Stojaki pod sztangę

Sortowane: Domyślne
Stojak na obciążenie, hantle i gryfy HS-1007A
  • Bestseller
Stojak na obciążenie, hantle i gryfyHS-1007A
(6)
449,65 zł
Ostatnia najniższa cena: 529,00 zł
Oszczędzasz 15%
Stojaki pod sztangę HS-1007L regulowane
Stojaki pod sztangę HS-1007L regulowane
(5)
454,00 zł
Ostatnia najniższa cena: 668,00 zł
Oszczędzasz 32%
Stojaki wielopoziomowe HS-1008L pod sztangę
Stojaki pod sztangęHS-1008L wielopoziomowe
(3)
535,04 zł
Ostatnia najniższa cena: 608,00 zł
Oszczędzasz 12%

Stojaki pod sztangę to niezbędny element wyposażenia domowej siłowni, który porządkuje przestrzeń i pomaga zrealizować trening siłowy na dużym obciążeniu. W sklepie Hop-Sport znajdziesz produkty najwyższej klasy, wykonane ze stalowych profili. Stojaki pod sztangę HS posiadają regulację, która umożliwia dopasowanie sprzętu do indywidualnych potrzeb osoby ćwiczącej. Wiele modeli wyposażono również w dodatkowe haki asekuracyjne do samodzielnych treningów siłowych oraz dodatki funkcjonalne. Wśród nich znajdziesz m.in. dodatkowe trzpienie ze stali do przechowywania obciążeń o różnym rozmiarze oraz specjalne uchwyty na gryfy różnego typu. 

Stojaki na ciężary – kupić czy zrobić?

Wiele osób tworząc domową siłownię staje przed dylematem, czy zakupić do niej sprzęt, czy stworzyć go samodzielnie. Dotyczy to zwłaszcza takich akcesoriów, jak m.in. stojaki na ciężary. W sieci można odnaleźć mnóstwo pomysłów na prowizoryczne konstrukcje, w których budulcem jest zarówno stal, jak i drewno. Własnoręcznie wykonane stojaki pod sztangę nie dają jednak pewności i gwarancję utrzymania znacznego ciężaru. Trenowanie z nimi może być niebezpieczne, zwłaszcza w momencie ćwiczeń z obciążeniami o dużej masie. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup profesjonalnych stojaków pod sztangę, wykonanych ze stalowych profili i wzmocnionych dodatkowym śrubunkiem. Tego typu sprzęt znajdziesz w naszej ofercie w tym m.in.:

  • stojaki na obciążenia,
  • stojaki na hantle,
  • stojaki na gryf,
  • stojaki regulowane,
  • stojaki wielopoziomowe,
  • hakownice,
  • stojaki pod sztangę z asekuracją

Stojak pod sztangę – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup stojaków pod sztangę, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych cech tego typu produktów. Przede wszystkim liczy się ich wytrzymałość, czyli maksymalny udźwig, jakie są w stanie przyjąć. Jeśli masz zamiar trenować pod dyscypliny typu trójbój siłowy, zdecyduj się na stojaki z asekuracją, których ciężar maksymalny wynosi powyżej 300 kg. Jeśli ćwiczysz rekreacyjnie, wystarczą Ci podstawowe modele. Przy wyborze stojaków ważne są również ich możliwości regulacyjne. Im są one większe, tym lepiej dopasujemy sprzęt do indywidualnych potrzeb np. zasięgu ramion czy preferencji chwytu podczas wyciskania. Ważne również są dodatki funkcjonalne w postaci asekuracji – idealnej do samodzielnych ćwiczeń oraz dodatkowych trzpieni i uchwytów do przechowywania obciążeń oraz gryfów.

Jaki stojak pod sztangę wybrać?

Wybór stojaka pod sztangę uzależniony jest przede wszystkim od miejsca, które posiadamy w swojej domowej siłowni. Duże, wolnostojące konstrukcje dedykowane są do przestronnych pomieszczeń. Kapitalnie uzupełnią one inne sprzęty do ćwiczeń np. ławki treningowe. Do mniejszych powierzchni dedykowane są nieduże stojaki, które świetnie porządkują przestrzeń. Ich ogromną zaletą są dodatkowe uchwyty oraz pręty do przechowywania akcesoriów, takich jak np. gryfy różnego typu oraz ciężary w postaci talerzy. Ponadto, wybór stojaka uzależniony jest od indywidualnych preferencji oraz możliwości budżetowych. Dobrej jakości stojaki pod sztangę dają nie tylko możliwość wykonywania treningów z wolnymi ciężarami o dużej masie, ale również ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała. Tego typu konstrukcje posiadają specjalne udogodnienia w postaci m.in. uchwytów do pompek szwedzkich – dipów. 

Ile kilogramów umieścić na stojaku?

To, ile umieścisz na stojaku kilogramów, uzależnione jest od parametrów technicznych konkretnego modelu. Najbardziej wytrzymałe są w stanie dźwigać ciężary o łącznej masie nawet 400 kg. Stojaki mają za zadanie nie tylko utrzymywać sztangę, którą aktualnie ćwiczymy, lecz również dodatkowe obciążenie w postaci talerzy, a także hantli oraz gryfów. Najlepsze modele wyposażone są w haki asekuracyjne, które zwiększają możliwości samodzielnych treningów. Ważne, aby podczas ćwiczeń równomiernie obciążać stojak, rozkładając ciężar na konkretne uchwyty przeznaczone do tego. Stojaki Hop-Sport wykonano z wyjątkowo solidnych profili stalowych, które gwarantują naprawdę wysoki poziom wytrzymałości

Ulubione