Poręcze do ćwiczeń

Sortowane: Domyślne

Rozwój kalisteniki w Polsce bardzo mocno wpłynął na popularyzację poręczy do ćwiczeń oraz drążków treningowych. Coraz więcej osób decyduje się na zakup tego typu akcesoriów na użytek domowy, aby w zaciszu własnego domu trenować z ciężarem swojego ciała. Dowiedz się więcej na temat poręczy treningowych oraz możliwości, jakie oferują w kwestii modelowania sylwetki i budowania muskulatury. Najlepsze modele, zarówno stacjonarne, jak i ścienne znajdziesz w naszej ofercie.

Poręcze do ćwiczeń - dla kogo?

Na poręczach do ćwiczeń może ćwiczyć każdy, kogo znudziły standardowe ćwiczenia siłowe. Za ich pomocą wykonasz funkcjonalny trening całego ciała, angażując do pracy niemal wszystkie mięśnie. Szczególny pożytek z poręczy treningowych będą miały osoby chcące pracować nad wzmocnieniem:

 • pleców,
 • ramion,
 • brzucha,
 • bicepsów.

Efekty ćwiczeń zmaksymalizowane są przez zwiększony zakres ruchu, a także wysoki stopień bezpieczeństwa (brak zewnętrznego ciężaru, antypoślizgowe uchwyty, stabilne konstrukcje, możliwość kotwiczenia w ścianie). Ważne jednak, aby poszczególne ćwiczenia wykonywać z zachowaniem prawidłowej techniki oraz w pełnym napięciu mięśniowym. Więcej informacji na temat treningów na poręczach gimnastycznych dowiesz się na naszej strefie blogowej - w kategorii treningu siłowego.

Zalety treningu na poręczach

Jeśli masz zamiar wykorzystywać do ćwiczeń stalowe poręcze, ucieszy Cię fakt, że posiadają one wiele zalet w kwestii rozwoju mięśniowego, a także ogólnej poprawy samopoczucia. Przede wszystkim za ich pomocą wymodelujesz wiele grup mięśniowych naraz. W ten sposób wzmocnisz cały organizm, poprawiając swoją wytrzymałość, zwłaszcza w kwestii stabilizacji poprzez mięśnie core. To właśnie one pełnią funkcję stabilizatorów pozycji ciała podczas chodzenia, siedzenia i ruchu. Dodatkowo, rozwiniesz giętkość stawów barkowych podczas wykonywania głębokich pompek i dipów. Szczególnie polecane są metalowe poręcze do ćwiczeń z drążkiem, które dają możliwość wykonywania podciągania. 

Poręcze do ćwiczeń nie tylko zapewniają ogrom możliwości względem samego treningu, ale również rozgrzewki mobilizacyjnej i rozciągania. Możesz bowiem zahaczyć o nie gumy oporowe lub oprzeć się, aby uzyskać nacisk w okolicach spiętych mięśni. Najlepsze rozciąganie wykonasz przy drabince gimnastycznej oraz poręczach stacjonarnych z użyciem akcesoriów fitness z naszej oferty! Dzięki nim wykonasz rozgrzewkę na mięśnie brzucha, klatki piersiowej, czy też obręczy barkowej.

Co ćwiczyć na poręczach?

Na poręczach treningowych wykonuje się przede wszystkim ćwiczenia z ciężarem własnego ciała. Są to wszelkiego typu:

 • pompki,
 • podciągnięcia,
 • mostki, 
 • brzuszki,
 • unoszenia nóg,
 • przysiady.

Wielofunkcyjna poręcz stacjonarna służy nie tylko jako przyrząd do wykonywania konkretnych ćwiczeń, ale również jako akcesorium do utrzymywania stabilizacji. Doskonale sprawdzą się tutaj zestawy z możliwością zakotwiczenia oraz drabinki gimnastyczne. Jeśli ciężar własnego ciała przestanie stymulować Twoje mięśnie do wzrostu, możesz wykorzystać obciążenie zewnętrzne w postaci np. talerzy lub kettli. 

Przed pierwszym treningiem z wykorzystaniem poręczy do ćwiczeń, należy określić poziom mobilności obręczy barkowej oraz łopatek. Każdorazowo przed każdą sesją treningową warto wykonać rozgrzewkę, w której aktywujesz i zmobilizujesz spięte oraz nieaktywne mięśnie. Pomocne w tym będą akcesoria, takie jak np. wałki i rollery, gumy oporowe, a także piłeczki do masażu.

Jakie wymiary mają poręcze do ćwiczeń?

W naszej ofercie sprzedażowej znajdziesz poręcze gimnastyczne o zróżnicowanych wymiarach. Każde z nich są przeznaczone do treningu domowego, lecz nie wszystkie będą odpowiednie do metrażu Twojego pomieszczenia. Nasz najmniejszy produkt posiada wymiary: 68 cm (szerokość) x 60 cm (wysokość) x 64 cm (głębokość) i da się go zakotwiczyć w ścianie, oszczędzając w ten sposób przestrzeń. Jeśli jednak dysponujesz dużym tarasem lub w swoim garażu chcesz stworzyć strefę fitness z prawdziwego zdarzenia - wybierz większe konstrukcje stacjonarne. Wśród najpopularniejszych modeli wielkogabarytowych znajdziesz:

 • poręcze treningowe z drążkiem i uchwytami pod sztangę,
 • poręcze treningowe z drążkiem i asekuracją,
 • poręcze treningowe z drabinką,
 • drabinki gimnastyczne.

Wybierając idealne poręcze sportowe do większości ćwiczeń, zwróć uwagę na możliwość ich regulacji. Da Ci to gwarancję dopasowania produktu do własnych upodobań oraz do przestrzeni, którą dysponujesz. Najlepsze poręcze wielofunkcyjne są również wyposażone w specjalne stopki ochronne, które zabezpieczają podłoże przed zniszczeniem, a także posiadają wytrzymałą i solidną konstrukcję, która nie chwieje się oraz odporna jest na zarysowania.

Ulubione