Ergometr wioślarski - porównanie modeli Hop-Sport

Ergometr wioślarski - porównanie modeli Hop-Sport

Spis treści

Czym jest ergometr wioślarski?
Wioślarz to popularna nazwa ergometru wioślarskiego i jest to zdecydowanie za mało doceniony sprzęt sportowy. Ma on imitować wiosłowanie na wodzie i został stworzony na użytek profesjonalistów. Szybko jednak okazało się, że jest to doskonałe urządzenie nawet dla osób zaczynających swoją przygodę z aktywnością fizyczną ! Wioślarz ma szerokie zastosowanie, dzięki czemu może pojawić się w każdej jednostce treningowej - zarówno w rozgrzewkowym jak i docelowym etapie treningu. Sprawdzi się on doskonale jako forma rozgrzewki przed treningiem , jako główny trening lub w treningu cardio .

Przy prawidłowym użytkowaniu wioślarza , angażuje on do pracy aż 95% mięśni w naszym ciele! Między innymi dlatego trening na ergometrze nazywany jest treningiem ogólnorozwojowym. Należy również dodać, że podczas użytkowania tego sprzętu wzmacniamy: mięśnie grzbietu, mięśnie ramion i przedramion, mięśnie nóg, pośladki, mięśnie brzucha oraz mięśnie klatki piersiowej.

Trening na wioślarzu

Prawidłowa technika - jak ćwiczyć?

Jak w każdym treningu, aby w pełni wykorzystać potencjał urządzenia, bardzo ważna jest technika ćwiczeń . Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak prawidłowo wiosłować :

1. Chwyć drążek pełnym nachwytem - pomoże to ustabilizować kończynę górną oraz obręcz barkową
2. Pozycją wyjściową będą mocno ugięte kolana , wyprostowane ręce oraz tułów lekko pochylony w przód
3. Najpierw wykonaj ruch nogami, a gdy drążek znajdzie się na wysokości kolan, przyciągnij go do mostka, lekko pochylając tułów w tył;
4. Wyprostuj kończynę dolną, po czym ugnij nogi w kolanach wracając do pozycji wyjściowej.

Jakiego rodzaju trening wykonamy na ergometrze wioślarskim?

Na takim urządzeniu wykonamy zarówno: trening cardio oraz trening interwałowy (wytrzymałościowy).
-  Trening cardio - w tym treningu skupiamy się głównie na utracie tkanki tłuszczowej i taki trening powinien trwać ok.40 min. Jeśli zależy Ci, aby twój trening był efektywny, powinieneś kontrolować swoje tętno. Pomoże Ci w tym specjalny telemetryczny pas Hop-Sport, który jest kompatybilny z ergometrami wioślarskimi Hop-Sport !
- Trening interwałowy to stosowane naprzemiennie okresy odpoczynku i pracy. Interwały powinny być wykonywane nieco poniżej maksymalnego tętna - do jego kontrolowania użyj, już wyżej wspomnianego, pasa telemetrycznego. Taki trening rozwinie wytrzymałość aerobową, wytrzymałość mięśniową i spowoduje utratę tkanki tłuszczowej - nie tracąc przy tym masy mięśniowej.


Ergometr wioślarski

Hop-Sport w swojej ofercie posiada między innymi takie modele: CROSS, BOOST, RUSH, ROAM, TALON, SPIKE, TITAN.

Na wyróżnienie zasługuje wioślarz HS-065AR Talon oraz Roam HS-100AR.

- Ergometr wioślarski HS-100AR Roam posiada powietrzno-magnetyczny system oporu, który zapewnia cichą i płynną pracę podczas użytkowania. Dodatkowo, system oporu regulowany jest elektronicznie, za pomocą komputera treningowego. Licznik wyposażony jest w podkładkę na tablet oraz regulację kąta nachylenia. Daje to możliwość komfortowego korzystania z urządzenia w trakcie treningu. Zaprogramowanych ma, aż 12 programów treningowych, którymi możesz manewrować wedle twoich umiejętności fizycznych, a regularne użytkowanie go pozwoli Ci trenowanie na najcięższym z nich! Przydatnym dodatkiem jest funkcja bluetooth, dzięki której możesz połączyć urządzenie z bezprzewodowym pasem telemetrycznym. Daje Ci to możliwość kontrolowania tętna, przez co twój trening będzie bardziej świadomy.

- Ergometr wioślarski HS-065AR Talon , dzięki powietrznemu systemowi pracuje płynnie i w porównaniu do innych modeli nie wymaga częstej konserwacji. Dodatkowo ten model wioślarza posiada otwór wylotowy, z którego wydobywa się powietrze, którego to strumień możemy skierować na osobę użytkującą sprzęt. Urządzenie to, tak samo jak model Roam jest także kompatybilne z pasem telemetrycznym.

Obydwa modele posiadają funkcję składania, dzięki czemu po zakończonym treningu możemy schować urządzenie, aby zaoszczędzić domową przestrzeń!

Jeśli wybrałeś już swój swój model, teraz zostało tylko znaleźć motywację do działania! Powodzenia!

Autor: Redakcja Hop-Sport