Drążki do podciągania, drążki do ćwiczeń

Product filters
- 35%
Drążek rozporowy do podciągania regulowany czarno-czerwony

Drążek rozporowy do podciągania regulowany czarno-czerwony

92,00 zł

59,99 zł

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 92,00 zł
- 15%
Drążek do podciągania HS-2000K do sufitu

Drążek do podciągania HS-2000K do sufitu

198,00 zł

168,30 zł

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 198,00 zł
- 20%
Drążek do podciągania HS-2001K do sufitu

Drążek do podciągania HS-2001K do sufitu

218,00 zł

174,40 zł

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 218,00 zł
Drążek do podciągania HS-2003K do ściany

Drążek do podciągania HS-2003K do ściany

187,00 zł

Drążek do podciągania HS-2004K do ściany

Drążek do podciągania HS-2004K do ściany

208,00 zł

Bestseller
Drążek kratownica HS-2002K

Drążek kratownica HS-2002K

298,00 zł

Drążki do podciągania to chętnie wybierany przyrząd do ćwiczeń, szczególnie przez  miłośników kalisteniki. Ćwicząc na drążku, wzmacniamy niemal wszystkie mięśnie naszego ciała, bez potrzeby sięgania po dodatkowe obciążenie. Oprócz świetnych efektów treningowych, drążki do ćwiczeń cieszą się dużą popularnością także z uwagi na fakt, że nie zajmują wiele miejsca. Prosty montaż ścienny lub instalacja drążka rozporowego w futrynie drzwi, praktycznie nie powoduje zajmowania przestrzeni w domu lub mieszkaniu. 

Drążek do podciągania — kalistenika bez wychodzenia z domu!

Ćwiczenia kalisteniczne można wykonywać na siłowniach zewnętrznych lub w stacjonarnych klubach fitness, jednak najbardziej wygodną opcją są ćwiczenia domowe. Trenując w domu, nie ogranicza nas zmienna pogoda. Nie musimy też tracić czasu i pieniędzy na dojazdy do siłowni. Drążek do domu pozwala na przeprowadzanie ćwiczeń, które aktywują mięśnie grzbietu, mięśnie ramion, przedramion, oraz mięśnie brzucha, w tym także mięśnie głębokie, które przyczyniają się do poprawy stabilizacji ciała. W mniejszym stopniu pracują także mięśnie klatki piersiowej, pleców oraz mięśnie nóg. Dla pełnego treningu kalistenicznego warto także rozważyć zakup poręczy do ćwiczeń, które mogą rozwinąć i podnieść intensywność ćwiczeń siłowych.  

Rodzaje drążków do podciągania

Wybierając drążek do ćwiczeń, należy odpowiedzieć sobie na zasadnicze pytanie. Czy mamy możliwość wiercenia w ścianie, czy jednak wolelibyśmy tego uniknąć? Drążki treningowe zasadniczo można podzielić na dwie kategorie: drążki rozporowe i drążki do podciągania na ścianę.

Drążek rozporowy

Drążek rozporowy do ćwiczeń, to najbardziej podstawowy rodzaj drążka. Montuje się go we framudze drzwi, bez konieczności trwałego przytwierdzania go do powierzchni framugi. Rozporowe drążki posiadają mechanizmy śrubowe, sprężynowe lub dźwigniowe, które gwarantują pewne utrzymanie drążka w wybranej pozycji. Drążek na futrynę jest nie tylko prosty w montażu, ale także zapewnia możliwość zmiany wysokości, tak, aby dostosować jego położenie do wybranej formy treningu. Możemy więc go zamontować w górnej części framugi, do wykonywania podciągnięć, jak i w dolnej, używając jako blokady nóg do wykonywania brzuszków i pompek na podwyższeniu. 

Drążek do podciągania na ścianę

Drugim typem drążków, jest drążek na ścianę. Ten rodzaj drążka treningowego wymaga montażu w solidnej, grubej ścianie, dzięki czemu zapewnia dużą stabilność i bezpieczeństwo ćwiczeń. Drążek ścienny zazwyczaj posiada wyższy udźwig niż drążek rozporowy, co docenią osoby zaawansowane, które chcą sięgnąć w treningu po dodatkowe obciążenie dla podniesienia intensywności ćwiczeń. Drążki do podciągania do ściany z reguły mają też najszerszy rozstaw, co podnosi możliwości treningowe, ale z drugiej strony zajmuje sporo miejsca. 

Oprócz tych dwóch najpopularniejszych typów drążków warto jeszcze wziąć pod uwagę zakup drążka do podciągania sufitowego i drążka do podciągania wolnostojącego

Drążek do podciągania sufitowy, jak sama nazwa wskazuje, montuje się do sufitu i można na nim wykonywać szeroką gamę ćwiczeń, takich jak podciąganie nachwytem, podchwytem czy z użyciem kółek gimnastycznych. Z kolei drążek do podciągania wolnostojący, to najczęściej drążek do dipów. Drążki do dipów są specjalnie zaprojektowane do wykonywania ćwiczeń w postaci opuszczania i podnoszenia ciała, dzięki czemu intensywnie trenują mięśnie trójgłowe ramion, klatki piersiowej oraz mięśnie naramienne. Drążki wolnostojące składają się z dwóch oddzielnych poręczy do podciągania, co ułatwia ich przestawianie i trenowanie w dowolnym pomieszczeniu, także w ogrodzie lub na tarasie latem, kiedy pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. 

Drążki do ćwiczeń — jaki model drążka wybrać?

Jeśli podjęliśmy już decyzję o wyborze rodzaju drążka treningowego, warto sprawdzić dodatkowe parametry, takie jak: maksymalny udźwig, materiały wykonania, rozmiar drążka do podciągania, liczbę chwytów oraz wykończenie uchwytów. Wszystkie te parametry będą miały wpływ na bezpieczeństwo i komfort ćwiczeń. 

Gdzie i jak zamontować drążek do ćwiczeń?

Odpowiednim miejscem do montażu drążka do podciągania jest solidna, nośna ściana lub, w przypadku drążków rozporowych, stabilna framuga drzwi. Przed montażem drążka należy upewnić się, że wybrana powierzchnia nie posiada instalacji elektrycznych, wodnych lub gazowych, które mogłyby zostać uszkodzone. Do sufitów i ścian drążek montuje się za pomocą śrub, kołków rozporowych lub kotw. Wykonując te czynności, należy mieć przy sobie podstawowe narzędzia, takie jak wiertarka czy młotek. Warto także regularnie kontrolować stan zamocowania oraz dokręcenie śrub, aby zapobiec poluzowaniu się konstrukcji i ewentualnym wypadkom.

Monkeybar – drążek do ćwiczeń dla wymagających

Monkeybar to drążek do podciągania o kształcie kratownicy, który umożliwia podciąganie się różnymi stylami: podchwytem, nachwytem oraz chwytem neutralnym (młotkowym). W każdej kombinacji możesz ćwiczyć inne mięśnie, a tym samym osiągając bardziej rozbudowane efekty treningu. Drążek treningowy typu monkeybar to idealny wybór do niedużych mieszkań i ciasnych pomieszczeń. Za jego pomocą stworzysz mikro siłownię, w której wyrzeźbisz mięśnie ramion i wzmocnisz całe ciało.