52902

Ławka treningowa HS-2030HB

408,00 zł
Darmowa wysyłka
Produkt jest dostępny - Wysyłka 24h

Opis

Ławka 2030BH marki Hop-Sport model to uniwersalna i funkcjonalna ławka wolnostojąca. Wyposażona w regulację oparcia i siedziska, blokadę nóg umożliwia zróżnicowany trening wielu partii mięśniowych. Dołączone do ławki ekspandery pozwalają na uatrakcyjnienie rozgrzewki i treningu. Dodatkowym atutem tego modelu jest możliwość złożenia po skończonym treningu. 

 

None

Ekspandery do rąk

Do ławki 2030HB dołączone są ekspandery. Można je przypiąć, za pomocą karabińczyków, zarówno z przodu jak i z tyłu ławki. Trenuj z ekspanderami w różnych pozycjach: siedząc na ławce przodem, stojąc przodem do ławki, leżąc na plecach i leżąc brzuchu. W każdej z nich ćwiczysz inne partie mięśni. Trening z ekspanderami może pełnić rolę rozgrzewki przed właściwym treningiem z wykorzystaniem hantli lub sztangi.

None

Gąbka ochronna

Blokada nóg została osłonięta grubą i wytrzymałą gąbką, która chroni kości nóg w trakcie ćwiczeń siłowych. Osłona wykonana jest z szybkoschnącej pianki. Materiał ma strukturę porowatą, co zapewnia stabilność i komfort nawet w trakcie intensywnego treningu.

None

Wytrzymała konstrukcja

Oparcie i siedzisko zbudowane są z kilku warstw: deski zapewniającej stabilność konstrukcji, grubej pianki dającej wygodę w trakcie ćwiczeń oraz miłego w dotyku obicia z efektem naturalnej skóry. Całość osadzona jest na mocnej i wytrzymałej konstrukcji. Stalowe profile oraz grube blachy łączą poszczególne elementy ławki i zapewniają stabilność i wytrzymałość sprzętu. Dzięki najwyższej jakości wykonaniu, trening na ławce jest bezpieczny i przyjemny. 

None

Wielostopniowa regulacja

Budowa ławki 2030HB umożliwia dostosowanie jej do rodzaju wykonywanych ćwiczeń, przez co jest niezwykle wygodna. Oparcie regulowane jest w 6 poziomach - istnieje możliwość rozłożenia go “na płasko”, a także ze skosem ujemnym. Siedzisko regulowane jest w 3 poziomach. Każde ustawienie ławki pozwala oddziaływać na inne z partii mięśni. Dzięki temu poczujesz jak na profesjonalnej siłowni bez wychodzenia z domu!

None

Łatwe składanie

Zaletą tej ławki jest możliwość złożenia jej na płasko - dzięki temu łatwo przechowasz ją pomiędzy treningami, np pod łóżkiem.

Ławka treningowa HS-2030HB

Dane techniczne:

 • Producent: Hop-Sport
 • Model: HS-2030HB
 • Instrukcja w języku polskim
 • Gwarancja: 24 miesiące
 • Przeznaczenie: do użytku domowego, do samodzielnego montażu
 • Wymiary złożonej: 89 x 43 x 26 cm
 • Waga brutto: 12.3 kg
 • Maksymalne obciążenie: 150 kg
 • Konstrukcja: stalowa, malowana proszkowo
 • Szerokość podstawy: 40 cm 
 • Długość podstawy: 120 cm 
 • Szerokość blokady: 37 cm 
 • Wymiary oparcia: 73 x 28 (20) cm
 • Wymiary siedziska: 38 x 28 cm 
 • Grubość tapicerki: 4.5 cm
 • Wysokość siedziska od podłoża: 44 cm
 • Wysokość max ławki: 114 cm
 • Długość maksymalna: 118 cm 
 • Regulacja oparcia: 6 pozycji
 • Regulacja siedziska 3 pozycje 
 • Ekspandery: Tak
Rozwiń opis
Zwiń opis

Trenuj z Hop-Sport

 

Wyciskanie ekspandera lub sztangi w leżeniu na ławce płaskiej 
Ćwiczenie to angażuje: mięsień piersiowy większy, piersiowy mniejszy, mięsień trójgłowy ramienia, przednią część mięśnia naramiennego i mięsień zębaty przedni.

Wyciskanie ekspanderów na ławce skośnej (nachylenie oparcia w granicach 45-60 stopni) 
Ćwiczenie to angażuje przede wszystkim mięsień piersiowy większy, głównie jego część  obojczykową, przednią część mięśnia naramiennego oraz mięsień trójgłowy ramienia, mięsień zębaty przedni i mięsień piersiowy mniejszy. 

*Dodatek ekspanderów do ławki jest świetnym akcesorium, które pomoże nam w rozbudowie mięśni

Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce w skosie ujemnym 

Ćwiczenie to angażuje mięsień piersiowy większy, głównie jego dolne i przymostkowe części,  mięsień trójgłowy ramienia oraz przednią część mięśnia naramiennego.


Skłon tułowia w przód z leżenia tyłem, “brzuszki” w skosie ujemnym 
- możliwość regulacji wałków pod blokadę stóp oraz kolan, pozwala na komfortowe wykonywanie tzw. klasycznych brzuszków w położeniu z głową w dół. Aktywujemy tutaj do pracy mięsień prosty brzucha. Skos ujemny powoduje mocniejsze zaangażowanie mięśni brzucha a spowodowane jest to siłą ciężkości.
Po wprowadzeniu modyfikacji, jaką jest dodanie w ostatniej fazie ruchu skrętu tułowia, zaangażujemy do pracy również mięsień skośny brzucha.

Rozpiętki z ekspanderami lub hantlami na ławce prostej 
Ćwiczenie to angażuje do pracy głównie mięsień piersiowy większy. Dzięki zastosowaniu w  ruchu dłuższej dźwigni, ćwiczenie to mocno rozciąga mięsień, co wpływa na tzw. otwarcie klatki piersiowej, czyli poprawia pionową postawę ciała.
* Jeśli nie masz w domu odpowiedniego ciężaru, ekspandery pomogą Ci zwiększyć obciążenie! Wystarczy, że połączysz gumę oporową z hantlami.

Ławka HS-2030 HB świetnie sprawdzi się również w treningu mięśni pleców i barków.

Wiosłowanie ekspanderem lub hantlem w klęku podpartym na ławce prostej (mięśnie grzbietu)

Ćwiczenie to angażuje przede wszystkim mięsień najszerszy grzbietu, mięsień obły większy, mięsień naramienny (jego tylną część), mięsień równoległoboczny, mięsień czworoboczny. Poza tym mięsień dwugłowy ramienia, ramienno promieniowy oraz mięśnie skośne brzucha.

* Jeśli nie masz w domu odpowiedniego ciężaru, ekspandery pomogą Ci zwiększyć obciążenie! Wystarczy, że połączysz gumę oporową z hantlą.

Unoszenie rąk w przód z ekspanderem lub hantlami, w leżeniu przodem na oparciu ławki
W tym ćwiczeniu angażujemy do pracy głównie mięśnie barków (przedni akton mięśnia naramiennego) oraz górną część pleców (mięsień czworoboczny). 

Uginanie przedramion z ekspanderem w dłoni, siedząc na ławce
Oparcie ławki ustawiamy pod kątem 90 stopni lub w lekkim kącie rozwartym. Ćwiczenie to angażuje do pracy w szczególności mięsień dwugłowy ramienia (biceps), ale również mięsień ramienny oraz ramienno-promieniowy.

Recenzje (4)

Recenzje nie są weryfikowane pod kątem autetyczności przed publikacją. Mogą zatem pochodzić również od konsumentów, którzy nie kupili/nie używali ocenianych producentów. Więcej informacji w Polityce Prywatności

Średnia ocena: 5/5
Dodaj recenzję

Inne produkty w kategorii

Ulubione