Utworzone

29 Sier 2019

W kategoriach

Niezbędne akcesoria treningowe / Akcesoria fitness / Taśmy i gumy do ćwiczeń

Szukasz nowych rozwiązań do swoich domowych treningów? Skorzystaj z taśm i gum oporowych! Ich autem jest przystępna cena, niewielki rozmiar oraz niesamowita skuteczność. Sprawdź, co możesz zyskać ćwicząc z taśmami oporowymi!

trening z taśmą oporową

Zalety treningu z taśmą

Ćwiczenia z taśmami oporowymi (określanymi również jako gumy oporowe) to świetny sposób na urozmaicenie codziennego treningu. Taśmy oporowe sprawdzą się szczególnie w treningu ogólnorozwojowym, siłowym, pływackim, bokserskim, sztuk walki, oraz przy treningu piłkarskim, lecz z uwagi na prostotę użycia i funkcjonalność, z taśmami oporowymi mogą ćwiczyć wszyscy, nie tylko sportowcy.

Jedną z ważniejszych korzyści jakie daje zastosowanie taśm, jest ogólna poprawa sprawności, wydolności oraz wytrzymałości całego organizmu. Trening z taśmami oporowymi pozwala wzmocnić mięśnie, zwiększyć siłę, a także poprawić koordynację i stabilizację. Podczas ćwiczeń wzmacniane są również mięśnie posturalne. Trening z taśmami rozwija zmysł równowagi, zwiększa elastyczność mięśni i stawów, a także przyczynia się do wyszczuplenia sylwetki. Kilka prostych ćwiczeń z taśmami oporowymi pozwoli Ci wzmocnić mięśnie: ud, pośladków, łydek, pleców, ramion i klatki piersiowej, a także zwiększyć masę mięśniową pozbywając się się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej.

Trening z taśmami nie musi być nudny, możemy wykonywać go w połączeniu z innymi akcesoriami do ćwiczeń. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom i łatwości transportu, taśmy możesz zabrać ze sobą gdzie tylko chcesz. Ćwiczenia z tym prostym przyrządem pozwalają skupić się na wybranych partiach mięśni, które aktualnie

Jak dobrać taśmę do treningu?

Z uwagi na to, że na rynku jest dostępnych wiele rodzajów taśm i gum treningowych, warto sprawdzić najpierw, która z nich będzie dla nas odpowiednia. W tym celu najlepiej przetestować konkretny model taśmy – rozciągnij ją 15 razy – jeśli wykonasz to bez większych problemów to ten model będzie dla Ciebie odpowiedni. Jeśli dopiero rozpoczynasz treningi z taśmą, najpierw wybierz model z mniejszym oporem. Później możesz stopniowo wymieniać taśmy na te, które generują coraz większy opór. Jednak warto zaznaczyć tutaj, że nie ma jedynego właściwego oporu gumy dla konkretnego użytkownika. To rodzaj wykonywanych ćwiczeń narzuca nam, jaki opór powinna mieć guma. Z tego właśnie względu warto mieć w domowej siłowni kilka gum o zróżnicowanych parametrach oporowych.

Główna zasada jest taka: im grubsza i szersza taśma do ćwiczeń, tym większy opór generuje. Zazwyczaj opór zależy od szerokości taśmy – czyli im szersza taśma do ćwiczeń, tym większy opór generuje. Lecz nie we wszystkich modelach taśm ta zasada obowiązuje. W niektórych zestawach taśm opór jest tym większy, im większa jest grubość taśmy (podczas gdy szerokość taśmy pozostaje taka sama). Dlatego zawsze zanim wybierzemy konkretny model, zawsze warto przeczytać opis i dane techniczne taśmy podane przez producenta.

rodzaje taśm oporowych
ćwiczenia z ekspanderami

Taśmy oporowe w Hop-Sport

W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór taśm i gum oporowych, dostępnych zarówno pojedynczo, jak i w zestawach, generujące różny zakres oporu - od 2 kg do aż 137 kg. Oferujemy również gumy oporowe w formie ekspanderów z komfortowymi piankowymi uchwytami, zaczepem na drzwi i paskami na kostkę zawartymi w zestawie.

Ulubione