Stepper z linkami - jak na nim ćwiczyć?

Stepper z linkami - jak na nim ćwiczyć?

Spis treści

Stepper z linkami to jeden z popularnych sprzętów do treningu w siłowniach i klubach fitness. Ten kompaktowy sprzęt umożliwia angażowanie różnych partii ciała, takich jak mięśnie nóg, szczególnie ud i pośladków, oraz górne partie ciała. Stepper z linkami pozwala na skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej i wzmacnianie mięśni . W tym artykule przedstawimy zalety i metody treningowe z wykorzystaniem steppera z linkami oraz informacje o konkretnych modelach stepperów marki Hop-Sport.

Zalety stosowania steppera z linkami

Stosowanie steppera z linkami to znakomity sposób na poprawę kondycji fizycznej i sylwetki. Ten wszechstronny sprzęt łączy w sobie zalety treningu aerobowego i siłowego, co czyni go doskonałym narzędziem do przeprowadzenia kompleksowej aktywności fizycznej.

Podczas korzystania z tego urządzenia angażujemy wiele grup mięśniowych, w tym nogi, pośladki, ramiona i barki. Ćwiczenia na stepperze pozwalają wzmocnić mięśnie, poprawić wydolność organizmu, zniwelować cellulit, wysmuklić talię oraz spalić kalorie . Dodatkowo, obecność linek tzw. ekspanderów, umożliwia nam angażowanie w trening górnych partii ciała, co jeszcze bardziej zwiększa jego efektywność. Bez względu na to, czy jesteś początkującym entuzjastą fitnessu czy zaawansowanym sportowcem, stepper z linkami może stanowić cenny element Twojego programu treningowego.

Kompaktowy design i dodatkowe udogodnienia

Niewątpliwą zaletą urządzenia treningowego jakim jest stepper jest jego kompaktowy rozmiar. Design steppera pozwala na wygodne przechowywanie go na niewielkiej powierzchni po zakończonym treningu . Odczepiane linki skutecznie angażują w trening mięśnie rąk i ramion, zajmując minimum miejsca w Twoim salonie lub domowej siłowni.

Jednak zaangażowanie w trening rąk może odbywać się nie tylko przy pomocy ekspanderów. Na rynku dostępne są także steppery z ruchomymi ramionami , takie jak np. model HS-045S Slim , na których ćwiczenia przypominają trening nordic walking.

Dla osób, które nie czują się jeszcze zbyt pewnie trenując równocześnie nogi i ręce lub dla wszystkich tych, którym utrzymanie równowagi sprawia pewne trudności, powstały steppery z kolumną, takie jak model HS-055S Noble . Ten typ steppera świetnie sprawdzi się dla osób początkujących.

Oba z wymienionych wyżej modeli, oprócz ruchomych ramion czy kolumny, posiadają także linki, dzięki czemu możesz różnicować swoje codzienne treningi, targetując inne partie mięśni z różną intensywnością.

Ćwiczenia na stepperze z linkami

Ćwiczenia na stepperze z linkami na klatkę piersiową:

 • Stań na stepperze, stawiając na nim stopy.
 • Trzymając ekspandery w obu rękach, zacznij wykonywać kroki na stepperze.
 • Podczas unoszenia nóg, jednocześnie rozciągaj ekspandery na boki, angażując mięśnie klatki piersiowej.
 • Powtórz to ćwiczenie przez określoną liczbę powtórzeń lub przez określony czas.

Ćwiczenia na stepperze z linkami na ramiona:

 • Stań na stepperze i trzymaj ekspandery w obu rękach, ręce opuszczone wzdłuż ciała.
 • Rozpocznij kroki na stepperze.
 • Podczas unoszenia nóg, zacznij wykonywać unoszenie ramion na boki, utrzymując napięcie w ekspanderach.
 • Powtórz to ćwiczenie przez określoną liczbę powtórzeń lub przez określony czas.

Steppery Hop-Sport

W ofercie Hop-Sport posiadamy steppery skośne, wykonane z solidnych materiałów, z dużym udźwigiem i czytelnym wyświetlaczem LCD, który monitoruje wszystkie istotne parametry treningowe . Wszystkie steppery posiadają szerokie, antypoślizgowe pedały, które podnoszą bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Najbardziej podstawową wersją jest stepper skośny z linkami HS-035S Joy . Ćwiczenie na tym sprzęcie przypomina wchodzenie po schodach, a regulacja wysokości platform na stopy , skutkuje zmianą intensywności ćwiczeń. Im wyżej ustawimy platformy, tym większy będzie zakres naszego kroku, a mięśnie nóg zostaną zaangażowane do wzmożonej pracy.

Kolejnym modelem, już wyżej wspominanym, jest stepper skrętny z ramionami HS-045S Slim . Ramiona steppera poruszają się w przód i w tył w nieograniczonym zakresie, oferując pogłębiony trening rąk i ramion. Ramiona steppera można wygodnie złożyć lub odczepić, po zakończonej sesji treningowej.

Trzecim modelem steppera w ofercie sklepu Hop-Sport jest model HS-055S Noble z kolumną. Kolumna steppera zapewnia stabilność podczas ćwiczeń i pozwala na zintensyfikowany trening , w którym główny nacisk jest skierowany na mięśnie nóg. Monitor treningowy umieszczony na szczycie kolumny zapewnia wygodny i czytelny dostęp do parametrów treningowych. Model HS-055S Noble szczególnie sprawdzi się dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z treningami.

Steppery Hop-Sport - opinie

Opinie użytkowników stepperów Hop-Sport są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ich wytrzymałą konstrukcję, komfort podczas ćwiczeń i cichą pracę urządzenia . Licznik jest również chwalony za precyzyjne monitorowanie treningu. Dodatkowo, osoby korzystające ze stepperów zauważają efektywność treningu, szczególnie jeśli chodzi o wzmocnienie ud i pośladków.

Podsumowanie

Stepper z linkami to doskonały sprzęt do treningu kardio i wzmacniania mięśni, który oferuje wiele korzyści dla zdrowia i kondycji. Dzięki regularnym treningom na tym urządzeniu możesz skutecznie spalać tkankę tłuszczową, poprawiać wydolność organizmu oraz wzmacniać różne partie ciała. Stepper to idealna opcja dla tych, którzy szukają wszechstronnego sprzętu do ćwiczeń w domowym zaciszu .

Stepper z linkami umożliwia pracę nad ruchomością stawów, poprawę wytrzymałości mięśniowej oraz zwiększenie poziomu energii i ogólnej kondycji. To inwestycja w zdrowie i aktywny tryb życia, która przynosi wiele satysfakcjonujących rezultatów. W naszym sklepie znajdziesz urządzenia dostosowane do Twoich oczekiwań i predyspozycji . Przejdź do strony kategorii steppery i już dziś zamów model dla siebie w jednym z trzech dostępnych kolorów. Udanych zakupów!

Ćwiczenia na stepperze z linkami na barki:

 • Stań na stepperze i trzymaj ekspandery w obu rękach, ręce opuszczone wzdłuż ciała.
 • Rozpocznij kroki na stepperze.
 • Podczas unoszenia nóg, unos ramiona do przodu, angażując mięśnie barków.
 • Powtórz to ćwiczenie przez określoną liczbę powtórzeń lub przez określony czas.

Ćwiczenia na stepperze z linkami na plecy:

 • Stań na stepperze i trzymaj ekspandery w obu rękach, ręce opuszczone przed sobą.
 • Rozpocznij kroki na stepperze.
 • Podczas unoszenia nóg, unos ręce w tył, angażując mięśnie pleców.
 • Powtórz to ćwiczenie przez określoną liczbę powtórzeń lub przez określony czas.

Ćwiczenia na stepperze z linkami na tricepsy:

 • Stań na stepperze i trzymaj ekspandery w obu rękach, ręce uniesione w górę zgięte w łokciach.
 • Rozpocznij kroki na stepperze.
 • Podczas unoszenia nóg, prostuj ręce w łokciach, angażując tricepsy.
 • Powtórz to ćwiczenie przez określoną liczbę powtórzeń lub przez określony czas.

Pamiętaj, aby zachować prawidłową technikę i wykonywać ćwiczenia płynnie, z dużą dokładnością. Dostosuj liczbę powtórzeń i intensywność do swojego poziomu zaawansowania i celów treningowych . Przed rozpoczęciem nowego programu treningowego zawsze zaleca się konsultację z lekarzem lub fizjoterapeutą, zwłaszcza jeśli masz jakiekolwiek istniejące schorzenia czy problemy zdrowotne.

Autor: Izabela Pawik