W kategorii produktów: 13
Product filters
Poręcze treningowe HS-1003K
- 25%
Poręcze treningowe HS-1012K z drążkiem

Poręcze treningowe HS-1012K z drążkiem

298.50 zł
398.00 zł

Najniższa cena: 398.00 zł

- 16%
Drążek stacjonarny i poręcze z regulacją HS-1015K

Drążek stacjonarny i poręcze z regulacją HS-1015K

599.80 zł
714.00 zł

Najniższa cena: 714.00 zł

- 25%
Poręcze treningowe HS-1014K z drążkiem i asekuracją

Poręcze treningowe HS-1014K z drążkiem i asekuracją

741.75 zł
989.00 zł

Najniższa cena: 989.00 zł

Poręcz stacjonarna HS-2015K z ławką

Rozwój kalisteniki w Polsce znacząco przyczynił się do popularności poręczy do ćwiczeń oraz drążków treningowych. Coraz więcej osób decyduje się na zakup tego rodzaju akcesoriów na użytek domowy, umożliwiając sobie trening w zaciszu własnego mieszkania, wykorzystując jedynie własną masę ciała. Dowiedz się więcej na temat poręczy treningowych oraz możliwości, jakie oferują w kwestii modelowania sylwetki i budowania muskulatury. Najlepsze modele, zarówno stacjonarne, jak i ścienne znajdziesz w ofercie Hop-Sport.

Poręcze do ćwiczeń - dla kogo?

Poręcze stacjonarne do ćwiczeń stanowią doskonały wybór dla tych, którzy szukają urozmaicenia w treningu siłowym. Za ich pomocą można przeprowadzić funkcjonalny trening całego ciała, angażując do pracy niemal wszystkie grupy mięśniowe. Osoby pragnące wzmocnić mięśnie klatki piersiowej, pleców, ramion i brzucha mogą czerpać szczególne korzyści z tego typu akcesoriów. Pasjonaci kalisteniki oraz fani treningu street workout, także chętnie sięgają po poręcze do dipów, wielofunkcyjne poręcze do podciągania czy paraletki. 

Poręcze do treningu charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa ze względu na brak zewnętrznego ciężaru, antypoślizgowe uchwyty, stabilne metalowe konstrukcje oraz możliwość kotwiczenia w ścianie (w przypadku poręczy do ściany). 

Jednak, jak ma to miejsce podczas przeprowadzania każdej formy aktywności fizycznej, ważne, aby wykonywać poszczególne ćwiczenia z zachowaniem prawidłowej techniki i z pełnym napięciem mięśniowym, ponieważ ma to bezpośrednie przełożenie na efekty treningowe. Jeśli jesteś zainteresowany konkretnym treningiem na poręczach gimnastycznych i chcesz poznać przykładowe ćwiczenia np. wykorzystaniem poręczy do pompek, znajdziesz te informacje na naszym blogu w zakładce poświęconej treningowi siłowemu. Nasze wpisy z poradami dotyczącymi szeroko pojętej aktywności fizycznej, pomogą Ci w stawianiu pierwszych kroków w treningu domowym.

Zalety treningu na poręczach do dipów

Treningi na poręczach oferują liczne korzyści. Przede wszystkim pomagają w rozwijaniu siły i masy mięśniowej, szczególnie górnych partii ciała w obszarze ramion, klatki piersiowej i tricepsów. Ćwiczenia na poręczach poprawiają wydolność fizyczną, wytrzymałość i kondycję. Podczas ćwiczeń kalistenicznych, do pracy angażowane są także mięśnie głębokie, inaczej zwane mięśniami core, które odpowiadają za właściwą postawę i stabilizację ciała. Dodatkowo, podczas ćwiczeń na poręczach gimnastycznych, w trakcie wykonywania głębokich pompek i dipów, rozwija się giętkość stawów barkowych, co przekłada się na zwiększony zakres ruchu. 

Poręcze do ćwiczeń nie tylko zapewniają szerokie możliwości względem treningu właściwego, ale również rozgrzewki mobilizacyjnej i rozciągania. Możesz bowiem zaczepić o nie gumy oporowe lub oprzeć się, aby uzyskać nacisk w okolicach spiętych mięśni. Najlepsze rozciąganie wykonasz przy drabince gimnastycznej oraz poręczach stacjonarnych z użyciem akcesoriów fitness z naszej oferty! Dzięki nim wykonasz rozgrzewkę na mięśnie brzucha, klatki piersiowej, czy też obręczy barkowej.

Stacja do podciągania, drążek i poręcze

Oprócz tradycyjnych poręczy gimnastycznych, szczególnie polecane są stalowe poręcze do ćwiczeń z drążkiem, które dają możliwość wykonywania nie tylko dipów, ale także podciągania. Drążek zamontowany na poręczach umożliwia wykonywanie podciągania. To skuteczne ćwiczenie, które angażuje mięśnie pleców, bicepsów, barków i ramion. Niektóre modele stacji do podciągania są wyposażone w uchwyty do pogłębionych pompek oraz ekspandery.

Co ćwiczyć na poręczach treningowych?

Na poręczach treningowych wykonuje się przede wszystkim ćwiczenia z ciężarem własnego ciała. Są to wszelkiego typu:

  • pompki (push up),
  • podciągnięcia,
  • mostki, 
  • brzuszki,
  • unoszenia nóg,
  • przysiady.

Wielofunkcyjna poręcz stacjonarna służy nie tylko jako przyrząd do wykonywania konkretnych ćwiczeń, ale również jako akcesorium do stabilizacji. Doskonale sprawdzą się tutaj zestawy z możliwością zakotwiczenia oraz drabinki gimnastyczne. Jeśli ciężar własnego ciała przestanie stymulować Twoje mięśnie do wzrostu, możesz wykorzystać obciążenie zewnętrzne w postaci np. kamizelki obciążeniowej

Przed pierwszym treningiem z wykorzystaniem poręczy do ćwiczeń, należy określić poziom mobilności obręczy barkowej oraz łopatek. Każdorazowo przed każdą sesją treningową warto wykonać rozgrzewkę, w której aktywujesz i zmobilizujesz spięte oraz nieaktywne mięśnie. Pomocne w tym będą akcesoria, takie jak np. wałki i rollerygumy oporowe, a także piłeczki do masażu.

Jakie wymiary mają poręcze do treningu?

W naszej ofercie sprzedażowej znajdziesz duży wybór poręczy do ćwiczeń o zróżnicowanych wymiarach. Każde z nich są przeznaczone do treningu w domu, ale nie wszystkie będą odpowiednie do metrażu Twojego pomieszczenia. Nasze najmniejsze poręcze do dipów posiadają wymiary: 68 cm (szerokość) x 60 cm (wysokość) x 64 cm (głębokość) i można go zakotwiczyć w ścianie, oszczędzając w ten sposób przestrzeń. Jeśli jednak dysponujesz dużym tarasem lub w swoim garażu chcesz stworzyć siłownię z prawdziwego zdarzenia - wybierz większe konstrukcje stacjonarne. Wśród najpopularniejszych modeli wielkogabarytowych znajdziesz:

  • poręcze treningowe z drążkiem i uchwytami pod sztangę,
  • poręcze treningowe z drążkiem i asekuracją,
  • poręcze treningowe z drabinką,
  • drabinki gimnastyczne.

Wybierając idealne poręcze sportowe do większości ćwiczeń, zwróć uwagę na możliwość ich regulacji. Da Ci to gwarancję dopasowania produktu do wzrostu, własnych upodobań oraz do przestrzeni, którą dysponujesz. Najlepsze poręcze wielofunkcyjne do domowej siłowni są również wyposażone w specjalne stopki ochronne, które zabezpieczają podłogę przed zniszczeniem oraz posiadają wytrzymałą i solidną konstrukcję, która nie chwieje się i odporna jest na korozję. W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości metalowe poręcze do ćwiczeń o wysokiej stabilności, jak i modele z możliwością montażu na ścianie.