W kategorii produktów: 2
Product filters
Kółko do ćwiczeń czarno-czerwone
Kółko do ćwiczeń czarne

Kółko do ćwiczeń - jakie mięśnie angażuje trening z Ab Wheel?

Trening z Ab Wheel angażuje do pracy wiele grup mięśni, w tym przede wszystkim mięśnie brzucha, gdzie główny nacisk skierowany jest na mięsień prosty brzucha. W nieco mniejszym stopniu, ćwiczenia oddziałują na mięśnie poprzeczne brzucha, oraz mięśnie skośne, a także mięśnie lędźwiowo-krzyżowe. Jednak trening z kółkiem do ćwiczeń, nie ogranicza się do oddziaływania jedynie na obszar brzucha. W ćwiczenia zaangażowane są także mięśnie klatki piersiowej, ramion oraz mięśnie pleców. Warto również dodać, że podczas ćwiczeń z Ab Wheel intensywnie pracują mięśnie głębokie (inaczej zwane mięśniami posturalnymi lub mięśniami CORE), które odpowiadają za stabilizację kręgosłupa. Włączanie tych partii mięśni do treningu jest niezwykle istotne dla zachowania prawidłowej postawy ciała.

Jakie korzyści przynosi trening z kółkiem do ćwiczeń?

Trening z kółkiem do ćwiczeń wpływa na zwiększenie siły mięśni, rzeźbę górnych partii ciała, wysmuklenie okolic brzucha, a dzięki oddziaływaniu na, wcześniej wspomniane, mięśnie głębokie, wywiera także wpływ na stabilizację kręgosłupa. Regularne ćwiczenia z Ab Wheel, pomogą nam nie tylko zyskać smukłą sylwetkę, ale także będą wsparciem w walce o prawidłową postawę ciała.

Jak poprawnie trenować z kołem do ćwiczeń?

Korzystanie z koła do ćwiczeń jest dość intuicyjne, jednak przed rozpoczęciem treningu, warto zasięgnąć podstawowych informacji o właściwej technice wykonywania ćwiczeń. 

  • Przed rozpoczęciem zajmij wyjściową pozycję: uklęknij, ręce oprzyj na podłodze, a następnie złap za uchwyty po obu stronach koła. 
  • Kolejno, wykonuj ruch, tocząc koło do przodu, pamiętając o napiętych mięśniach brzucha. Zwracaj uwagę na to, aby zachować proste plecy i głowę w pozycji będącej przedłużeniem linii ciała - nie zadzieraj jej do góry, ani nie kieruj w dół.
  • Pamiętaj również o tym, aby progresować swoje treningi, zaczynając od wykonywania ćwiczeń w mniejszym zakresie ruchu, stopniowo tocząc koło coraz dalej i schodząc ciałem coraz niżej.

Sukcesywne zwiększanie intensywności treningów, pozwoli przyzwyczaić mięśnie do nowej formy aktywności i zniweluje ryzyko wystąpienia kontuzji.

Rodzaje kółek do ćwiczeń

Ab Wheel to koło, połączone za pomocą stalowego pręta, którego końce pełnią rolę uchwytów. Jednak pomimo prostej konstrukcji, na rynku znajduje się kilka rodzajów koła do ćwiczeń, a są to m. in.:

  • kółka pojedyncze: najbardziej podstawowa wersja tego produktu, złożona z jednego koła i uchwytów,
  • kółka podwójne: złożone z dwóch kół i uchwytów,
  • kółka szerokie: najbardziej stabilne, pojedyncze koło w formie opony.

Jak wybrać odpowiednie Ab Wheel?

Decydując się na zakup kółka do ćwiczeń, powinniśmy zwracać uwagę na jego stabilność, ponieważ ma to bezpośrednie przełożenie na nasze bezpieczeństwo podczas treningu. Jak spośród wielu dostępnych na rynku produktów, wybrać odpowiedni model? 

Przede wszystkim powinniśmy wystrzegać się Ab Wheel z pojedynczym, wąskim kółkiem. Na tego typu modelach, znacznie łatwiej stracić równowagę i przypłacić trening urazem. Dużo lepszym wyborem, będzie kółko podwójne lub Ab Wheel z szerokim kołem, w formie opony. Tego typu modele cechuje większa stabilność, dlatego są polecane wszystkim, a w szczególności osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningiem wzmacniającym. 

Kolejnym ważnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest materiał wykonania. Ważne, aby kółko do ćwiczeń było wykonane z materiałów wykazujących antypoślizgowe właściwości. Uchwyty powinny być miękkie, najlepiej wykonane z pianki, która zminimalizuje ryzyko wystąpienia obrzęków czy pęcherzy na dłoniach, podczas długich i intensywnych sesji treningowych. 

Warto także zwrócić uwagę, czy w zestawie do kółka, dołączona jest mata. Ze względu na to, że ćwiczenia z Ab Wheel wykonujemy w pozycji klęku, istotna jest właściwa ochrona kolan i ich amortyzacja w kontakcie z twardym podłożem. 

Kółko do ćwiczeń marki Hop-Sport

W ofercie sklepu Hop-Sport znajdziesz Ab Wheel z szerokim kołem, pokryte grubą warstwą antypoślizgowej gumy. Uchwyty naszych kółek do ćwiczeń, zostały pokryte warstwą miękkiej pianki EVA. Z tego samego materiału wykonaliśmy również matę, wchodzącą w skład zestawu. Jeśli szukasz prostego, solidnego przyrządu, który wzmocni Twoje ciało - Ab Wheel to doskonały wybór.