Na co zwrócić uwagę przy zakupie platformy wibracyjnej?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie platformy wibracyjnej?

Spis treści

Szukasz sposobu na urozmaicenie codziennych ćwiczeń? Odkryj możliwości, jakie daje trening na platformie wibracyjnej ! Tutaj podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie tego innowacyjnego sprzętu.

trening z wykorzystaniem platformy wibracyjnej

Platforma wibracyjna - dlaczego warto?

Prawidłowo wykonywany trening z wykorzystaniem platformy wibracyjnej może być bardziej wydajny niż tradycyjne ćwiczenia fitness. Wibracje angażują do pracy wszystkie partie mięśni, dzięki czemu metabolizm jest bardziej pobudzony. Działanie platformy wibracyjnej jest nastawione na wzmocnienie mięśni, dzięki czemu skutecznie sprawdzi się jako narzędzie wspomagające w walce z cellulitem oraz regenerujące mięśnie po intensywnych treningach sportowych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie platformy wibracyjnej?

Rodzaj platformy dopasowany do Ciebie

Na rynku znajdziemy dwa rodzaje platform wibracyjnych . Pierwsze to urządzenia osiowe, gdzie centralny punkt platformy znajduje się ciągle w jednej pozycji, ale po bokach platforma może odchylić się o 10 mm. To urządzenie działa na zasadzie huśtawki, przeciwstawne boki odchylają się na prawo i lewo. W przypadku tej platformy drgania w okolicach głowy są minimalne. Osoby szczupłe, o niskiej wadze, podczas drgań na najwyższym poziomie mogą "zjeżdżać" z platformy. Dlatego należy wybierać urządzenia z platformą antypoślizgową. Drugi rodzaj to platforma liniowa , która wibruje, poruszając się w górę i dół .  Podczas ćwiczeń jest ona położona w pozycji horyzontalnej. Trening jest w pełni komfortowy, jednak minusem ćwiczeń z tym rodzajem platformy są intensywne drgania w okolicach głowy.

Programy treningowe

Warto wybrać platformę, która ma duży wybór programów treningowych . Różnorodność ćwiczeń pozwoli nam dopasować ćwiczenia do efektów, które zamierzamy osiągnąć. Dodatkowym atutem będzie szeroki wachlarz wyboru poziomów prędkości, dzięki czemu można ćwiczyć zgodnie z własnymi upodobaniami.

Dodatkowe wyposażenie

Sterowanie platformą podczas treningu, szczególnie w pozycji stojącej, możemy być dość trudne, jeśli przyciski umiejscowione są obok komputera treningowego. Praktycznym rozwiązaniem jest wybór platformy wyposażonej w pilota , który umożliwi zmianę parametrów podczas ćwiczeń. Jest to duże ułatwienie i wygoda. Możemy zwiększyć lub zmniejszyć poziom wibracji nie schodząc z platformy. Ciekawym dodatkiem są także taśmy oporowe (ekspandery) . Dzięki nim możemy pobudzić do większej pracy mięśnie rąk, pleców i ramion. Taśmy oporowe dołączane do wybranych platform wibracyjnych mają możliwość odpięcia ich od urządzenia.

Wykonanie i udogodnienia techniczne

Warto wybrać platformę wibracyjną wykonaną z wytrzymałych materiałów, wzmocnionych metalową ramą . Dodatkowym atutem będą stopki poziomujące, dzięki którym można ustawić sprzęt na nierównej podłodze. Niektóre z modeli wyposażone są w rolkę transportową , która umożliwia wygodne przesuwanie platformy, bez konieczności podnoszenia jej.

Maksymalna waga użytkownika

Ten aspekt jest szczególnie ważny dla osób, które mają dużą nadwagę i chcą zrzucić zbędne kilogramy. W sklepie hop-sport.pl znajdziesz platformy wibracyjne dla osób o maksymalnej wadze 150kg.

Programy treningowe platforma wibracyjna

Autor: Redakcja Hop-Sport