Oficjalny sklep
0
Łącznie: 0

Materace gimnastyczne

Niezależnie od tego, czy trenujesz sporty walki, gimnastykę, akrobatykę lub inne, wymagające doskonałego zabezpieczenia, dyscypliny - chcemy zaproponować Ci materace gimnastyczno-treningowe, których odpowiednia grubość i sztywność to gwarancja bezpieczeństwa wszystkich ćwiczących!

 Materace gimnastyczne dostępne w Hop-Sport wykonane są z wytrzymałych materiałów, o dużej elastyczności, dzięki czemu mimo użytkowania, zachowują swój kształt i są łatwe w utrzymaniu w czystości. Sprawdź naszą ofertę materacy gimnastycznych!

Wybór materaca gimnastycznego powinien być uzależniony od celu, w jakim ma być używany. Najważniejszy podział materaców opiera się na kryterium jakim jest twardość. Twarde materace będą odpowiednie do treningów sportów walki jak np. judo, karate, taekwondo czy kung-fu, jak również do akrobatyki czy gimnastyki sportowej. Materace do tego typu aktywności powinny oferować stabilne podłoże, najlepiej o antypoślizgowej podstawie. Dzięki temu trening będzie jeszcze bardziej bezpieczny.

Materace gimnastyczne miękkie świetnie sprawdzą się w przypadku najmłodszych – zarówno jako podłoże do ćwiczeń gimnastycznych czy korekcyjnych, ale także w celu zapewnienia dzieciom bezpiecznego podłoża do zabawy. Miękkie materace będą także odpowiednim wyborem dla osób kontuzjowanych, w przypadku których większa twardość materaca narażałaby ich na odczuwanie dyskomfortu lub bólu. Z kolei materace o średnim stopniu twardości będą odpowiednie co codziennej gimnastyki dla młodzieży i osób dorosłych.

Rozmiar materaca powinien być dobrany do wzrostu osoby ćwiczącej. Po położeniu się na materacu powinna się na nim mieści cała sylwetka danej osoby, wraz z co najmniej kilkunastocentymetrowym „okładem” z każdej strony.

Istotną kwestią na którą warto zwrócić uwagę podczas wyboru materaca jest możliwość złożenia. Składane materace będą świetnym rozwiązaniem szczególnie do treningów domowych, po złożeniu bowiem, nie zajmują wiele miejsca dzięki czemu bez problemu zmieszczą się w schowku lub za szafką. Kupując materac nieskładany, należy koniecznie sprawdzić, czy dysponujemy odpowiednimi warunkami do przechowywania materaca. Zobacz materace w Hop-Sport.pl i wybierz model dla siebie!

Więcej Ukryj

Ulubione