Poręcze do ćwiczeń

Sortowane: Domyślne
Poręcze stacjonarne regulowane HS-1011K z rękawiczkami
Poręcze stacjonarne regulowaneHS-1011Kz rękawiczkami
(4)
259,26 zł
Ostatnia najniższa cena: 298,00 zł
Oszczędzasz 13%
Drabinka gimnastyczna MH-U204
Drabinka gimnastyczna MH-U204
(2)
409,00 zł
Ostatnia najniższa cena: 449,00 zł
Oszczędzasz 9%
Poręcze stacjonarne z regulacją HS-1010k
Poręcze stacjonarne z regulacją HS-1010k
(2)
404,55 zł
Ostatnia najniższa cena: 465,00 zł
Oszczędzasz 13%
Drążek stacjonarny i poręcze z regulacją HS-1015K
Drążek stacjonarny i poręcze z regulacjąHS-1015K
(4)
537,66 zł
Ostatnia najniższa cena: 618,00 zł
Oszczędzasz 13%
Poręcze treningowe HS-1018K z drążkiem i uchwytami pod sztangę
Poręcze treningowe HS-1018K z drążkiem i uchwytami pod sztangę
(4)
805,80 zł
Ostatnia najniższa cena: 948,00 zł
Oszczędzasz 15%
Poręcze do ćwiczeń

Rozwój kalisteniki w Polsce bardzo mocno wpłynął na popularyzację poręczy do ćwiczeń oraz drążków treningowych. Coraz więcej osób decyduje się na zakup tego typu akcesoriów na użytek domowy, aby w swoich czterech kątach trenować z ciężarem własnego ciała. Dowiedz się więcej na temat poręczy treningowych oraz możliwości, jakie dają w kwestii modelowania sylwetki i budowania muskulatury. Najlepsze modele, zarówno stacjonarne, jak i ścienne znajdziesz w naszej ofercie.

Poręcze do ćwiczeń – dla kogo?

Na poręczach do ćwiczeń może ćwiczyć każdy, kogo znudziły standardowe ćwiczenia siłowe. Za ich pomocą wykonasz funkcjonalny trening całego ciała, angażując do pracy niemal wszystkie mięśnie. Szczególny pożytek z poręczy treningowych będą miały osoby chcące pracować nad wzmocnieniem:

 • pleców,
 • ramion,
 • brzucha,
 • bicepsów.

Efekty ćwiczeń zmaksymalizowane są przez zwiększony zakres ruchu, a także wysoki stopień bezpieczeństwa (brak zewnętrznego ciężaru, antypoślizgowe uchwyty, stabilne konstrukcje, możliwość kotwiczenia w ścianie ). Ważne jednak, aby poszczególne ćwiczenia wykonywać z zachowaniem prawidłowej techniki oraz w pełnym napięciu mięśniowym. Więcej informacji na temat treningów na poręczach gimnastycznych dowiesz się na naszej strefie blogowej – w kategorii treningu siłowego

Zalety treningu na poręczach

Jeśli masz zamiar trenować na poręczach, ucieszy Cię fakt, że posiadają one wiele zalet w kwestii rozwoju mięśniowego, a także ogólnej poprawy samopoczucia. Przede wszystkim za ich pomocą wymodelujesz wiele grup mięśniowych na raz. W ten sposób wzmocnisz cały organizm, poprawiając swoją wytrzymałość, zwłaszcza w kwestii stabilizacji poprzez mięśnie core. Dodatkowo, rozwiniesz giętkość stawów barkowych podczas wykonywania głębokich pompek i dipów. Szczególnie polecane są poręcze do ćwiczeń z drążkiem, które dają możliwość wykonywania podciągania. 

Poręcze do ćwiczeń nie tylko dają ogrom możliwości względem samego treningu, ale również rozgrzewki mobilizacyjnej i rozciągania. Możesz bowiem zahaczyć o nie gumy oporowe lub oprzeć się, aby uzyskać nacisk w okolicach spiętych mięśni. Najlepsze rozciąganie wykonasz przy drabince gimnastycznej oraz poręczach stacjonarnych z użyciem akcesoriów fitness z naszej oferty!

Co ćwiczyć na poręczach?

Na poręczach treningowych wykonuje się przede wszystkim ćwiczenia z ciężarem własnego ciała. Są to wszelkiego typu:

 • pompki,
 • podciągnięcia,
 • mostki, 
 • brzuszki,
 • unoszenia nóg,
 • przysiady.

Poręcze sportowe służą bowiem nie tylko jako przyrząd do wykonywania konkretnych ćwiczeń, ale również jako akcesorium do utrzymywania stabilizacji. Szczególnie dobrze sprawdzą się tutaj zestawy z możliwością zakotwiczenia oraz drabinki gimnastyczne. Jeśli ciężar własnego ciała przestanie stymulować Twoje mięśnie do wzrostu, możesz wykorzystać obciążenie zewnętrzne w postaci np. talerzy lub kettli. 

Przed pierwszym treningiem z wykorzystaniem poręczy do ćwiczeń, należy określić poziom mobilności obręczy barkowej oraz łopatek. Każdorazowo przed każdą sesją treningową warto wykonać rozgrzewkę, w której aktywujesz i zmobilizujesz spięte oraz nieaktywne mięśnie. Pomocne w tym będą akcesoria, takie jak np. wałki i rollery, gumy oporowe, a także piłeczki do masażu.

Jakie wymiary mają poręcze do ćwiczeń?

W naszej ofercie sprzedażowej znajdziesz poręcze gimnastyczne o zróżnicowanych wymiarach. Każde z nich nadają się do treningu domowego, lecz nie wszystkie będą odpowiednie do metrażu Twojego pomieszczenia. Nasz najmniejszy produkt posiada wymiary: 68 cm (szerokość) x 60 cm (wysokość) x 64 cm (głębokość) i da się go zakotwiczyć w ścianie, oszczędzając w ten sposób wiele przestrzeni. Jeśli jednak dysponujesz dużym tarasem lub w swoim garażu chcesz stworzyć strefę fitness z prawdziwego zdarzenia – wybierz większe konstrukcje stacjonarne. Wśród najpopularniejszych modeli wielkogabarytowych są:

 • poręcze treningowe z drążkiem i uchwytami pod sztangę,
 • poręcze treningowe z drążkiem i asekuracją,
 • poręcze treningowe z drabinką,
 • drabinki gimnastyczne.

Wybierając idealne poręcze sportowe, zwróć uwagę na możliwość regulacji. Da Ci to możliwość dopasowania produktu do własnych upodobań oraz do przestrzeni, którą dysponujesz. Najlepsze poręcze wielofunkcyjne są również wyposażone w specjalne stopki ochronne, które zabezpieczają podłoże przed zniszczeniem, a także posiadają wytrzymałą i solidną konstrukcję, która nie chwieje się oraz odporna jest na zarysowania.

Ulubione