Oficjalny sklep
0
Łącznie: 0

Gryfy

Trening siłowy w dowolnej postaci nie może odbyć się bez dużych obciążeń, które stymulują nasze mięśnie. Aby móc je dźwigać, niezbędny będzie gryf – przyrząd, na którym umieścimy ciężary w postaci talerzy. Przyjmuje on przeważnie formę pręta z gwintowanymi końcówkami, na które zakłada się obciążenie. Nie zawsze bywa on jednak prosty, gdyż na rynku istnieją produkty o celowo wygiętej formie tzw. gryfy łamane. Nietypowy wygląd ma na celu przede wszystkim zmianę uchwytu oraz ułożenia rak, a tym samym – pobudzenie innych grup mięśni do pracy. W sklepie Hop-Sport znajdziesz gryfy o zróżnicowanej budowie oraz wielkości, produkty przeznaczone dla sztang, jak i hantli. Ich wspólnym mianownikiem jest niesamowita wytrzymałość oraz wysoki stopień zabezpieczeń, chroniący ćwiczącego przed ewentualnymi kontuzjami czy wypadkami. 

Z czego jest zrobiony gryf?

Gryf do ćwiczeń przeważnie wykonany jest z chromowanej stali, odpornej na uszkodzenia, a także duże przeciążenia. Najlepsze modele posiadają dwa udogodnienia, które zwiększają bezpieczeństwo i komfort ćwiczenia. Pierwszym z nich jest powłoka ryflowana. To nic innego jak powierzchnia pokryta nacięciami krzyżowymi, ułatwiającymi chwyt. Dzięki niej sztanga lub hantle nie ślizgają się w dłoniach. Ma to szczególne znaczenie w przypadku treningu na dużych ciężarach. Drugim udogodnieniem są gwintowane końcówki. To one umożliwiają założenie obciążenia poprzez wkręcenie talerzy, a nie jedynie ich nasunięcie. Zapobiega to wypadkom podczas kolejnych powtórzeń oraz przypadkowemu ześlizgnięciu ciężaru. Dodatkowym zabezpieczeniem gryfu mogą być specjalne dokrętki, które przytrzymują mocniej talerze w taki sposób, aby leżały nieruchomo. 

Rodzaje gryfów

W ofercie sklepu Hop-Sport znajdziesz wszystkie rodzaje gryfów, które są potrzebne w domowej siłowni do realizacji pełnoprawnego treningu siłowego. Wśród naszego asortymentu znajdziesz m.in.:

 • gryfy proste,
 • gryfy łamane,
 • gryfy lekko łamane,
 • gryfy mocno łamane,
 • gryfy olimpijskie,
 • zestawy gryfów.

Szczególnie polecamy zakup kompletów, gdyż za jednym zamachem pozwalają one uzupełnić domową siłownię o najważniejsze przyrządy fitness. Nim jednak zdecydujesz się na zakup, poznaj charakterystykę każdego rodzaju gryfu, aby kupić produkt, który naprawdę spełni Twoje oczekiwania. 

Gryf prosty

Standardowa wersja gryfu nadająca się do hantli i sztang. Za jej pomocą przeważnie ćwiczy się klatkę piersiową, bicepsy oraz ramiona. Gryf prosty to najbardziej wszechstronny przyrząd, który powinien znaleźć się w każdej domowej siłowni. Daje on ogromne możliwości treningowe, a nauka prawidłowego chwytu przebiega bardzo szybko.

Gryf łamany

Gryfy łamane można podzielić na mocno i lekko łamane. Zmienny kąt nachylenia w konstrukcji tego przyrządu daje przede wszystkim doskonałe efekty przy treningach bicepsów oraz tricepsów. Im większe “złamanie” gryfa, tym bardziej intensywnie pracuje szczyt głowy mięśnia. Gryfy łamane dedykowane są osobom chcącym wzmocnić ręce i wyrzeźbić ich kontury. 

Gryf olimpijski

Dla profesjonalistów i osób poważnie myślących o sportach siłowych stworzono gryfy olimpijskie. Są one dużo większe i wytrzymalsze od pozostałych rodzajów sprzętu. Niektóre modele wyposażone są w obrotowe tuleje dodatkowo stabilizujące ciężar i dające możliwość zastosowania jeszcze większego obciążenia. 

Wymiary gryfów

W sprzedaży dostępne są gryfy o zróżnicowanych wymiarach. Przeważnie spotyka się modele w zakresie od 120 do 220 cm (sztangi) oraz od 30 do 55 cm (hantle). Im dłuższy jest gryf, tym więcej możemy zarzucić na niego ciężaru. Ważne jednak, że wraz z jego długością rośnie również jego waga, którą należy wliczać do obciążenia całkowitego, które dźwigamy. Ważnym wymiarem gryfu jest również jego średnica, gdyż to na jej podstawie będziemy dokupować kolejne talerze. Przeważnie wynosi ona od 30 mm w przypadku hantli i 50 mm dla sztang

Jaki gryf do siłowni w domu?

Kupując gryf do domowej siłowni musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim dwie rzeczy – jakie partie mamy zamiar ćwiczyć oraz ile posiadamy miejsca. W pierwszym przypadku musimy wybrać taki przyrząd, który spełni nasze oczekiwania względem ćwiczeń. Gryfy proste do sztang i hantli będą wyborem uniwersalnym, gryfy olimpijskie i łamane nadawać się będą do specyficznych i konkretnych treningów. W kwestii miejsca musimy wybierać takie akcesoria, które z łatwością będziemy w stanie przechowywać. Jeśli dysponujemy małą przestrzenią, lepiej zakupić gryf do hantli. W przypadku domowych siłowni o znacznych metrażach możemy pokusić się o kupno kompletu gryfów różnego rodzaju. Niezależnie od naszego wyboru, warto wybierać produkty wytrzymałe oraz posiadające dodatkowe udogodnienia (ryflowanie, gwintowanie). Dzięki nim będziemy mogli ćwiczyć bezpiecznie, bez asekuracji oraz efektywnie stymulując mięśnie.

Trening siłowy w dowolnej postaci nie może odbyć się bez dużych obciążeń, które stymulują nasze mięśnie. Aby móc je dźwigać, niezbędny będzie gryf – przyrząd, na którym umieścimy ciężary w postaci talerzy. Przyjmuje on przeważnie formę pręta z gwintowanymi końcówkami, na które zakłada się obciążenie. Nie zawsze bywa on jednak prosty, gdyż na rynku istnieją produkty o celowo wygiętej formie tzw. gryfy łamane. Nietypowy wygląd ma na celu przede wszystkim zmianę uchwytu oraz ułożenia rak, a tym samym – pobudzenie innych grup mięśni do pracy. W sklepie Hop-Sport znajdziesz gryfy o zróżnicowanej budowie oraz wielkości, produkty przeznaczone dla sztang, jak i hantli. Ich wspólnym mianownikiem jest niesamowita wytrzymałość oraz wysoki stopień zabezpieczeń, chroniący ćwiczącego przed ewentualnymi kontuzjami czy wypadkami. 

Z czego jest zrobiony gryf?

Gryf do ćwiczeń przeważnie wykonany jest z chromowanej stali, odpornej na uszkodzenia, a także duże przeciążenia. Najlepsze modele posiadają dwa udogodnienia, które zwiększają bezpieczeństwo i komfort ćwiczenia. Pierwszym z nich jest powłoka ryflowana. To nic innego jak powierzchnia pokryta nacięciami krzyżowymi, ułatwiającymi chwyt. Dzięki niej sztanga lub hantle nie ślizgają się w dłoniach. Ma to szczególne znaczenie w przypadku treningu na dużych ciężarach. Drugim udogodnieniem są gwintowane końcówki. To one umożliwiają założenie obciążenia poprzez wkręcenie talerzy, a nie jedynie ich nasunięcie. Zapobiega to wypadkom podczas kolejnych powtórzeń oraz przypadkowemu ześlizgnięciu ciężaru. Dodatkowym zabezpieczeniem gryfu mogą być specjalne dokrętki, które przytrzymują mocniej talerze w taki sposób, aby leżały nieruchomo. 

Rodzaje gryfów

W ofercie sklepu Hop-Sport znajdziesz wszystkie rodzaje gryfów, które są potrzebne w domowej siłowni do realizacji pełnoprawnego treningu siłowego. Wśród naszego asortymentu znajdziesz m.in.:

 • gryfy proste,
 • gryfy łamane,
 • gryfy lekko łamane,
 • gryfy mocno łamane,
 • gryfy olimpijskie,
 • zestawy gryfów.

Szczególnie polecamy zakup kompletów, gdyż za jednym zamachem pozwalają one uzupełnić domową siłownię o najważniejsze przyrządy fitness. Nim jednak zdecydujesz się na zakup, poznaj charakterystykę każdego rodzaju gryfu, aby kupić produkt, który naprawdę spełni Twoje oczekiwania. 

Gryf prosty

Standardowa wersja gryfu nadająca się do hantli i sztang. Za jej pomocą przeważnie ćwiczy się klatkę piersiową, bicepsy oraz ramiona. Gryf prosty to najbardziej wszechstronny przyrząd, który powinien znaleźć się w każdej domowej siłowni. Daje on ogromne możliwości treningowe, a nauka prawidłowego chwytu przebiega bardzo szybko.

Gryf łamany

Gryfy łamane można podzielić na mocno i lekko łamane. Zmienny kąt nachylenia w konstrukcji tego przyrządu daje przede wszystkim doskonałe efekty przy treningach bicepsów oraz tricepsów. Im większe “złamanie” gryfa, tym bardziej intensywnie pracuje szczyt głowy mięśnia. Gryfy łamane dedykowane są osobom chcącym wzmocnić ręce i wyrzeźbić ich kontury. 

Gryf olimpijski

Dla profesjonalistów i osób poważnie myślących o sportach siłowych stworzono gryfy olimpijskie. Są one dużo większe i wytrzymalsze od pozostałych rodzajów sprzętu. Niektóre modele wyposażone są w obrotowe tuleje dodatkowo stabilizujące ciężar i dające możliwość zastosowania jeszcze większego obciążenia. 

Wymiary gryfów

W sprzedaży dostępne są gryfy o zróżnicowanych wymiarach. Przeważnie spotyka się modele w zakresie od 120 do 220 cm (sztangi) oraz od 30 do 55 cm (hantle). Im dłuższy jest gryf, tym więcej możemy zarzucić na niego ciężaru. Ważne jednak, że wraz z jego długością rośnie również jego waga, którą należy wliczać do obciążenia całkowitego, które dźwigamy. Ważnym wymiarem gryfu jest również jego średnica, gdyż to na jej podstawie będziemy dokupować kolejne talerze. Przeważnie wynosi ona od 30 mm w przypadku hantli i 50 mm dla sztang

Jaki gryf do siłowni w domu?

Kupując gryf do domowej siłowni musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim dwie rzeczy – jakie partie mamy zamiar ćwiczyć oraz ile posiadamy miejsca. W pierwszym przypadku musimy wybrać taki przyrząd, który spełni nasze oczekiwania względem ćwiczeń. Gryfy proste do sztang i hantli będą wyborem uniwersalnym, gryfy olimpijskie i łamane nadawać się będą do specyficznych i konkretnych treningów. W kwestii miejsca musimy wybierać takie akcesoria, które z łatwością będziemy w stanie przechowywać. Jeśli dysponujemy małą przestrzenią, lepiej zakupić gryf do hantli. W przypadku domowych siłowni o znacznych metrażach możemy pokusić się o kupno kompletu gryfów różnego rodzaju. Niezależnie od naszego wyboru, warto wybierać produkty wytrzymałe oraz posiadające dodatkowe udogodnienia (ryflowanie, gwintowanie). Dzięki nim będziemy mogli ćwiczyć bezpiecznie, bez asekuracji oraz efektywnie stymulując mięśnie.

Więcej Ukryj

Ulubione