W kategorii produktów: 5
Product filters
- 20%
Kije trekkingowe Nordend czarne

Kije trekkingowe Nordend czarne

63.20 zł
79.00 zł

Najniższa cena: 79.00 zł

Kije trekkingowe Nordend srebrne
Kije trekkingowe Nordend złote
Kije trekkingowe Nordend Pro srebrne

Kije trekkingowe nazywane przez pasjonatów pieszych wycieczek “kijami w góry” znakomicie odciążają kręgosłup i są priorytetowym wyposażeniem każdego, kto urządza wyprawę wysokogórską. Sprawdzają się również dobrze w trudnych warunkach terenowych np. podczas stromych podejść lub wielodniowych wędrówek szlakami. Za pomocą kijów do trekkingu wykonasz również pełnoprawny trening kardio, w który zaangażujesz nie tylko mięśnie nóg, ale również górne partie ciała.

Do czego służą kije trekkingowe?

Głównym zadaniem nowoczesnych kijów trekkingowych składanych jest odciążenie kończyn dolnych oraz kręgosłupa podczas wycieczek i spacerów w trudnych, górskich warunkach terenowych. Ponadto, pomagają zachować prawidłową postawę ciała, zwłaszcza wtedy, gdy na naszych plecach dźwigamy ciężki plecak z wyposażeniem. Kije trekkingowe w góry umożliwiają również zachowanie równowagi na nierównym lub śliskim terenie, a także łagodzą impet powstający w trakcie schodzenia z wyższych partii terenu. Równomierne rozkładanie ciężaru poprzez kijki trekkingowe w góry pozwala na szybsze tempo na wejściach i zejściach oraz zmniejszenie uczucia zmęczenia podczas marszu. Za pomocą kijów trekkingowych można również zaangażować dodatkowe mięśnie w trakcie treningu cardio lub wykonać proste ćwiczenia rozciągające oraz mobilizujące. Co istotne, trzeba pamiętać, że kijki trekkingowe różnią się od kijów do nordic walking.

Jak wybrać kije trekkingowe?

Decydując się na zakup składanych kijów trekkingowych należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów technicznych. Przede wszystkim ich rozmiar. Na rynku istnieją modele 2-, 3-, a nawet 4-segmentowe. Z im większej liczby części składa się kijek trekkingowy, tym łatwiej go złożyć i schować do plecaka bądź wsunąć pod kurtkę. Ponadto, kupując “kije do chodzenia po górach” warto zwrócić uwagę na materiały, z których wykonano produkt. Najpopularniejsze na rynku są obecnie modele z włókna węglowego oraz aluminium. Można także znaleźć modele karbonowe. Wszystkie materiały cechuje wysoka wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. W przypadku konstrukcji kluczowe są również takie elementy, jak np.:

  • końcówki – najważniejsze, aby groty (zakończenia kijów) były twarde lub posiadały gumową nakładkę bądź pokrowiec, ewentualnie mogą być wymienne,
  • system blokowania – zabezpieczający kije przed przypadkowym złożeniem,
  • amortyzacja – dodatkowe tłumienie energii wyzwalanej podczas podpierania się,
  • rękojeści – najlepiej, aby były profilowane i doskonale dopasowane do kształtu naszych dłoni.

Kije trekkingowe a nordic-walking

Wiele osób traktuje kije do trekkingu oraz kije nordic walking jako ten sam produkt. To błąd, gdyż oba produkty są dedykowane do zupełnie innej aktywności. Kije nordic-walking przeznaczone są głównie do spacerów po równym terenie. Są lżejsze i służą do angażowania podczas marszu górnych partii mięśniowych (przede wszystkim rąk) w ruch, który jest odwzorowaniem techniki ćwiczenia na orbitreku. Kije do nordic-walking nie mają zbyt dobrze profilowanych uchwytów ani zabezpieczających pasków na nadgarstki, ich długość jest stała (nieregulowana), a groty są dość delikatne, co przekłada się na komfort użytkowania w terenach górskich. Zdecydowanie bardziej nadają się na lekki trening w mieście. Ich totalnym przeciwieństwem są kije trekkingowe, które dedykowane są jako wyposażenie na trasy wysokogórskie oraz dodatkowe wsparcie w trudnym terenie. Są one zdecydowanie cięższe, bardziej wytrzymałe i posiadają twarde groty, które umożliwiają “łapanie” równowagi. Ponadto posiadają świetnie wyprofilowane rączki, co ułatwia ich utrzymanie w dłoni na trudnym terenie. Kije do trekkingu polecane są osobom bardziej aktywnym fizycznie oraz preferującym trudniejsze trasy.  

Trasy z kijami trekkingowymi

Podstawą aktywności z kijkami trekkingowymi jest chód lub marsz w górach. To właśnie tam kijki w góry będą w stanie pomóc nam utrzymać równowagę lub wspiąć się na wyższe partie terenowe. Sprawdzą się również doskonale w czasie wędrówek po gołoborzach, podejściach piargowych, a także na szlakach z kamiennymi stopniami. Trekking z kijami można uprawiać niemal w każdym kraju. W Polsce szczególnie polecane są trasy w Tatrach, Bieszczadach, Karkonoszach oraz BeskidachTrekking można również uprawiać za granicą, nawet na innym kontynencie. Wyróżnić można kilka rodzajów trekkingu m.in.:

  • tropikalny,
  • pustynny,
  • rzeczny,
  • lodowcowy,
  • polarny.

kijami trekkingowymi możemy wędrować tak naprawdę dowolnymi trasami, a jedynym naszym ograniczeniem będzie nasza kondycja. Należy jednak pamiętać, iż niektóre typy kijów do trekkingu nie nadają się do używania w środowisku miejskim oraz do chodzenia po równym terenie. Ich groty niszczą się lub ulegają stępieniu. Z tego względu warto wybierać modele wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia lub nakładki chroniące sprzęt podczas chodzenia po twardym terenie np. kamieniach czy asfalcie. W naszym sklepie znajdziesz kijki trekkingowe, które wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów. Dostępne są między innymi modele aluminiowe, składające się z kilku segmentów. Kijki trekkingowe Hop-Sport posiadają także zewnętrzny system blokowania oraz regulację długości, dzięki czemu można je dopasować do indywidualnych potrzeb.