Orbitreki

Sortowane: Domyślne
Orbitrek magnetyczny HS-2050C Cosmo Czarny/Niebieski
Orbitrek magnetyczny HS-2050C CosmoCzarny/Niebieski
(8)
736,20 zł
Ostatnia najniższa cena: 818,00 zł
Oszczędzasz 10%
Orbitrek magnetyczny HS-003C Focus Czarny/Złoty
  • Bestseller
Orbitrek magnetyczny HS-003C FocusCzarny/Złoty
(9)
763,20 zł
Ostatnia najniższa cena: 848,00 zł
Oszczędzasz 10%
Orbitrek magnetyczny Climber HS-400B Icon
Orbitrek magnetyczny Climber HS-400B Icon
(3)
1 317,68 zł
Ostatnia najniższa cena: 1 448,00 zł
Oszczędzasz 9%
Orbitrek elektryczno magnetyczny HS-120C Prim+mata
Orbitrek elektryczno-magnetyczny HS-120C Prim+mata
(3)
1 618,20 zł
Ostatnia najniższa cena: 1 798,00 zł
Oszczędzasz 10%
Orbitrek elektryczno-magnetyczny HS-060C Blaze czerwony + mata
Orbitrek elektryczno-magnetycznyHS-060C Blazeczerwony+mata
(13)
2 090,64 zł
Ostatnia najniższa cena: 2 248,00 zł
Oszczędzasz 7%
Orbitrek elektryczno-magnetyczny HS-070C Buzz czerwony
Orbitrek elektryczno-magnetyczny HS-070C BuzzCzerwony
(7)
2 095,20 zł
Ostatnia najniższa cena: 2 328,00 zł
Oszczędzasz 10%
Orbitrek elektryczno-magnetyczny HS-095CF Prizm Szary + mata
Orbitrek elektryczno-magnetyczny HS-095CF Prizm szary + mata
(4)
2 698,20 zł
Ostatnia najniższa cena: 2 998,00 zł
Oszczędzasz 10%
Orbitrek elektryczno-magnetyczny HS-100C Galaxy szary + mata
Orbitrek elektryczno-magnetycznyHS-100C Galaxyszary + mata
(9)
2 999,00 zł
Ostatnia najniższa cena: 3 488,00 zł
Oszczędzasz 14%

Uwielbiasz ćwiczyć na wioślarzu? Marzy Ci się bieżnia i stepper na użytek domowy? Nie wyobrażasz sobie treningu bez rowerka stacjonarnego? Wystarczy, że kupisz orbitrek, a połączysz wszystkie najlepsze cechy tych sprzętów. Ta wszechstronna maszyna nadaje się do trenowania różnych partii mięśniowych. Za pomocą orbitreka wysmuklisz sylwetkę, poprawisz kondycję oraz wzmocnisz mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę ciała. Poznaj jego potencjał, wybierz najlepszy model dla siebie i uzupełnij swoją domową siłownię o sprzęt fitness, który zamienia wysiłek w widoczne efekty.

Orbitrek – które mięśnie pracują?

Trening na orbitreku pobudza przede wszystkim mięśnie dolnych partii naszego ciała. Pracują wówczas przede wszystkim:

  • mięśnie czworogłowe ud,
  • mięśnie pośladkowe, 
  • mięśnie biodrowo-lędźwiowe,
  • mięśnie łydek,

Podczas ich pracy aktywują się również mięśnie brzucha i pleców oraz struktury tzw. core – rdzenia stabilizującego naszą postawę i odpowiadającego za prawidłową sylwetkę. Orbitrek lub inaczej trenażer eliptyczny imituje wzorce ruchowe chodu bądź biegu, dlatego jest nie tylko intuicyjny, ale również bezpieczny w użytkowaniu. Dobrze przeprowadzony trening na orbitreku wzmacnia struktury mięśniowe i uelastycznia je. 

Orbitrek – jak zacząć trenowanie?

Trening na orbitreku możemy zacząć dopiero wtedy, gdy zakupimy maszynę dopasowaną do naszych potrzeb. Na rynku urządzeń fitness istnieją trzy rodzaje orbitreków:

  • mechaniczne,
  • magnetyczne,
  • elektromagnetyczne.

Orbitreki mechaniczne stanowią dzisiaj przeżytek i relikt przeszłości. Ich konstrukcja nie daje możliwości efektywnego trenowania, bardzo często się psuje oraz jest bardzo głośna. O wiele lepszym wyborem są orbitreki magnetyczne oraz elektromagnetyczne. Te pierwsze są niezwykle ciche w użytkowaniu i dają ogromne możliwości treningowe. Z kolei orbitreki elektromagnetyczne mają niesamowitą ilość programów treningowych oraz posiadają bezawaryjny system hamowania. Oprócz powyższych rodzajów, istnieją jeszcze specjalne maszyny fitness, łączące funkcje innych sprzętów. Do takich sprzętów należy m.in. orbitrek climber – nowoczesne połączenie orbitreka ze stepperem, umożliwiający wykonanie zaawansowanych treningów.

Każdy rodzaj ma swoich zwolenników, jak i przeciwników, jednak tak naprawdę przy wyborze trenażera eliptycznego liczą się przede wszystkim parametry, takie jak np.: waga i umiejscowienie koła zamachowego czy waga i gabaryty sprzętu. Odpowiednie ich dopasowanie będzie skutkowało komfortowym treningiem, który daje zamierzone efekty. Sam zaś trening warto rozpocząć od kilkunastominutowej rozgrzewki biegowej bądź kilkuminutowej standardowej (z wykonywaniem ćwiczeń w postaci wykroków, pajacyków), połączonej z ćwiczeniami rozluźniającymi i mobilizującymi. Jego kośćcem powinny być precyzyjnie zaplanowane jednostki treningowe, dostosowane do poziomu naszej sprawności. Później pozostaje już zwiększanie obciążenia, wydłużanie treningów oraz motywowanie się do dalszej pracy. 

Orbitrek – kiedy pierwsze efekty?

Widoczne efekty treningu na orbitreku pojawiają się, tak jak w przypadku innych aktywności, na bardzo wczesnym etapie, czyli już po kilku tygodniach. Dotyczy to przede wszystkim osób początkujących, w przypadku których polepsza się wydolność, mięśnie dolnych partii ciała stają się pełniejsze, a postawa ulega poprawie. Z czasem jednak efekty mogą być mniej widocznie, gdyż trenażer eliptyczny służy głównie do treningu wydolnościowego. Nie rozbudujemy za jego pomocą znacznie naszych mięśni, lecz poprawimy naszą kondycję oraz polepszymy ogólne samopoczucie. W kwestii spalania tkanki tłuszczowej pomoże nam on tylko wtedy, jeśli będziemy na odpowiednim deficycie kalorycznym oraz będziemy aktywni fizycznie. Ważne, aby nie zrażać się brakiem szokujących efektów i kontynuować treningi, gdyż forma na lata budowana jest przez lata. 

Idealny orbitrek do domu

Sprzęt fitness na użytek domowy powinien być przede wszystkim dopasowany do warunków, w jakich będzie funkcjonować. Jeśli mamy niewielkie mieszkanie lub zależy nam na mobilności, powinniśmy wybierać sprzęt z możliwością szybkiego składania i rozkładania, a także posiadający rolki transportowe. W przypadku mieszkań w budynkach wielorodzinnych i domów w ciasnej zabudowie warto rozważyć zakup orbitreka magnetycznego. Pracuje on wyjątkowo cicho, nie zakłócając spokoju sąsiadów ani domowników. Ponadto, nowoczesne trenażery eliptyczne posiadają dodatkowe usprawnienia w postaci uchwytu na tablet, które umożliwiają np. oglądanie ulubionego serialu podczas treningu

Jeśli szukasz sprzętu fitness, który stanie w Twojej domowej siłowni i spełni pokładane w nim oczekiwania, koniecznie zapoznaj się z asortymentem sklepu Hop-Sport. To tutaj znajdziesz najnowocześniejsze orbitreki elektryczne i elektromagnetyczne z wielofunkcyjnymi komputerami oraz sensorami pulsu. Ćwiczenie na nich to czysta przyjemność, zaś możliwości, jakie dają względem treningu wytrzymałościowego zapierają dech w piersiach.


Ulubione