W kategorii produktów: 24
Product filters
- 15%
Mata puzzle EVA 1cm czarno/czerwona - 6 sztuk

Mata puzzle EVA 1cm czarno/czerwona - 6 sztuk

81.58 zł
95.98 zł

Najniższa cena: 95.98 zł

- 15%
Mata puzzle EVA 1cm czarna - 6 sztuk

Mata puzzle EVA 1cm czarna - 6 sztuk

81.58 zł
95.98 zł

Najniższa cena: 95.98 zł

Mata ochronna PVC 0,6cm 120x60cm
Mata puzzle EVA 1cm szara - 6 sztuk
Mata puzzle EVA 1cm czarna - 8 sztuk
Mata ochronna PVC 0,6cm 160x70cm
Mata puzzle EVA 1cm czarna - 12 sztuk
Mata ochronna PVC 0,6cm 220x110cm
- 20%
Mata puzzle EVA 2cm czarno/szara - 12 sztuk

Mata puzzle EVA 2cm czarno/szara - 12 sztuk

252.78 zł
315.98 zł

Najniższa cena: 315.98 zł

Tworzenie domowej siłowni to tak naprawdę transformacja standardowego pomieszczenia w strefę aktywności fizycznej. Musimy dopasować wszystkie elementy wykończenia i wystroju do ćwiczeń, jakie mamy zamiar wykonywać. Jednym z najważniejszych elementów jest podłoga, a konkretnie jej powierzchnia. Możemy zabezpieczyć ją tylko w jeden sposób – stosując maty ochronne. Są one wodoodporne, doskonale izolują podłoże pod kątem akustyki i termiki oraz dają niezbędny komfort podczas treningów bezpośrednio na ziemi. W naszej ofercie znajdziesz maty puzzle ochronne, które dzięki swoim wymiarom i specyficznym kształtom nadają się idealnie do zabezpieczania podłóg różnego typu.

Czy mata zabezpieczy podłogę?

Głównym zadaniem mat ochronnych jest izolowanie podłoża od osoby ćwiczącej. To użytkownik jest najważniejszy – jego komfort termiczny oraz wygoda treningowa. Oczywiście maty ochronne puzzle zabezpieczają również podłogę przed zniszczeniem lub uszkodzeniem na skutek ćwiczenia akcesoriami treningowymi oraz trenowania na maszynach. Większość uszkodzeń wynika z upuszczania sprzętu do treningu siłowego (hantli, kettli, gryfów) oraz przesuwania maszyn fitness po podłodze. Ponadto, maty ochronne puzzle mają doskonałe właściwości izolujące w kontekście akustyki. Wygłuszają sprzęty fitness oraz sprawiają, że nawet najbardziej intensywny trening nie będzie słyszalny przez sąsiadów czy domowników. 

Jak gruba powinna być mata ochronna?

Przyjmuje się, że odpowiednia grubość maty oscyluje w granicy 0,5 – 3 cm. Wymiary te pozwalają na zachowanie odpowiedniej stabilności podczas wykonywania ćwiczeń z wolnymi ciężarami oraz trenowania na maszynach. Grubsze maty mogą powodować uczucie zapadania się, a tym samym utrudniać wiele ćwiczeń wymagających twardej powierzchni. Cienkie maty ochronne puzzle przydadzą się do uprawiania jogi, aerobiku oraz wykonywania rozciągania i mobilizacji. Grube maty do ćwiczeń będą zaś przydatne w przypadku ćwiczeń na dużych ciężarach oraz w przypadku treningów na dużych sprzętach fitness, takich jak np. wioślarze czy orbitreki

W jakim kształcie dostępne są maty ochronne?

Maty ochronne przeważnie dostępne są w formie różnego formatu kafli lub puzzli, które łączy się ze sobą, tworząc zwartą i zabezpieczoną powierzchnię. Na rynku sprzedażowym można również kupić duże maty do zabezpieczania podłogi o kształcie prostokątnym lub kwadratowym, rozmiarami przypominające materace gimnastyczne. Tego typu produkty nie dają jednak możliwości tworzenia podłoża na wymiar w domowych siłowniach. W naszym sklepie znajdziesz bardzo poręczne i szybkie w montażu maty puzzle ochronne. Krawędzie elementów precyzyjnie przylegają do siebie tworząc płaską powierzchnię. Od kształtu mat ważniejsze są ich właściwości. To one mają wpływ na długowieczność produktów, a także ich konkretne cechy fizyczne. Maty ochronne puzzle marki Hop-Sport wykonane zostały z elastycznej i miękkiej pianki EVA. Materiał ten jest odporny na niskie temperatury, nie reaguje z substancjami chemicznymi i doskonale się czyści. 

Rodzaj podłogi a mata ochronna

Matami ochronnymi należy zabezpieczać praktycznie każdy rodzaj podłogi w domu bądź mieszkaniu. Zarówno wykładziny, płytki, jak i panele narażone są na uszkodzenia podczas treningów. Szczególnie polecane jest wykorzystywanie mat ochronnych puzzli w przypadku podłóg wyłożonych płytkami ceramicznymi. Bez odpowiedniej izolacji nie da się na nich ćwiczyć, gdyż są po prostu za zimne. Ponadto, przesuwanie bądź upuszczanie na nie sprzętu może skończyć się zarysowaniem bądź uszkodzeniem. Podobnie sprawa ma się z panelami drewnianymi oraz parkietami. Mimo iż drewno jest cieplejszym materiałem, długotrwałe treningi z obciążeniem bądź intensywne ćwiczenia na stepperze czy bieżni może doprowadzić do zniszczenia pojedynczych desek. Największy jednak dylemat mają osoby ćwiczące na dywanach i wykładzinach. Twierdzą one bowiem, że z ich podłoga nic się nie stanie, a jej miękkość jest wystarczająca do ćwiczeń z własnym ciężarem ciała. Nic bardziej mylnego! Zarówno dywan, jak i wykładzina po czasie może ulec zniszczeniu lub rozerwaniu. Co więcej, intensywne treningi sprawiają, że pocimy się, a co za tym idzie – odprowadzamy toksyny na zewnątrz ciała. W przypadku treningu na dywanie czy wykładzinie z materiału bakterie i drobnoustroje trafiają bezpośrednio na powierzchnię, z którą ma styczność nasze ciało. Wyczyszczenie jej później graniczy z cudem i jest zwyczajnie niemożliwe ze względu na dużą nasiąkliwość materiału. Maty puzzle ochronne Hop-Sport rozwiązują ten problem, gdyż są w pełni wodoodporne i można je czyścić przy użycie szmatki oraz ciepłej wody.

Gdzie przyda się mata ochronna?

Przede wszystkim maty puzzle ochronne przydadzą się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba izolacji podłoża. Szczególnie mile widziane będą w domowych siłowniach oraz klubach fitness. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby używać ich również w szkołach, na świetlicach czy salach do zabaw. Maty ochronne puzzle stanowią kapitalny element wystroju i wykończenia pokoju dziecięcego. Istnieją nawet specjalne rodzaje mat ochronnych – edukacyjne, które posiadają wyciągane elementy. Dzięki nim dziecko uczy się motoryki, zapamiętywania oraz rozwija wszystkie swoje zmysły. Stosowanie mat ochronnych w pokojach dziecięcych chroni również malucha przed upadkiem podczas nauki chodzenia oraz w czasie codziennych harców i zabaw.