W kategorii produktów: 13
Product filters
- 30%
Wioślarz powietrzny HS-065AR Talon

Wioślarz powietrzny HS-065AR Talon

698.00 zł
998.00 zł

Najniższa cena: 998.00 zł

- 33%
Wioślarz magnetyczny HS-060R Cross niebieski

Wioślarz magnetyczny HS-060R Cross niebieski

798.00 zł
1188.00 zł

Najniższa cena: 1188.00 zł

- 21%
Wioślarz magnetyczny HS-030R Boost czerwony

Wioślarz magnetyczny HS-030R Boost czerwony

898.00 zł
1138.00 zł

Najniższa cena: 1138.00 zł

Wioślarz powietrzny HS-070R Rush
- 12%
Wioślarz magnetyczny HS-075R Nuke niebieski

Wioślarz magnetyczny HS-075R Nuke niebieski

1498.00 zł
1698.00 zł

Najniższa cena: 1698.00 zł

- 26%
Wioślarz wodny HS-160WR Hydro + mata

Wioślarz wodny HS-160WR Hydro + mata

1898.00 zł
2548.00 zł

Najniższa cena: 2548.00 zł

- 14%
Wioślarz wodny HS-150WR Titan z pasem telemetrycznym

Wioślarz wodny HS-150WR Titan z pasem telemetrycznym

2098.00 zł
2448.00 zł

Najniższa cena: 2448.00 zł

Bestseller
Wioślarz magnetyczny HS-095R Spike + mata

Ergometr wioślarski zwany potocznie wioślarzem to sprzęt fitness, który imituje ruch wiosłowania na wodzie. Można na nim wykonywać treningi całego ciała: cardio i aeroby. Jest prosty w obsłudze, a ćwiczenie na nim nie powoduje ryzyka wystąpienia kontuzji. Jeśli planujesz zakup wioślarza, w naszej ofercie sprzedażowej znajdziesz sprzęty ze zróżnicowanymi mechanizmami działania, parametrami oraz funkcjonalnymi dodatkami.

Wioślarz – jak wybrać?

Wioślarz treningowy to sprzęt fitness cieszący się niesłabnącą popularnością, zwłaszcza jako sprzęt do domowej siłowni. Wiele osób wybiera go ze względu na kompaktowe wymiary, możliwość trenowania w wygodnej pozycji oraz fakt, że jest znacznie cichszy od innych urządzeń (np. bieżni). Klasyczny wioślarz do treningu zbudowany jest z:

  • siodełka i prowadnicy na łożyskach kulkowych,
  • korpusu z systemem oporu oraz systemem napędu,
  • komputera treningowego,
  • dodatków funkcjonalnych występujących oddzielnie (np. pasa telemetrycznego).

Niektóre modele posiadają systemy napędowe oparte o wiosła, jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest drążek. Jest on bardziej praktyczny i obniża próg wejścia treningowego ze względu na prostotę użytkowania.  

W sprzedaży, dostępnych jest kilka rodzajów wioślarzy, zróżnicowanych pod względem budowy i mechanizmu działania. Najpopularniejsze i najlepsze jakościowo modele znajdziesz w naszym sklepie internetowym. 

Wioślarz powietrzny

Jednym z najprostszych ergometrów wioślarskich jest wioślarz powietrzny. Jego system oporu oparty jest na kole zamachowym hamowanym przez powietrze. W ofercie sklepu Hop-Sport znajdziesz urządzenia, w których zastosowano fuzję systemu powietrznego i magnetycznego. Takie połączenie ma na celu wygłuszenie wioślarza i ograniczenie hałasu podczas jego pracy do minimum. Dodatkowo ergometry wioślarskie powietrzne posiadają specjalne wyloty powietrza, umożliwiające cyrkulację podczas wiosłowania, tworząc tym samym przyjemny nawiew, chłodzący ćwiczącego. Wioślarze treningowe tego typu świetnie sprawdzają się w treningach kardio i mogą zastępować z powodzeniem np. rowerek stacjonarny.

Wioślarz wodny

Głównym elementem wodnego ergometru wioślarskiego są zbiorniki wypełnione wodą, w których znajdują się specjalne łopatki, które stawiają opór podczas ćwiczeń. Im więcej nalejemy do wody do zbiornika, tym cięższy będzie trening. Wioślarz wodny najlepiej odwzorowuje ruch wiosłowania, dlatego wyróżnia się na tle innych maszyn tego typu, zapewniając niezapomniane odczucia podczas ćwiczeń. Wykorzystuje się go między innymi w treningach profesjonalnych wioślarzy. System wodny nie jest skomplikowany, ale bardzo dobrze sprawdza się do przeprowadzenia intensywnego treningu.

Wioślarz magnetyczny

Szczególnie cichym i przyjemnym w użytkowaniu rodzajem ergometru wioślarskiego jest wioślarz magnetyczny. System oporu hamowania został stworzony w taki sposób, aby pracował jak najpłynniej. Zapewnia doskonałą stabilizację podczas ćwiczeń oraz jest wyjątkowo cichy. Ponadto umożliwia precyzyjną regulację oporu, co ma szczególne znaczenie u osób śledzących na bieżąco efekty treningowe. Wioślarze magnetyczne powodują szybkie spalanie kalorii i są sprzętem ogólnorozwojowym, stosowanym nie tylko w domowej siłowni, ale także w profesjonalnych siłowniach.

Wioślarz mechaniczny

Najbardziej podstawowym rodzajem ergometru wioślarskiego, jest wioślarz mechaniczny, którego opór generowany jest za pomocą tłoków hydraulicznych, w których olej jest tłoczony przez cylindry. Dzięki temu mechanizmowi użytkownik może regulować opór w zależności od siły i tempa wiosłowania. Trening wioślarski na tego typu ergometrze jest zbliżony do naturalnego wiosłowania na wodzie, jest jednak mniej płynny i wyklucza bardzo intensywne treningi.

Ergometr wioślarski – który lepszy? 

Tak naprawdę wybór rodzaju trenażera wioślarskiego zależy od osobistych upodobań oraz tego, czego wymagamy od treningu. Kupując ergometr wioślarski na użytek domowy, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jego gabaryty oraz możliwość składania. Ponadto wioślarz do ćwiczeń, powinien posiadać wysokiej klasy komputer treningowy, który umożliwia śledzenie postępów. Jego doskonałym uzupełnieniem będzie pas telemetryczny, kompatybilny z dedykowaną aplikacją do ćwiczeń. Decydując się na zakup wioślarza, warto również wybierać sprzęt wyposażony w dodatkowe gadżety, ułatwiające użytkowanie urządzenia np. matę pod sprzęt, która wygłusza działanie ergometru. 

Efekty treningu na wioślarzu

Efekty ćwiczeń w dużej mierze zależą od naszego zaangażowania, stopnia zaawansowania treningowego, prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń oraz diety towarzyszącej aktywności fizycznej. Przed rozpoczęciem treningów na ergometrze, warto skonsultować z lekarzem lub fizjoterapeutą stan naszego zdrowia oraz ewentualne przeciwwskazania. Zwłaszcza jeżeli posiadamy wady postawy i odczuwamy bóle kręgosłupa. Niemniej, wioślarz należy do jednych z najmniej kontuzjogennych sprzętów fitness, a ćwiczenie na nim to prawdziwa przyjemność.