • doskonale uzupełnić inne rodzaje treningów – interwały, treningi wytrzymałościowe oraz siłowe. 

Efekty ćwiczeń w dużej mierze zależą od naszego zaangażowania, stopnia zaawansowania treningowego, prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń oraz diety towarzyszącej aktywności fizycznej. Przed rozpoczęciem treningów na ergometrze, warto skonsultować z lekarzem stan naszego zdrowia oraz ewentualne przeciwwskazania. Zwłaszcza, jeżeli posiadamy wady postawy i odczuwamy bóle kręgosłupa. Niemniej, wioślarz należy do jednych z najmniej kontuzjogennych sprzętów fitness, a ćwiczenie na nim to prawdziwa przyjemność.

Ulubione