W kategorii produktów: 24
Product filters
- 10%
Mata puzzle EVA 1cm czarna - 4 sztuki

Mata puzzle EVA 1cm czarna - 4 sztuki

58.48 zł
64.98 zł

Najniższa cena: 64.98 zł

- 15%
Mata puzzle EVA 1cm czarno/szara - 6 sztuk

Mata puzzle EVA 1cm czarno/szara - 6 sztuk

81.58 zł
95.98 zł

Najniższa cena: 95.98 zł

Mata ochronna PVC 0,6cm 120x60cm
Bestseller
Mata puzzle EVA 1cm czarna - 6 sztuk
Mata puzzle EVA 1cm szara - 6 sztuk
- 15%
Mata puzzle EVA 1cm czarno/szaro/zielona - 9 sztuk

Mata puzzle EVA 1cm czarno/szaro/zielona - 9 sztuk

98.58 zł
115.98 zł

Najniższa cena: 115.98 zł

Mata puzzle EVA 1cm czarna - 8 sztuk
Mata ochronna PVC 0,6cm 160x70cm
Mata puzzle EVA 1cm czarna - 12 sztuk
Mata ochronna PVC 0,6cm 220x110cm
- 25%
Mata puzzle EVA 2cm czarno/czerwona -12 sztuk

Mata puzzle EVA 2cm czarno/czerwona -12 sztuk

236.99 zł
315.98 zł

Najniższa cena: 315.98 zł

Tworzenie domowej siłowni to tak naprawdę transformacja standardowego pomieszczenia w strefę aktywności fizycznej. Musimy dopasować wszystkie elementy wykończenia i wystroju do ćwiczeń, jakie mamy zamiar wykonywać. Jednym z najważniejszych elementów jest podłoga, a konkretnie jej powierzchnia. Możemy zabezpieczyć ją tylko w jeden sposób – stosując odpowiednie maty ochronne, które są wodoodporne, doskonale izolują podłoże pod kątem akustyki i termiki oraz dają niezbędny komfort podczas treningów bezpośrednio na ziemi. W naszej ofercie znajdziesz maty puzzle ochronne, które dzięki swoim wymiarom i kształtom idealnie nadają się do zabezpieczania podłóg różnego typu.

Czy mata piankowa puzzle zabezpieczy podłogę?

Głównym zadaniem mat ochronnych jest izolowanie podłoża od osoby ćwiczącej oraz od przyrządów lub ciężkich maszyn fitness. To użytkownik jest najważniejszy – jego komfort termiczny oraz wygoda treningowa. Oczywiście maty ochronne puzzle zabezpieczają również podłogę przed zniszczeniem lub uszkodzeniem na skutek ćwiczenia akcesoriami treningowymi oraz trenowania na maszynach. Większość uszkodzeń wynika z upuszczania sprzętu do treningu siłowego (hantli, kettli, gryfów) oraz przesuwania maszyn fitness po podłodze. Ponadto, maty puzzle piankowe mają doskonałe właściwości izolujące w kontekście akustyki. Wygłuszają sprzęty fitness oraz sprawiają, że nawet najbardziej intensywny trening nie będzie drażnił sąsiadów czy domowników. 

Jak gruba powinna być piankowa mata ochronna?

Przyjmuje się, że odpowiednia grubość maty podłogowej oscyluje w granicy 0,5 – 3 cm. Wymiary te pozwalają na zachowanie odpowiedniej stabilności podczas wykonywania ćwiczeń z wolnymi ciężarami oraz trenowania na maszynach. Grubsze maty mogą powodować uczucie zapadania się, a tym samym utrudniać wiele ćwiczeń wymagających twardej powierzchni. Cienkie maty ochronne puzzle przydadzą się do uprawiania jogi, aerobiku oraz wykonywania rozciągania i mobilizacji. Grube maty do ćwiczeń będą zaś przydatne w przypadku ćwiczeń na dużych ciężarach oraz w przypadku treningów na dużych sprzętach fitness, takich jak np. wioślarze czy orbitreki

W jakim kształcie dostępne są maty podłogowe?

Podłogowe maty ochronne przeważnie dostępne są w formie różnego formatu kafli lub puzzli, które łączy się ze sobą, tworząc zwartą i zabezpieczoną powierzchnię. Na rynku sprzedażowym można również kupić duże maty do zabezpieczania podłogi o kształcie prostokątnym lub kwadratowym, rozmiarami przypominające materace gimnastyczne. Tego typu produkty nie dają jednak możliwości tworzenia podłoża na wymiar w domowych siłowniach. W naszym sklepie znajdziesz bardzo poręczne i szybkie w montażu maty puzzle ochronne. Krawędzie elementów precyzyjnie przylegają do siebie, tworząc płaską powierzchnię. Od kształtu mat ważniejsze są ich właściwości. To one mają wpływ na długowieczność produktów, a także ich konkretne cechy fizyczne. Maty ochronne puzzle marki Hop-Sport wykonane zostały z elastycznej i miękkiej pianki EVA. Materiał ten jest odporny na niskie temperatury, nie reaguje z substancjami chemicznymi i jest łatwy w czyszczeniu. 

Rodzaj podłogi a mata puzzle

Matami ochronnymi należy zabezpieczać praktycznie każdy rodzaj podłogi w domu bądź mieszkaniu. Zarówno wykładziny, płytki, jak i panele narażone są na uszkodzenia podczas treningów. Szczególnie polecane jest wykorzystywanie mat ochronnych puzzli w przypadku podłóg wyłożonych płytkami ceramicznymi. Bez odpowiedniej izolacji nie da się na nich ćwiczyć, gdyż są po prostu za zimne. Ponadto, przesuwanie bądź upuszczanie na nie sprzętu może skończyć się zarysowaniem, bądź uszkodzeniem. Podobnie sprawa ma się z panelami drewnianymi oraz parkietami. Długotrwałe treningi z obciążeniem bądź intensywne ćwiczenia na stepperze czy bieżni mogą doprowadzić do zniszczenia pojedynczych desek, lub paneli. Największy jednak dylemat mają osoby ćwiczące na dywanach i wykładzinach. Twierdzą one bowiem, że z ich podłoga nic się nie stanie, a jej miękkość jest wystarczająca do ćwiczeń z własnym ciężarem ciała. Nic bardziej mylnego! Zarówno dywan, jak i wykładzina po czasie może ulec zniszczeniu lub rozerwaniu. Co więcej, intensywne treningi sprawiają, że pocimy się, a co za tym idzie – odprowadzamy toksyny na zewnątrz ciała. W przypadku treningu na dywanie czy wykładzinie z materiału bakterie i drobnoustroje trafiają bezpośrednio na powierzchnię, z którą ma styczność nasze ciało. Wyczyszczenie jej później graniczy z cudem i jest zwyczajnie niemożliwe ze względu na dużą nasiąkliwość materiału. Maty puzzle ochronne Hop-Sport rozwiązują ten problem, gdyż są w pełni wodoodporne i można je czyścić przy użyciu szmatki oraz ciepłej wody z odrobiną płynu.

Gdzie przyda się mata ochronna?

Przede wszystkim maty puzzle ochronne przydadzą się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba izolacji podłoża. Szczególnie mile widziane będą w domowych siłowniach oraz klubach fitness. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby używać ich również w szkołach, na świetlicach czy salach do zabaw.

Maty puzzle dla dzieci

Mata puzzlowa to świetne rozwiązanie w pokoju dziecięcym, które może stanowić dodatkowy element dekoracyjny. Mata piankowa puzzle jest chętnie wybierana przez rodziców dla zapewnienia bezpiecznej zabawy dla dzieci i niemowląt. Istnieją nawet specjalne maty edukacyjne, które posiadają wyciągane elementy. Dzięki nim dziecko uczy się motoryki, zapamiętywania oraz rozwija wszystkie swoje zmysły. Stosowanie mat ochronnych w pokojach dziecięcych chroni malucha przed upadkiem podczas nauki chodzenia oraz w czasie codziennych harców i zabaw. 

Maty puzzle i maty pod sprzęt fitness marki Hop-Sport

W ofercie sklepu Hop-Sport znajdziesz maty puzzle o grubości od 1 do 2 cm w zestawach z różną liczbą elementów, tak, aby jak najłatwiej było Ci dopasować liczbę puzzli do powierzchni swojej podłogi. Nasze maty wykonane są z miękkiej, ale odpornej na odkształcenia pianki EVA, która jest wodoodporna i łatwa do utrzymania w czystości. W naszym asortymencie znajdziesz także maty pod sprzęt fitness wykonane z PVC w kilku rozmiarach do wyboru. Sprawdź naszą ofertę i wybierz niezawodną matę, która zabezpieczy zarówno Ciebie jak i Twoją podłogę!