Poręcze treningowe do ćwiczeń mięśni brzucha

Poręcze treningowe do ćwiczeń mięśni brzucha

Spis treści

Domowe treningi mięśni brzucha mogą w pewnym momencie stać się monotonne. Dotyczy to zwłaszcza ćwiczeń wykonywanych z ciężarem własnego ciała. Nie da się w nich progresować, a efekty z czasem nie są tak widoczne jak na początku treningów. Świetnym akcesorium dla dodatkowego rozwoju mięśni brzucha są poręcze treningowe. Ich ogromną zaletą jest fakt, że wykonasz na nich wiele różnorodnych ćwiczeń. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj nasz artykuł!

Jak ćwiczyć brzuch w domu?

Aby wzmocnić i uwidocznić mięśnie brzucha, należy połączyć odpowiedni trening siłowy z jednostkami cardio lub HIIT. Trening siłowy sprawi, że mięśnie staną się silniejsze i bardziej rozbudowane. Nie będą one jednak widoczne, gdy będzie je przykrywać tkanka tłuszczowa. Jeśli zależy nam na uwidocznieniu mięśni brzucha, musimy wykonywać więc także ćwiczenia bezpośrednio wpływające na utratę tłuszczu.

Ćwiczenia z piłką fitness

Akcesoria do ćwiczeń mięśni brzucha

Ćwiczenia na mięśnie brzucha możemy wykonywać z obciążeniem własnego ciała lub z dodatkowym sprzętem. Do ćwiczeń na brzuch bardzo dobrze jest wykorzystać dodatkowe akcesoria np.: piłki gimnastyczne , steppery , platformy do balansowania lub poręcze do ćwiczeń .

Szczególnie polecanym przyrządem do treningów brzucha są poręcze do ćwiczeń . Może na nich ćwiczyć każdy, kto chce podnieść intensywność i trudność swoich treningów. Będą one również przydatne osobom, którym znudziły się tradycyjne ćwiczenia typu plank. Za pomocą poręczy treningowych wykonamy funkcjonalny trening całego ciała, angażując do pracy niemal wszystkie mięśnie, nie tylko partie brzucha .

Najlepsze produkty fitness znajdziesz w sklepie Hop-Sport. Wśród nich wysokiej klasy poręcze treningowe z dodatkami funkcjonalnymi. Pomogą Ci one zróżnicować trening, a tym samym wynieść go na nieznany do tej pory poziom.

W naszej ofercie dostępne są:

  • poręcze treningowe z drążkiem i uchwytami pod sztangę,
  • poręcze treningowe z drążkiem i asekuracją ,
  • poręcze treningowe z drabinką ,
  • drabinki gimnastyczne.

Poręcze treningowe do ćwiczeń mięśni brzucha

Gdy podstawowe ćwiczenia przestają robić na nas wrażenie, warto sięgnąć po wytrzymały i wszechstronny sprzęt treningowy, jakim są poręcze do treningu . Za ich pomocą wymodelujesz wiele grup mięśniowych na raz, zwiększysz swoją wytrzymałość oraz poprawisz stabilizację. Dodatkowo rozwiniesz ruchomość stawów, zwłaszcza barkowych. Poręcze do ćwiczeń nie tylko dają ogrom możliwości względem samego treningu, lecz również nadają się idealnie do robienia rozgrzewki czy wykonywania ćwiczeń mobilizacyjno-rozciągających .

W sklepie Hop-Sport znajdziesz poręcze fitness wykonane z myślą o bezpieczeństwie. Ich część chwytna została wykonano z antypoślizgowego materiału, zaś cała konstrukcja została dodatkowo wzmocniona.

Poręcze do ćwiczeń brzucha
Trening na poręczach

Ćwiczenia na brzuch z poręczami treningowymi

Podciąganie kolan w kierunku klatki piersiowej

Wchodzimy na poręcze, wykonujemy wdech, a następnie przyciągamy kolana do klatki piersiowej. W końcowej fazie ruchu wydychamy powietrze i wracamy do pozycji początkowej. Podczas ćwiczenia pracują: mięsień prosty brzucha, prosty uda oraz mięsień biodrowo-lędźwiowy.

Podciąganie kolan w kierunku klatki piersiowej z rotacją

Wykonujemy wdech, a następnie przyciągamy kolana w kierunku klatki piersiowej, rotując biodra w jedną stronę. W końcowej fazie ruchu wydychamy powietrze. Wracamy do pozycji początkowej i powtarzamy ruch na drugą stronę ciała. Podczas ćwiczenia pracują: mięsień prosty brzucha, skośny brzucha oraz mięsień biodrowo-lędźwiowy.

Wznos wyprostowanych nóg przed siebie z utrzymaniem pozycji

Po uniesieniu nóg do odpowiedniego poziomu wytrzymujemy w tej pozycji przez określony czas. W końcowej fazie ruchu wydychamy powietrze. Wracamy do pozycji początkowej. Podczas ćwiczenia pracują: mięsień prosty brzucha, prosty uda oraz mięsień biodrowo-lędźwiowy.

Wznosy wyprostowanych nóg do drążka

Wyprostowane nogi unosimy tak, aby dotknąć stopami drążka. W końcowej fazie ruchu wydychamy powietrze. Wracamy do pozycji początkowej. Podczas ćwiczenia pracują: mięsień prosty brzucha, prosty uda oraz mięsień biodrowo-lędźwiowy.

Autor: Izabela Pawik