Utworzone

27 Paź 2022

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Poradnik zakupowy / Akcesoria fitness / Kije trekkingowe / Maty do ćwiczeń / Maty puzzle ochronne / Piłeczki do masażu / Skakanki / Taśmy i gumy do ćwiczeń / Wałki i rollery fitness / Maty i materace

Akcesoria fitness z oferty sklepu Hop-Sport wykonane zostały z najwyższej klasy materiałów, które zapewniają niezbędne bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń. Są przy tym również niezwykle wytrzymałe oraz pozwalają trenować w wygodny i komfortowy sposób. Każdy materiał różni się jednak od siebie i jest dedykowany do innej aktywności fizycznej. Z tego powodu stworzyliśmy dla Was krótki przewodnik. Przybliżamy w nim właściwości poszczególnych materiałów, abyście mogli wybrać sprzęt idealny do Waszej domowej siłowni. 

TPE (termoplastyczny elastomer poliestrowy)

TPE to kopolimer (materiał termoplastyczny o wysokiej sztywności i wytrzymałości mechanicznej), który swoimi cechami przypomina gumę. Doskonale imituje jej miękkość, sprężystość oraz elastyczność. Ponadto, materiały TPE zachowują swoje właściwości w warunkach niskiej i podwyższonej temperatury, są odporne na ścieranie i mogą być poddane procesowi recyklingu. Znajdują swoje zastosowanie w produkcji osłon kabli, uszczelek, elementów obuwia, a nawet części samochodowych.  W naszym sklepie znajdziecie materiały TPE wśród takich akcesoriów do ćwiczeń, jak np. maty do ćwiczeń oraz kije trekkingowe. Dzięki nim sprzęty zyskują giętkości i sprężystości, a także stają się antypoślizgowe. Ma to szczególne znaczenie w przypadku intensywnych treningów oraz podczas używania akcesoriów w terenie. Dodatkowo TPE jest bezwonny i w 100% biodegradowalny, gdyż nie zawiera toksycznych związków kadmu, ołowiu, lateksu czy PVC.

Mata do ćwiczeń TPE
Mata fitness NBR

NBR (kauczuk nitrylowo-butadienowy)

NBR, inaczej nityl jest mieszanką gumową, wykazuje znakomite właściwości w kontekście odporności na kontakt z olejami różnego rodzaju – silnikowymi, opałowymi, transformatorowymi. Znajduje ona swoje zastosowanie w przemyśle hydraulicznym i pneumatycznym. Z NBR wytwarza się również akcesoria fitness oraz ich elementy. W sklepie internetowym Hop-Sport znajdziesz m.in.: maty fitness oraz skakanki zawierające w swoim składzie właśnie ten materiał. Przybory do ćwiczeń wykonane z NBR zachowują swoją sprężystość i giętkość. Ma to szczególne znaczenie w przypadku mat, które mimo zwijania nie odkształcają się i nie zmieniają swojego kształtu. 

EVA (kopolimer etylenu i octanu)

EVA to pianka, spieniony kopolimer octanu winylu oraz etylenu. Jej popularność wynika przede wszystkim z faktu, iż jest niezwykle elastyczna i miękka. Piankę EVA można formować w dowolny sposób przy wykorzystaniu bardzo wysokich temperatur. Pozostaje ona przy tym odporna na niskie temperatury oraz nie reaguje z substancjami chemicznymi. Pianka EVA jest ponadto niskonasiąkliwa, przez co łatwo czyści się ją z zabrudzeń, a sam materiał nie pochłania wody. Wykorzystuje się ją głównie przy produkcji folii opakowaniowych, dywaników samochodowych, ale też akcesoriów fitness. W sklepie Hop-Sport znajdziesz przyrządy wykonane z pianki typu EVA w następujących kategoriach zakupowych: wałki i rollery fitness, taśmy i gumy do ćwiczeń, maty puzzle ochronne, piłeczki do masażu.

Roller EVA
Wałek do masażu EPP

EPP (polipropylen spieniony)

Spieniony polipropylen to daleki krewny styropianu jest jednak od niego bardziej odporniejszy na działanie czynników fizycznych, twardszy, a także bardzo dobrze znosi i przenosi nawet bardzo duże obciążenia. EPP daje również ogromne możliwości obróbki, a także jest plastyczny, jednocześnie znakomicie zachowując swoją formę mimo odkształcania czy uszkadzania. Z polipropylenu wytwarza się samochodowe foteliki dziecięce, pojemniki na żywność, kaski i ochraniacze sportowe, a także akcesoria fitness. Szczególnie często z EPP produkuje się piłeczki do masażu oraz wałki i rollery fitness. Jest tak, gdyż materiał ten zapewnia odpowiedni docisk mięśni (stymulację), a jednocześnie jest wytrzymały na obciążenia podczas rollowania i masowania. 

Ulubione