Zalety treningu z kettlebells

Zalety treningu z kettlebells

Spis treści

Szukasz sposobu na świetną formę fizyczną i wzmocnienie mięśni bez ich zbyt dużego przyrostu? Jednym ze sposobów na to są ćwiczenia z odważnikami kettlebells . Sprawdź z nami pozostałe zalety treningu z kettlebells i zobacz, kto może z nimi ćwiczyć.

Zalety treningu z kettlebells

Kettlebells winylowe bądź żeliwne to ogólnodostępne i tanie przyrządy do ćwiczeń, znany od wielu lat. Trening z kettlebells wzmacnia mięśnie przedramion , podczas ćwiczeń ciało balansuje, więc angażuje do pracy wszystkie części ciała. Trening z kettlebells wysmukla i wyszczupla całe ciało . To urządzenie pozwala zwiększyć siłę mięśni oraz ich wytrzymałość . Co więcej, poprawie ulega kondycja, mobilność, wydolność i elastyczność ciała a efekty odchudzania są szybciej widoczne.

Odpowiedni trening z kettlebells przy zachowaniu odpowiedniej techniki stabilizuje kręgosłup, redukuje wady postawy, a także zapobiega bólom pleców . Prawidłowo przeprowadzony trening umożliwia poprawienie siły, mobilności, dynamiki i ogólnej szybkości. Dlatego po kettlebells chętnie sięgają osoby trenujące sztuki walki.

Kto może ćwiczyć z kettlebells?

Praktycznie każdy, kto nie ma zakazu dźwigania ciężarów i kto może podnieść ten odważnik. Co ważne, ćwiczenia z kettlebells , powinniśmy wykonywać pod okiem trenera. Nie należy samemu wymyślać ćwiczeń, ponieważ grozi to kontuzją. Profesjonalny trener jest potrzebny szczególnie na początku naszej przygody z tego typu ćwiczeniami.

Duży wybór winylowych i żeliwnych kettlebells w niskich cenach znajdziesz w naszym sklepie Hop-sport.pl. Sprawdź dostępne produkty w tej kategorii.

Autor: Redakcja Hop-Sport