W kategorii produktów: 4
Product filters
- 23%
Rower spiningowy Indoor Cycling HS-045IC Bravo niebieski

Rower spiningowy Indoor Cycling HS-045IC Bravo niebieski

998.00 zł
1298.00 zł

Najniższa cena: 1298.00 zł

Jeśli szukasz nowych doznań podczas jazdy na rowerze treningowym lub znudziły Ci się klasyczne treningi na standardowych maszynach fitnessrower spiningowy jest właśnie dla Ciebie! Jego konstrukcja różni się od standardowych urządzeń i pozwala na o wiele bardziej wydajny i realistyczny trening kolarski. Decyzję o zakupie roweru spiningowego do domu powinny przemyśleć zwłaszcza osoby, które profesjonalnie jeżdżą na rowerze i wszyscy pasjonaci kolarstwa.

Co daje rower spiningowy?

Rower stacjonarny spiningowy to znakomity sprzęt, z którego radość będą czerpać przede wszystkim profesjonalni kolarze. Dzięki niemu, mogą oni trenować w czasie przestojów i poza sezonem szosowym. To również na nim mogą ćwiczyć odpowiednią technikę, bez obaw o zmienne warunki pogodowe. Z roweru spiningowego skorzystają również ci, którzy chcą zintensyfikować swój trening aerobowy. Wykonasz na nim cardio o zróżnicowanej intensywności – od interwałów, po szybkie przebieżki. Indoor cycling sprzyja utrzymaniu deficytu kalorycznego, a co za tym idzie – spalaniu tkanki tłuszczowej. Dodatkowo w ten sposób możesz modelować swoją sylwetkę oraz poprawiać ogólną wydolność i kondycję organizmu. Szybkość i trwałość efektów zależy przede wszystkim od Twojego zaangażowania, diety oraz techniki wykonywanych ćwiczeń.

Czy rower spiningowy jest bezpieczny?

Trening na rowerze do spiningu, tak jak w przypadku innych modeli rowerów stacjonarnych, jest niezwykle bezpieczny, a ryzyko kontuzji jest naprawdę niskie. Ważne jednak, aby mieć świadomość, iż jest to sprzęt przeznaczony dla zaawansowanych sportowców oraz osób bardzo aktywnych. By uniknąć przetrenowania, bądź urazów, warto wykonywać ćwiczenia prawidłowe technicznie oraz dopasować opór do swoich możliwości. Ponadto, podczas treningów zaleca się ubranie przewiewnego i lekkiego stroju, który nie krępuje ruchów. Przed kupnem roweru spiningowego, warto również zasięgnąć opinii lekarza co do przeciwwskazań medycznych. Z pewnością trening spiningowy będą musiały wykluczyć osoby ze schorzeniami kręgosłupa oraz posiadające świeże urazy kończyn dolnych. Dobrym przetarciem przed zapewnieniem sobie intensywnego treningu będzie doświadczenie nabyte wcześniej na rowerze szosowym.

Rower spiningowy czy magnetyczny?

Jeśli stoisz przed dylematem, czy kupić standardowy rower magnetyczny, czy rowerek spiningowy, przede wszystkim weź pod uwagę swoje możliwości oraz efekty, jakie chcesz osiągnąć. Magnetyczne rowerki stacjonarne są bardziej uniwersalne i wszechstronne. Może na nich ćwiczyć każdy – zarówno początkujący, jak i osoby zaawansowane pod względem aktywności fizycznej. Ponadto są one o wiele tańsze, gdyż ich cena z reguły nie przekracza 1000 złotych. Jeśli jednak zależy Ci na profesjonalnym treningu kolarskim, nie zastanawiaj się i kup rower do spiningu, który zapewni Ci intensywny i profesjonalny trening. To jedyny taki sprzęt na użytek domowy, który najlepiej odwzorowuje ruchy z roweru szosowego. Niezależnie jednak od modelu, przed zakupem warto zwrócić uwagę na dodatkowe opcje sprzętu. Dobrej klasy rowerki treningowe spiningowe posiadają zintegrowany komputer treningowy, dzięki któremu jesteśmy w stanie monitorować nasze parametry, a także śledzić wyniki progresji. Warto również wybierać taki sprzęt, który można z łatwością regulować, dopasowując do indywidualnych potrzeb oraz transportować lub składać, gdy wymagają tego okoliczności. Ponadto, w sprzedaży dostępne są także modele, takie jak rower spiningowy magnetyczny.

Rower spiningowy – trening

Ćwicząc samodzielnie w domowych warunkach na rowerze spiningowym, warto zadbać o dobrze zbudowany plan treningowy. Najlepiej, jeżeli ułoży go profesjonalny trener, który miał wcześniej do czynienia ze sprzętem dedykowanym kolarzom. Pod jego okiem powinniśmy nauczyć się prawidłowej techniki ćwiczenia, a także poznać możliwości własnego organizmu. Warto pamiętać, że przed każdym treningiem należy wykonać rozgrzewkę połączoną z mobilizacją oraz rozciąganiem. W ten sposób przygotujemy ciało do wysiłku i pobudzimy zbite oraz spięte mięśnie do pracy. Dobra rozgrzewka pozwala na uniknięcie kontuzji i znacznie polepsza efekty treningowe. Rowery spiningowe to sprzęt profesjonalny, więc warto zadbać też o to, aby wcześniej poćwiczyć trochę na świeżym powietrzu. Spining jest głównie dedykowany osobom jeżdżącym już na rowerach szosowych i dla profesjonalnych kolarzy. Oczywiście rower spiningowy pozwala cieszyć się ze stopniowego gubienia zbędnych kilogramów, bo po intensywnym treningu procesy metaboliczne znacznie przyspieszają. Jeśli interesują Cię rowerki spiningowe i chcesz kupić odpowiedni model do treningów w domowym zaciszu — zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty.