Rowery stacjonarne

Sortowane: Domyślne
Rower magnetyczny HS-015H Vox Czerwony
Rower magnetyczny HS-015H Vox Czerwony
(14)
459,00 zł
Ostatnia najniższa cena: 548,00 zł
Oszczędzasz 16%
Rower magnetyczny HS-045H Eos Niebieski
Rower magnetyczny HS-045H Eos Niebieski
(28)
499,00 zł
Ostatnia najniższa cena: 548,00 zł
Oszczędzasz 9%
Rower magnetyczny HS-045H Eos Szary
Rower magnetyczny HS-045H Eos Szary
(26)
499,00 zł
Ostatnia najniższa cena: 548,00 zł
Oszczędzasz 9%
Rower magnetyczny HS-2050H Sonic Żółty
Rower magnetyczny HS-2050H Sonic żółty
(12)
599,00 zł
Ostatnia najniższa cena: 748,00 zł
Oszczędzasz 20%
Rower magnetyczny HS-2070 Onyx Niebieski
Rower magnetyczny HS-2070 Onyx Niebieski
(33)
669,00 zł
Ostatnia najniższa cena: 698,00 zł
Oszczędzasz 4%
Rower magnetyczny HS-035H Leaf Srebrny
Rower magnetyczny HS-035H Leaf Srebrny
(5)
669,00 zł
Ostatnia najniższa cena: 798,00 zł
Oszczędzasz 16%
Rower treningowy Xbike HS-3010X Grix Szary
Rower treningowy składany Xbike HS-3010X Grix Szary
(7)
749,00 zł
Ostatnia najniższa cena: 788,00 zł
Oszczędzasz 5%
Rower magnetyczny HS-2080 Spark czarno-turkusowy
Rower magnetyczny HS-2080 Spark czarno-turkusowy
(13)
769,00 zł
Ostatnia najniższa cena: 818,00 zł
Oszczędzasz 6%
Rower elektryczno-magnetyczny HS-060H Exige Czerwony
Rower elektryczno-magnetyczny HS-060H Exige Czerwony
(11)
1 149,00 zł
Ostatnia najniższa cena: 1 328,00 zł
Oszczędzasz 13%
Rower elektryczno-magnetyczny HS-120H Argo+mata
Rower elektryczno-magnetyczny HS-120H Argo+mata
(4)
1 349,00 zł
Ostatnia najniższa cena: 1 448,00 zł
Oszczędzasz 7%
Rower elektryczno-magnetyczny HS-090H Apollo Niebieski + mata
Rower elektryczno-magnetyczny HS-090H Apollo Niebieski + mata
(6)
1 599,00 zł
Ostatnia najniższa cena: 1 788,00 zł
Oszczędzasz 11%
Rower elektryczno-magnetyczny HS-090H Apollo srebrny + mata
Rower elektryczno-magnetyczny HS-090H Apollo Srebrny + mata
(3)
1 599,00 zł
Ostatnia najniższa cena: 1 788,00 zł
Oszczędzasz 11%
Rower elektryczno-magnetyczny HS-250H Drim+mata
Rower elektryczno-magnetyczny HS-250H Drim + mata
(3)
1 649,00 zł
Ostatnia najniższa cena: 1 748,00 zł
Oszczędzasz 6%
Rower elektryczno-magnetyczny HS-100H Solid Szary + mata
Rower elektryczno-magnetyczny HS-100H Solid Szary + mata
(11)
1 749,00 zł
Ostatnia najniższa cena: 2 098,00 zł
Oszczędzasz 17%

Rower treningowy należy do najlepszych sprzętów fitness użytku domowego, na którym można ćwiczyć niezależnie od pogody oraz sezonu. Daje wszechstronne możliwości treningowe, zarówno pod względem rozwoju wytrzymałości, jak i spalania kalorii. Nowoczesne rowery stacjonarne naszpikowane funkcjami oraz dodatkami pozwolą Ci ćwiczyć na nieosiągalnym nigdy wcześniej poziomie. Najważniejsze jednak, iż rowerek stacjonarny to maszyna, którą możesz kupić do swojego własnego domu lub mieszkania.

Co daje rowerek treningowy?

Stacjonarny rower treningowy do trenowania daje przede wszystkim niezależność i możliwość ćwiczenia nawet poza sezonem. Wystarczy wygospodarować na niego miejsce w swoich czterech kątach, a będzie służył nam latami, poprawiając naszą kondycję. Ponadto, ćwiczenia na rowerze stacjonarnym przyspieszają metabolizm oraz spalanie tkanki tłuszczowej. Łącząc je z odpowiednią dietą oraz dobrze rozpisanym planem treningowym, możemy osiągać naprawdę niesamowite efekty w krótkim czasie. Regularne trenowanie na rowerku treningowym oddala od nas widmo chorób serca oraz układu krążenia, modeluje naszą sylwetkę oraz poprawia nam nastrój na długie godziny. Ten kapitalny sprzęt fitness nadaje się zarówno dla amatorów, zaczynających dopiero przygodę z aktywnością, jak i sportowców, którzy nie chcą przestojów w sezonie jesienno-zimowym. Rower do treningu znajdzie również swoich zwolenników wśród rehabilitantów oraz osób powracających do zdrowia po przebytych urazach. 

Rower treningowy – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup rowerka treningowego, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę, iż na rynku dostępne są różne rodzaje maszyn. Wśród najpopularniejszych można wyróżnić:

• pionowe rowery treningowe (standardowy sprzęt, na którym trenujemy siedząc),

• poziome rowery treningowe (wyposażone w wygodne siedzisko z oparciem, dedykowane dla osób posiadających problemy z kręgosłupem),

• rowery spinningowe (odtwarzają ruch zgodny z rzeczywistością, a ponadto rower spinningowy przeznaczony jest do profesjonalnego treningu wytrzymałościowego dla kolarzy).

Wybór między poszczególnymi rodzajami powinien uwzględniać nasz stopień zaawansowania względem treningów oraz możliwości, jakie daje nasz organizm. 

Jeśli już wybierzemy odpowiedni typ rowerka treningowego, musimy zastanowić się nad budową konkretnego modelu. W asortymencie sklepu sportowego Hop-Sport dostępne są zróżnicowane pod względem parametrów technicznych maszyny fitness, posiadające w zanadrzu wiele ciekawych rozwiązań. Wśród podstawowych cech, na które należy zwrócić uwagę, wybierając rower stacjonarny, należy m.in.:

• system hamowania (mechaniczny, magnetyczny, elektromagnetyczny),

• funkcjonalne dodatki, dające większe możliwości treningowe (pedały z zabezpieczeniami, komputer treningowy, moduł Bluetooth, dający możliwość sparowania sprzętu z aplikacją treningową),

• gadżety dodatkowe, ułatwiające użytkowanie (uchwyty, rolki transportowe, porty USB, nawiewy).

Najprostsze konstrukcje posiadają rowerki treningowe mechaniczne. Pozbawione są one wielu dodatków, lecz ich obsługa jest banalnie prosta. Posiadają mechaniczne systemy hamowania oraz oporu, które w razie usterki mogą być wymieniane. Ponadto rower treningowy mechaniczny pozwala również bardzo dobrze zadbać o kondycję.

Dużo bardziej skomplikowane w budowie są rowery stacjonarne magnetyczne oraz elektromagnetyczne. W ich przypadku mamy do czynienia ze sprzętem fitness wypełnionym wieloma dodatkowymi opcjami oraz funkcjami. System oporu oraz hamowania opiera się o działanie magnesów lub elektromagnesów, dzięki czemu jest niezwykle cichy oraz łatwy w regulacji. Ich praca polega na zbliżaniu lub oddalaniu się od koła zamachowego magnesów.

Rowery treningowe elektromagnetyczne oraz magnetyczne mają duże gabaryty. Przed zakupem należy się więc zastanowić, czy posiadamy odpowiednią ilość miejsca na tego typu maszyny fitness. Jeździ się na nich bardzo podobnie jak na klasycznym rowerze, dzięki czemu trening może być równie efektywny.

Gdzie kupić rower treningowy?

Najlepsze rowery stacjonarne na użytek domowy, które nie ustępują swoim odpowiednikom w siłowniach i klubach fitness, dostępne są w ofercie sklepu sportowego Hop-Sport. Znajdziesz w nim ogrom modeli, zróżnicowanych pod względem gabarytów, parametrów technicznych i możliwości, jakie dają. W asortymencie sklepu Hop-Sport znajdziesz m.in. rower treningowy xbike z nowoczesną, składaną konstrukcją. Sprzęt posiada niezbędne certyfikaty oraz normy użytkowe, które potwierdzają jego bezpieczeństwo funkcjonowania w środowisku domowym. Xbike wyposażony został w zaawansowany komputer treningowy z wieloma opcjami ćwiczeń, dzięki któremu zaplanujesz efektywny cykl treningowy. 

Oprócz tego w ofercie sklepu Hop-Sport znajdziesz rowery stacjonarne leżące, rowery treningowe pionowe oraz spinningowe rowery treningowe. Najlepsze modele wyposażone zostały w funkcjonalne dodatki, poprawiające komfort użytkowania. W tym m.in.:

• pas telemetryczny do pomiaru pulsu osoby ćwiczącej,

• mata amortyzująca, która wycisza pracę maszyny, dając jej dodatkową stabilizację,

• dedykowane aplikacje treningowe z mapami oraz trasami do prowadzenia treningu w rzeczywistości wirtualnej,

• uchwyty na sprzęt, dające możliwość ćwiczenia przed ekranem ulubionych gadżetów, rozmawiania bądź oglądania filmów czy seriali.

Trening na rowerze stacjonarnym

Jeśli masz w swoim domu rower treningowy, pora go wypróbować! Wyreguluj siodełko, popraw oparcie, ustaw odpowiedni opór i działaj! 

1. Ubierz się wygodnie, dopasowując ubranie pod kątem możliwości przepocenia, rozciągliwości oraz podatności na ruch.

2. Wykonaj rozgrzewkę oraz mobilizację całego ciała. W ten sposób zapobiegniesz kontuzjom i przygotujesz organizm do dużego wysiłku. Pamiętaj o aktywacji mięśni, które mają pracować oraz rozciągnięciu tych struktur, które są zbite i opierają się ruchowi. 

3. Trenuj systematycznie w wybrane dni tygodnia, progresując oporem lub czasem treninguu. Wybieraj ćwiczenia zgodnie ze swoim stopniem zaawansowania i wykonuj je w prawidłowym zakresie ruchu. Pamiętaj o przerwach oraz nawodnieniu w czasie samego treningu, a także rozciąganiu tuż po nim.

4. Uzupełnij trening dobrze zbilansowaną dietą, będąca przedłużeniem planu treningowego. Najlepiej, jeżeli skorzystasz z pomocy wykwalifikowanego dietetyka, który pomoże dopasować posiłki do Twojej codziennej aktywności oraz możliwości, jakie posiadasz. 

5. Ćwicz tak, jak chcesz i wtedy, kiedy masz na to ochotę. Wyznacz sobie cele i przeprowadzaj treningi ukierunkowane na nie. Spalaj kalorie podczas szybkich interwałów, buduj wytrzymałość podczas długich sesji cardio.

Ulubione